Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 11:47:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 10. kvě 2015 14:50:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. čer 2014 16:36:17
Bydliště: Ústí nad Labem
Na Marea fóru bylo oblíbené a docela živé fórum pro rozdíly před a po faceliftu modelu. Je pravda, že Crom na ulicích nepotkáme tolik a už vůbec ne tak zbastlených, ale ta doba přijde :-) Pojďme si společně udělat přehled rozdílů před a po faceliftu / dle motorizací / dle výbavy. Určitě se ukáže pár zajímavých věcí. Pište normálně do odpovědí, seznam v tomto příspěvku budu průběžně aktualizovat - ostatně ani já tu nechci sedět desítky minut, abych si vzpomněl na všechno. Samozřejmostí je se vzájemně opravovat či potvrzovat domněnky. Tak jdeme na to!

PŘED FL / PO FL

EXTERIÉR
Modelové znaky: nápis Croma na 5D vlevo / vpravo
Modelové znaky: nápis Design by Giugiaro zadní dveře / nemá
Modelové znaky: loga Fiat (maska, 5D, volant) modré kulaté / novější červené
Spojler 5D nemá /
Chromovaná lišta pod 5D nemá /
Sloupky: matný černý hliník / lesklý lak
Maska: velká černá tlama / dle designového jazyka Fiatu Bravo

INTERIÉR

ELEKTRONIKA
Přístrojový štít: tachometr vpravo, otáčkoměr vlevo / tachometr vlevo, otáčkoměr vpravo
Blinkry neumí / umí trojblik
Světla (potkávačky): žárovky H7 / H1

_________________
[EX] Fiat Nuova Croma 1.9 Multijet 16V C.A. 110 kW Dynamic 12/2010


Naposledy upravil Beban dne čtv 31. bře 2016 10:30:37, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. kvě 2015 7:35:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. črc 2014 12:58:09
Bydliště: Týniště nad Orlicí
nejsem si uplne jisty, ale nevidel jsem jedinou pred FL cromu, ktera by mela mezi sedackama Blue&Me USB ? mozna se mylim :)

_________________
Fiat Croma Nuova 1.9 JTDm, 110kW, 150HP
Fiat Marea Weekend 1.6, 76kW, 100HP


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. kvě 2015 16:20:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. čer 2014 16:36:17
Bydliště: Ústí nad Labem
To je přesně ono :-) Má někdo USB port před faceliftem u područky mezi sedačkami? Podle ePeru takové varianty _existovaly_.

Do Cromy se, pokud vím, montovala tři rádia. Před faceliftem 735418045 s nápisem Blaupunkt a tlačítkem vlevo od štěrbiny na CD SRC + 735432332 / 735432333 bez značky výrobce, tlačítko vlevo od štěrbiny je MUTE. Po faceliftu pak jenom to druhé zmíněné. Variant Connect (Blue&Me Nav) bylo hned několik v závislosti na výbavě (Nav, Blue&Me, TMC), ale ty musí porovnat někdo jiný.

Stejně tak se dodávala celá řada různých řídících jednotek Blue&Me a Blue&Me Nav, což mě vede k myšlence: Normální rádio funguje určitě i samo o sobě (bez ŘJ Blue&Me). Funguje i Connect rádio samo o sobě? Lze jen tak nahradit normální rádio s Blue&Me nahradit za Connect rádio bez výměny ŘJ Blue&Me. Tedy ne že bych to chtěl dělat, ale už delší dobu mi vrtá hlavou, jak moc či málo jsou systémy rádia a Blue&Me integrované. Podle mě jen ŘJ Blue&Me přes relátka přepíná zdroje signálu, když pouští do repráků signál z telefonu, a po CAN sběrnici ovládá text na displejích, jinak bych řekl, že ty systémy nejsou propojené vůbec.

Jen na okraj pro ty, kdo zatím Blue&Me neaktualizovali: V Cromě je B&M první generace, poslední verze softwaru je 5.6. Případně lze změnit i jazyk, pokud třeba na vás auto mluví italsky.

_________________
[EX] Fiat Nuova Croma 1.9 Multijet 16V C.A. 110 kW Dynamic 12/2010


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12. kvě 2015 10:36:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. črc 2014 12:58:09
Bydliště: Týniště nad Orlicí
BEBAN: a zrovna ta aktualizace by me zajimala - jak by slo Blue&Me aktualizovat a zmenit Italstinu treba i na anglictinu - Mam prave verzi s radiem bez MP3 a bez NAV ale s Blue&Me, takze jak jsi psal telefon a media player z USB (mp3) ale mluvi na me italsky - palubni pocitac mam nastaven na AJ tak kdyby byla moznost zmeny i B&M :)

PS: tak jsem nasel http://www.blueandme.net/
ale zajimalo by me, jestli lze zmenit jazyk bez samotneho update, protoze u jazykove zmeny jsem nasel datum 2007 :) - asi zalozim nove tema :)

_________________
Fiat Croma Nuova 1.9 JTDm, 110kW, 150HP
Fiat Marea Weekend 1.6, 76kW, 100HP


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě 2015 8:27:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě 2015 5:29:47
Zdravím všetkých...som novým užívatelom tohoto fóra,cromu mám približne rok.Moja je pred FL r.v. 2/2007 a chcel by som trošku poopraviť rozdiely pred a po FL.Takže: nápis CROMA na 5D v pravo,spojler ano,chrómová lišta pod 5D ano. :)

_________________
CROMA emotion 1.9 multijet 110kw/150k DPF EGR
MAREA sedan 1.8 83kw/113k
ex BRAVA 1.4 55kw/75k


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31. bře 2016 10:33:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. čer 2014 16:36:17
Bydliště: Ústí nad Labem
Může to někdo, kdo má před-FL potvrdit? Pokud vím, před-FL auta by tyhle prvky mít neměly. Jestli Kuri401 nemá nějakou skládačku :-)

_________________
[EX] Fiat Nuova Croma 1.9 Multijet 16V C.A. 110 kW Dynamic 12/2010


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31. bře 2016 17:00:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
já mam Cromu před FL a mám to co jsi popsal na začatku v rozdilech to co ma mit ta před FL
to tak vypada že někdo má opravovany "zadek"

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz