Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 20:53:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 07. říj 2014 13:21:11 
Offline

Registrován: úte 07. říj 2014 13:13:08
Uvažuji nad nákupem Cromy 1.9 110 kw r.v. 2010 a zajímalo by mne co jsem schopný zjistit ze servisky? případně z ecuscanu. Zajímalo by mě zda byl měněný filtr pevných částic nebo dvouhmota. Nájezd bude min. 145 000 až 200 000 to je přesně na té hraně, na výběr je z více ojetin.
Případně na co bych si měl dát pozor a co jsem schopen zjistit diagnostikou na místě a nebo má větší smysl rovnou zajet s favoritem do autorizovaného servisu.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08. říj 2014 7:46:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. črc 2014 12:58:09
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Tak presne toto jsem resil ja pred mesicem (najezd 148kkm) a prizval jsem si ke koupi sveho dvorniho mechanika s diagnostikou. Vycetl stav zaneseni DPF, korekce vstriku, podavani paliva, chybove hlasky, .... proste z diagnostiky toho vyctes dost. Urcite z toho nepoznas vymenu dvojhmoty, ale to zase zkousel zkusebni jizdou,...

Diagnostiku urcite doporucuji

Pokud chces mit jistotu v jakem stavu je auto po technicke strance tak bych klidne zainvestoval do STK, tam to proklepnou - alespon co se podvozku, geometrie, brzd,.... a emisi tyka (na emisich zjistis, jestli je vse ok, nebo jestli nahodou nekdo DPF nevymlatil) - das za to max cca 1600 ,ale za tu jistotu to stoji

_________________
Fiat Croma Nuova 1.9 JTDm, 110kW, 150HP
Fiat Marea Weekend 1.6, 76kW, 100HP


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22. zář 2017 14:18:03 
Offline

Registrován: úte 15. srp 2017 12:46:58
Já jsem kupoval Cromu teď v srpnu.Jako své 3 auto. Dříve jsem takto vybral Makrelu víkend a grande punto.Vždy jsem šel jako totál amatér bez mechanika.MAkrela byla tehdy čtyřletá, občas se něco kazilo- termostat a tak, ale vyloženě jako špatný kup to nehodnotím.Grande Punto taky. 2012 šla makrela do bazaru a koupili jsme obyč 1,2 bez klimy. Po prvním majiteli- u něho jsem dokoncee sehnal druhé klíčky a levně koupil zimní gumy- takže 3 roky stará ojetina- dali jsme ji na lpg a slouží doteď.Vyvstala potřeba druhého auta do rodiny nechtěl jsem se zadlužit tak jsme vybírali podle toho na co jsou prachy a podle několika dalších věcí.Myslím si že motory 1,9 jtd jsou držáky, pověst fiatů u nás nevalná ale vím své, a díky tomu jsou u nás levnější než koncernové vozy.Takže jsem vybral v ostravském bazaru jeden kousek. NEjsem odborník ale vypadalo slušně, dovoz z Itálie, předváděcí jízda ok- neshledal jsem nic špatného- vibrace pískání klepání apod., koupili jsme.
A teď. abych měl sichr co tomu je- tak do fiatu na prohlídku. Když už tam jsem tak hele vyměňte mi olej. První , ale očekávaný výdaj.Prohlídka nezjistila žádné vyložené katastrofy- na stáří slušný stav.Dále: Rozvody a brzdy. Rozvody v neznačkovém, brzdy mi řekli že ještě pojezdím. Ale ozval se mi termostat- takže termostat rozvody a když už tak kabinový vzduchový a palivový filtr a výměna oleje v manuální převodovce. necelých 11, ale beru rozvody udělány očekávaný výdaj, mám klid.Odjel jsem a chybová hláška okénko řidiče. NA vašem forku jsem si našel postupy jak odstranit, ale mi to nefungovalo.TAkže opět značkový fiat. Pětikolco za to že zjistili že je tam vadná jednotka ve dveřích a ta vyjde na 4500.UF. A když technik startoval hned to zhasnul bo strašné zvuky prý. Já poslední týden pociťuju někdy takové zvláštní vibrace- jakoby by byly nevyvážené kola nebo tak- a oni na mně že mi odchází setrvačník a to není sranda.Kdybych to nechal spravit ve značkovém tak setrvačník spojka a hydraulika cca 24 tisíc + práce cca 6. Z toho se mi udělalo špatně. Já vím, člověk musí mít na banánky ale že hned zkraje budu do auta sypat tolik, to jsem nečekal- mrzí mně to považuju to za špatnou koupi- i když komfortem i dynamikou jsem nadšený.Uvidím zkusím se poptat kolik bude stát oprava v nějakém ostravském neznačkovém a v nejhorším to půjde do depozitu. tolik moje zkušenosti- omlouvám se pokud je to mimo vlákno.Kolik myslíte že můžu takhle najet?Vibrace se ozývají někdy ale cítím je, a co se stane, jestli se mi to rozsype někde na cestě? je to na okamžité zastavení? Nebo se s tím dá někam dojet??


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz