Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 7:03:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 433 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: úte 11. lis 2014 21:36:30 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Jo,to v koute uz tak bude.Kamose Peti ze Lhute(cti dlouha lhota).Na te jsem zjistil ze šest kvaltu je oser a 103 kw to ma asi jen ve dvaceti otáčkách se svého celého pracovniho spektra otacek.Pred temi dvaceti a po tech dvaceti otackach ma ten motor zas jen 70kw.To uz na sebe výrobce nepraskl.A taky nepraskl ze max kroutak je uplne jinde nez max kw.Asi proto to musi mit šest kvaltu.By se to jinak neuvezlo.Musel jsem s tim tyden jezdit.Uplne nahovno ten motor není,ale nanic je dost.
Starej paprda jinak tahne.To zaprdi,vyvali se bakula dymu,citis a slysis ze ten motor jde do práce.A hlavne,nemusis radit jak Jarin.A tech mych 74kw se tam drzi v podstatne sirsim poli otacek.A to uz mam takových 10 kobyl posmrti.Vlivem stari a fritaku.


Obrázek
Takto myji chatari.Do spodaru,pod auto a pekne to blato sloukem odplavit :lol:
Zadna mycka není lepsi.
Jo a to není pleska,ale koupaci cepice.To da prece rozum 8-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: úte 11. lis 2014 21:51:23 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
tak to ji ma Peta nejakou vydechlou, ne? :) mě se s tou samou alfou jezdilo docela dobře

Koupací čepice boduje :D :D kde si takovou pořídil?

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: čtv 13. lis 2014 22:42:02 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Doskládej babicku a svez se.Ja cekal vic.Ale za to nemůže motor jako takovy.Jsou velky požadavky na emise a predhaneni se vyrobcu ve spotrebe.Proste kdyby se mu dalo co chce a z vyfuku odstranilo co brani pruchodu tak s dnesnimi technologiemi by to byla jizda na urovni.Problemy doby a kazdyho výrobce.
Je to spatny.Bakula ventilu na valec,presnejsi součástky,lehci součástky,lepsi materiál a při peti valcich a tomto objemu to ma v jakejsi rychle prekonanej okamzik nejakych usranych 103kw.Za rychle prekonanej okamzik nejlepšího vykonu z casti muze převodovka s kratkymi stupni.S tim kde ten motor je by to mělo mit dvakrát tolik.
Obrázek
Ono bylo skarede.Porad scalo a sladat motor z pina je taky trochu alchymie.Loziska podchladit-namrazit,bloky nahrat.Na to je kuchyn lip vybavena nez garaz.Tam teda mrazak nemam.A televize je bonus.Takze pracovni deska,ingredience,naradi a go je v pohode.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: úte 02. pro 2014 21:26:33 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Jsem si při te vrstve ladu utrhl kliku.Nevadi,mam jinou.Do jara to pocka,otvirat se da.Zacinaji první potize se startérem.Nechce mi zasunovat.Jako kazdou zimu,budu tam muset dat ten lonskej,kterej jsem prez leto docasne opravil.Takto opraveny starter zas vydrzi do další zimy.Otevreni dveri po otluceni te vrstvy ledu celkem slo.Zavreni uz tak uspesny nebylo.Vidim to tak,ze z bezpečnostních duvodu do jara auto nezamykam,kdo ma furt menit ty okna ve dveřích,az přituhne,a ja budu fakt chtit jet z práce dom.
A co se tyka stavu silnic,v lete takovy silnice opravdu nebyvaji.A protože je zima,tak nejsem prekvapen.Kdyz u nas v dedince napadl snih,tak neprijel autobus.Nikdo se tomu nikdy nedivil ze neprijel,protoze preci napadl snih tak nemohl dojet.
Nechapu ze jsou z nejakyho naledi a snihu všichni tak vyvaleni.
To je ta rychla doba.Predstava ze někdo nebude tam kde by mel byt v danou minutu je katastrofalni,nedej boze když ma ze 150ti zpomalit na 50.V ten okamzik nastava civilizacni smrt.
Silnicari opravdu nemaji na 10km silnice jeden posypovy vuz.Urcite nemůžou za to ze tam ten chlap mel byt a proto neprizpusobil rychlost povaze a stavu vozovky a proto ho ted tahaji z auta hasici hydraulikou.Nemel za to sedat když na to nemá.A tech co na to nemaji pribyva.Protoze to za ne resi elektronika a lidi pomalu ztraci vlastnosti ridice.Skoda ze to ta elektonika resi pouze do urcityho momentu.
Když na to nemam,tak nejedu.
Když na to mam,tak jedu.
Když na to mam,jedu a rozstrelim se,tak si reknu stane se,ne.
To jsem si to ale hezky napsal. 8-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 12:21:42 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
Nj, urvané kliky ... zima se blíží, to se u Cromy pozná :) ale udivuje mě, že u tebe kliku neuchránila prevence. Achjo, jak to čtu, tak se mi přesně vybavujou Cromí zimní problémy a zas se na to netěším :D teda jestli budu mít technickou :oops:

Moc hezky sis to napsal :)

Na mailech pracuju, neboj ;)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pon 08. pro 2014 18:53:22 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Covece,ja sotva stihl ten fridex.Maznout gumy na dveřích jsem uz nedal.
Ale neber to zas jako velky zimni problémy.Je to jen takovy napinavy,adrenalin,chapes.Dostanu se do auta?Zasune ten starter ještě?
Kolega z práce když vidi snih,tak jede busem.Ma to rok novy.A ted ještě sejmul srnce.Tak znicenyho člověka jsem dlouho nevidel.Tak třeba tyto problémy me uplne padaji.Max me hrozi sprint do garaze pro zalozni Aro.A když Aro nezasune,vytahnu kliku a namotám je.Pak muze byt aji metr snehu.Kdo ma vetsi jistotu jizdy nez ja?
Cestou muzu vytahnout ty zapadeny silnicare :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro 2014 19:08:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Manas
čeče to taky znám když mi přimrzly dveře u auta a ja se nemohl dostat dovnitř. Komedie hadra. Tak jsem po několika letech gumy kolem dveři a byl klid.
Taky dobra sranda jsou zamrzli zamky ve dveřich a ještě větši sranda je když ti zamrznou zamky dveři (myslim ty zapadky jak držeji dveře aby se samy neotvyraly) mne se stalo že jsem kdysi davno tento připad zažil na vlastni kůži. Pracně jsme se dostaly do auta a u spolujezdce takto nedžely dveře tak je spolujezdec za jizdy musel držet asi tak 30km než to povolilo a šlo to zavřit

To viš silničaři se divi velice že sníh jim zasypal silnice :lol:

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: ned 06. pro 2015 10:05:55 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Zas to Croma zvladla.370km tam,370 zpet s naftovym 2,5TD motorem,prevodovkou,pridavnou prevodovkou,skrin rizeni a prislusenstvim k motoru pro Aro.Celkem neco k 500kg.Jsem prefoukal kola a dve rezervy sebou.Protektory bouchaj.
Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pon 28. pro 2015 0:28:11 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Budovani novyho auta pro muj bezny provoz.VM motori-2,5 TéDé asi 85kw,300nm,za tim 5q prevodovka Peugeot(puvodni 4q) a pribylo i servorizeni.To je evo skok,ne?
Vyhody-krome svetel to nic v elektrice nema
-euro 0,zadny problemy na ME
-jednoduchost na opravy
-jednoduchost=spolehlivost
Nevyhody-ve vetsine se shoduji s vyhodami
-nepohodli,napr. radio lze poslouchat pouze pri cekani na tu moji,nebo jinych prostojich.
Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pát 01. led 2016 13:51:15 
Offline

Registrován: pát 22. říj 2010 7:27:22
Bydliště: Kontainer alebo pod mostom :D
VM motor je faajn no ale keď pridáš nepočuješ vlastného slova. Ma ARO vôbec nejaú zvukovú izoláciu Manasku?
Keď som šiel s Fordom Transitom 2.5D po dialnici rádio hralo na maximum no nič nebolo počuť :D a chrániče do uši som si mal vziať :D Manas Croma ti už dozrieva rob s ňou niečo :P Šťastný nový rok 2016 chlape :)

_________________
FIAT CROMA 2.5 TD DIESEL NO SMOKE NO FUN


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: ned 03. led 2016 18:56:37 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
No jo,Aro jakoby nejakou zvukovou izolaci ma.Ale i s benzinovym motorem byl poslech radia moznej jen u obchodaku kdyz jsem cekal az ta moje nakoupi.Navic mam uz trochu chyceny zuby v difiku,vzadu uvnitr to ma zvuk jak stara karosa kdyz jsi sedel vzadu na pětce.Nemam to zadny dalky a na dalnici si to nechci rozbit vibracemi od děr.
Croma ma nespocet zavad.Zadna nevylucuje provozuschopnost,ale vsechny jsou problem na STK.Vzhledem ke zprisneni co u nas zavadeji uz to povazuji za marny.
Aro je primitivni.To je shruba stejne rychla technicka jak u nebrzdenyho dvoukolaku za auto.
Diky za prani,aji ja ti preju hodne uspechu a kvalitne prozitej celej novej rok!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: stř 06. led 2016 20:51:25 
Offline

Registrován: pát 22. říj 2010 7:27:22
Bydliště: Kontainer alebo pod mostom :D
Diky Maňásku ja ted jezdím na tátovom aute na Honde Accord 2.2 ictdi Sport 2007 pokud neseženu neco za dobre peníze. Počkám ješte ceny pujdou dolu, zoubky chycené v diftu no tak nepríjemné ja nemel kardaň tak nevím jak se pak auto chová :roll: ale v starém busu karosa sem sedel a jezdil také tak to si trošku umím predstavit, vždy me pak bolelo bricho z tech vibraci :oops:
Zas nejaké euro normy ....??... se dalo čekat.. ja ješte tak pokukuji po Cromách no možná časem když budou penízky si jednu koupim ako hobby project ale to je o nostalgii k tomu vozu :P tí sedačky bili moc fájn na záda ;)

_________________
FIAT CROMA 2.5 TD DIESEL NO SMOKE NO FUN


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: sob 14. kvě 2016 19:28:21 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Potrebuju uvolnit garaz,takze probehla rychla smrt.
Obrázek
Malej ma silu po me,tak bez zbytecnych pripominek 8-)
Potreboval jsem nerez vyfuk,ten jim nenecham.
Obrázek
Zadna slava,ale neni to nezachranitelny.Jezdil jsem nekolik let i s horsima.Hodne horsima.
Obrázek
Kdyby nekdo chtel,mam ctyri kusy.1kus-dobrej odraz,dobry sklo.2kus-horsi odraz,dobry sklo.(ty jsou na foto)3kus-dobrej odraz,spatny sklo.4kus-horsi odraz,spatny sklo.
Kdyby nekdo neco,tak nasledujici tri dny.Pak smolik.Dam i do inzerce.

Obrázek
Trochu mimo tema.Tri tramky,10-10cm,7 metru.Cesta na pohodu.I majitel pili delal foto,ze ma uz soubor techto zajimavosti.Ale prej pod autem jsem prvni.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 433 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz