Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 21:05:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: sob 16. črc 2016 3:39:03 
Offline

Registrován: čtv 02. čer 2016 2:11:38
Ahojte
mám takýto problém, moja croma 1,9JTD, 110KW r.2007 mi prestala len tak zo dňa na deň ťahať, chcel som sa pohnuť a auto nešlo rozbehnuť , ako by som mal zaradenu 3. len veľmi pomali sa rozbehehuje , proste nemá žiaeden výkon, nehlási mi žiadnu poruchu a ani diagnostyka mi nič nezistila. Proste auto naštartuje , len proste akoby bolo v nejakom nudzovom režime vôbec sa s nim nedá jazdiť, prosím o radu ak mál niekto takýto problém , už som skúšal všetko možne, vyčistiť sanie , EGR ventil, výmena snímača tlaku nič nepomaha a diagnistika nič nehlási.
ďakujem za každú radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: sob 16. črc 2016 8:20:57 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. říj 2012 17:39:35
Bydliště: Opatovice
je zajímavé, že Ti auto nehlásí žádnou závadu ani vadu motoru apod... Trochu mě to připomíná, když odejde turbo. Ale nechci polemizovat, nechť se další vyjádří, co už to zažili.

_________________
Fiat Croma II 1,9JTD Multijet 88kW 12/2006
Fiat Marea weekend 1,9 tdi 1998 ex
Fiat Tipo 1,4i.e. ex


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: sob 16. črc 2016 17:33:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Martink píše:
Ahojte
mám takýto problém, moja croma 1,9JTD, 110KW r.2007 mi prestala len tak zo dňa na deň ťahať, chcel som sa pohnuť a auto nešlo rozbehnuť , ako by som mal zaradenu 3. len veľmi pomali sa rozbehehuje , proste nemá žiaeden výkon, nehlási mi žiadnu poruchu a ani diagnostyka mi nič nezistila. Proste auto naštartuje , len proste akoby bolo v nejakom nudzovom režime vôbec sa s nim nedá jazdiť, prosím o radu ak mál niekto takýto problém , už som skúšal všetko možne, vyčistiť sanie , EGR ventil, výmena snímača tlaku nič nepomaha a diagnistika nič nehlási.
ďakujem za každú radu


zkusil bych vahu vzduchu nebo i filtr vzduchu - kdysi jsem řešil da se řici skoro stejny problem (ale mám jinou motorizaci 2,4JTD 147kw)

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: stř 20. črc 2016 19:28:58 
Offline

Registrován: čtv 02. čer 2016 2:11:38
Lars2 píše:
Martink píše:
Ahojte
mám takýto problém, moja croma 1,9JTD, 110KW r.2007 mi prestala len tak zo dňa na deň ťahať, chcel som sa pohnuť a auto nešlo rozbehnuť , ako by som mal zaradenu 3. len veľmi pomali sa rozbehehuje , proste nemá žiaeden výkon, nehlási mi žiadnu poruchu a ani diagnostyka mi nič nezistila. Proste auto naštartuje , len proste akoby bolo v nejakom nudzovom režime vôbec sa s nim nedá jazdiť, prosím o radu ak mál niekto takýto problém , už som skúšal všetko možne, vyčistiť sanie , EGR ventil, výmena snímača tlaku nič nepomaha a diagnistika nič nehlási.
ďakujem za každú radu


zkusil bych vahu vzduchu nebo i filtr vzduchu - kdysi jsem řešil da se řici skoro stejny problem (ale mám jinou motorizaci 2,4JTD 147kw)


Ospravedlňujem sa ale som bol mimo domova, problém so zatiaľ neporiešil , už som skúšal aj vahu vzduchu a nič stále je auto mimo , už som z toho mimo , lebo teraz v lete potrebujem auto a ono ma odpísalo aj všetky moje plány na leto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: stř 20. črc 2016 22:48:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. kvě 2014 21:33:54
ked odpojis vahu a jazdis,tak ziadny problem? filter palivovy je v akom stave?na neutrali,ked pridas,tak bez zmien?odkial si?

_________________
fiat croma 1.9 88kw,r.v 2010


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: čtv 21. črc 2016 18:22:39 
Offline

Registrován: čtv 02. čer 2016 2:11:38
amiga píše:
ked odpojis vahu a jazdis,tak ziadny problem? filter palivovy je v akom stave?na neutrali,ked pridas,tak bez zmien?odkial si?


Momentalne je v servise ale nechce sa im v servise do toho púšťať, lebo pre nich je to strata času a prachov hľadať niečo čo im diagnostika neukazuje, tak čakám kedy si najdú čas na moju Cromu a či niečo poriešia. Ináč som z Vranova n/T.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: stř 03. srp 2016 12:26:55 
Offline

Registrován: pát 14. lis 2014 18:44:54
Bydliště: jižní čechy
Ahoj, má zkušenost s malým výkonem od,, spodu": žádná hláška ani porucha na displeji, ve fiatě napíchli na pc- váha vzduchu- nová- dělalo to opět, doma- nový naftový a vzduchový filtr- žádná změna,vyčištění EGR+vyčištění ventilu MAP,montáž původní váhy vzduchu + jiná nafta - výsledek- cromule opět jede jak raketa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: pon 08. srp 2016 13:46:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. dub 2015 19:44:40
Bydliště: Praha
Taky jsem řešil. Odspodu žádný výkon, kolem 2 000 otáček sepne turbo a auto vystřelí. Nejdřív doporučuju odpojit váhu vzduchu a s autem chvíli jezdit. Změna se neprojeví hned. U mě to bylo po cca 10 kilometrech. A pak se rozsvítí chyba motoru a nejde tempomat. Ale auto jede perfektně.

Vyměnil jsem váhu vzduchu a problém se vrátil. Takže u mě to váhou nebylo. Dle diagnostiky vše v pořádku, EGR otvíral tak jak měl.

Ale pozor! To, že diagnostika píše, že EGR je plně funkční neznamená, že to tak je. Jde pouze o elektrický pastorek, který vyjíždí a zajíždí a když vyjede, tak zatlačí na mechanický protikus (táhlo s pružinkou), a EGR otevře přívod vzduchu (nebo zavře, teď nevím, jak to tam je).

Tak jsem to rozebral a zjistil, že mechanické táhlo se nevracelo zpět, ale zůstalo stále zatlačené, protože se ulomila podložka, která drží tu pružinku na tom táhle. Podložka za 3.50 opravena, srovnána, nasazena s pružinkou zpět na táhlo a ejhle, auto zase táhne odspodu a na křižovatce můžu manévrovat. A původní váhu jsem vyčistil přípravkem na brzdy za 50 Kč, nechal vyschnout a připojil zpět. Tak kdyby někdo shánel váhu na 110 KW, tak mám. Koupil jsem ji novou za 1600 z italské druhovýroby. Použitá tak na 50 km.

Snad to někomu pomůže.
Obrázek


Obrázek

Obrázek

_________________
1.9 JTD, 110 KW automat, r.v. 11/2005, 186 000 km, DPF - OFF. EX Fiat Marea Weekend, 2.4 JTD. r.v. 1999


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: pát 24. bře 2017 18:43:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Tak Hustone, máme problém.
Začalo mi "něco" syčet pod autem a po chvilce auto stratilo výkon. Na volnoběh jde motor "vytočit" až do omezovače ale síla se = nule. Mám podezření na turbo nebo na hadice.
Ještě mne napadlo (nebyl čas to detajlně zatím zkoumat - až zitra až to vše vychladne) před vánoci byl dole čast vyfuku pravě ta čast od turba až po DPF filtr z důvodu výměny vlnovce a tak mne napadlo (občas se čoudilo pod autem a z vyfuku černý dým) jestli to nebude tím že jak se zpět namontoval výfuk "na místo" tak to chtělo po X km znovu dotahnout??
Jinak mne napada ještě jedna věc a to palivovy filtr - připadně vaha vzduchu nebo vše dohromady - pak už nějak nevim

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: sob 25. bře 2017 14:51:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
tak jsem našel "problém" jak se měnil vlnovec tak se objevila dírka ve svaru a tudy to syčí, vaha a filtr vyčíštěny - projet jsem to ještě nestihl protože jsem nevyřešil ten výfuk

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: sob 25. bře 2017 20:57:24 
Offline

Registrován: ned 14. čer 2015 20:39:04
Chtěl jsem Ti napsat včera večer, ale bylo dost hodin, tak jsem vypnul kompl a že zítra si to přečtu od Tebe :D Problém může být s ucpaným DPF protože jak byla díra na výfuku tak se nespustí regenerace a DPF se hodně přicpe. Nejlépe přes diagnostiku spustit nucenou regeneraci, nebo ihned opravit výfuk a jízdou spustit regeneraci DPF, uvidíš za sebou bílo-šedý dým :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: úte 28. bře 2017 17:29:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Lubon píše:
Chtěl jsem Ti napsat včera večer, ale bylo dost hodin, tak jsem vypnul kompl a že zítra si to přečtu od Tebe :D Problém může být s ucpaným DPF protože jak byla díra na výfuku tak se nespustí regenerace a DPF se hodně přicpe. Nejlépe přes diagnostiku spustit nucenou regeneraci, nebo ihned opravit výfuk a jízdou spustit regeneraci DPF, uvidíš za sebou bílo-šedý dým :lol:


Tak se to nějak cele kazy protože auto sice natočit jde ale výkon nemá - DPF ano to je my jasny (z výfuku jde černý kouř - černy saze) dále se ukazalo že rychle stoupala teplota motorů - takže jsem vyhodil termostat (děsná práce nejen blbej přistup ale i dostat jej z "futralu"). Teď jsem to chtěl projet ale, zase se mi vybila baterku kterou jsem dal na nabiječku (je uplně vybita) tak musim počkat do rána než se nabije.
Začínam bejt s toho jaksi špatnej protože už nevim co a jak - jsem v koncích.

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: stř 29. bře 2017 19:31:54 
Offline

Registrován: ned 14. čer 2015 20:39:04
Jestli máš v sání klapky tam může být problém, ten termostat se mě moc nepozdává aby byl zaseklej v uzavřené poloze. Zkontroluj množství vody která jde přepadem v expanze. Taky se podívej na EGR jestli není otevřenej, nejčastější problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: sob 01. dub 2017 18:32:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Tak po napíchnutí na diagnostiku se ukazalo cca 10 chyb - jen čidla a podle mechanika to byly jen "drobnosti" které by neměli udajně zasadni vliv na spuštěni motorů ani velky vliv na samotny chod. Chyby se vymazaly a po dalším pokusu o nastartovaní se to sice nepovedlo ale žádné "nové" chyby nenaskočily.
Podle všeho to vypada na zasekly EGR ventil (mechanicka čast) tak je potřeba jej rozhybat a pak se uvidi.

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: ned 02. dub 2017 20:02:51 
Offline

Registrován: ned 14. čer 2015 20:39:04
Ten EGR máš z auta vymontovanej za pár minut, na 90% bude zadřenej elmag. Ten odmontuj od těla EGR a hned poznáš kde je chyba, zdali v mechanické části nebo v uvedeném elmag. Když bude elmag. zaseklej navrtej z vrchu dírku asi 3 mm a prolij ho třeba WD, vždycky jsem ho rozchodil. Ale auto se špatným EGR by mělo jít aspoň nastartovat. Na přírubě od sání mám vložený zaslepovací děrovaný plech který omezí přisávání výf. plynů ale řídící jednotka nevyhodí chybu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: úte 04. dub 2017 17:03:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
zadařilo se EGR ventil odmontovat - zahnojeny byl řadně - čističem na brzdy jsem jej vyčistil a "rozchodil" ale auto stale nejde nastartovat natož aby jelo.
Když jsem do saní vstřikl čistič tak motor na cca 5 vteřin naskočil a potom zdechl a už nechytil.

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: úte 04. dub 2017 19:22:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. říj 2016 6:01:46
Bydliště: okr. Třebíč
Píšeš, že to bylo na diagnostice. Asi jsem měl přehnanou představu o možnostech diagnostiky. Zásadní závadu nenašla? K Šafránkovi se Ti asi nechce?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: čtv 06. dub 2017 8:21:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Mirek píše:
Píšeš, že to bylo na diagnostice. Asi jsem měl přehnanou představu o možnostech diagnostiky. Zásadní závadu nenašla? K Šafránkovi se Ti asi nechce?


Máš pravdu k Šafránkovi se mi nějak nechce, asi máš pravdu že jsem si myslel že diagnostika přijde úplně na všechno (úplně všechno neumí).
S automechanikem máme spadeno na ucpány výfuk (s největší pravděpodobnosti DPF filtr) - jak jsme na to přišli??? Celkem jednoduše - při další kontrole EGR ventilu jsme nechaly rozpojenou trubku mezi EGR ventilem a výfukem a motor naskočil na poprvé a šel i do otáček (pravda nešel do maxima protože ta trubka má malý průměr a spaliny nestačí odvádět pryč ale motor šel a nedusí ho vlastní spaliny).

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: ned 09. dub 2017 14:42:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Přátele děkují za rady.

Ono je se to má takto. Diagnostika neříkala nic ale teď se rozsvítila oranžová kontrolka motorek (ta má na starosti kontrolu motoru - tedy mimo žhavení, vody v palivu a imobilizeru) a oranžový trojúhelník.

Za autem to "fouká" jako když by "foukalo mimino" takže si myslím že je to DPF filtr. Rozhodl jsem se výfuk rozeberu.

Jenže přemýšlím co s DPF filtrem:

1) buď jej nějak "zregeneruji" (ale nevím jak)

nebo

2) budu muset dat nový (jenže kde a jaky koupit - protože dá se koupit za 6 tis.kč ale i za 30tis.kč)

Jen kontrolní otázka u Cromy 2,4 JTD r.v. 2005 je katalizator a DPF filtr každý zvlášť nebo tvoří jeden celek???
- myšleno jestli není možný aby kat a DPFko byl v jednom kuse (když jsem se díval po netu a tam většinou byly kat a DPFko v jednom kuse)

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: auto nemá žiaden výkon
PříspěvekNapsal: sob 15. dub 2017 13:31:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. dub 2015 19:44:40
Bydliště: Praha
nenacpal ti někdo bramboru do výfuku? Se mi nezdá, že by zanesený DPF udělal to, že nenastartuješ.

_________________
1.9 JTD, 110 KW automat, r.v. 11/2005, 186 000 km, DPF - OFF. EX Fiat Marea Weekend, 2.4 JTD. r.v. 1999


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz