Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 15:25:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: úte 17. lis 2015 21:55:50 
Offline

Registrován: pon 03. srp 2015 14:12:43
V srpnu jsem koupil Cromu 2009 1,9 110kw , o zkušenostech s autem se radši nebudu rozepisovat, protože většina problémů asi nebude v autě ale v mé nepředložené a uspěchané koupi. Moje chyba.
Ale - od počátku mám problém s motorem - už od koupě netáhne , jednička, dvojka , trojka nic moc, na čtyřku to táhlo taak od 3.000 otáček, ale s tím jsem se vzhledem k momentlnímu rozpočtu smířil, prostě nebudu závodit, Teď mě ale bohužel po 2.000 ujetých km odešla dvouhmota, auto jsem dal do servisu ( neautorizovaného ), s tím, že bych to potřeboval opravit a zároveň, tak mimo řeč jsem se zmínil o problému s motorem - ale že to nebudu řešit. Dvouhmotu opravili i s tím, že se koukli na klapky jestli nejsou zaseknuté a že mi vyčistili EGR ventil. Už po pár kilometrech jsem zjistil, že auto už nemá zátah ani po 3.000 otáčkách a, že při vyšších otáčkách zepředu podivně píská - bzučí. Spíš to vypadalo na elektrický zvuk, než na mechanický. Vzhledem k tomu, že jsem potřeboval ještě ten den odjet na dovču, tak jsem to risknul, naložil auto i rodinou a odjel . Teď to hlavní , po cca 60 km se rozsvítila kontrolka - Závada vstřikovací soustavy - auto uplně ztratilo výkon tj. rychlost max. 30km po rovině a navíc v kabině začaly být cítit slabě výfukové výpary nebo alespoň něco tomu podobného. Nemáte prosím někdo zkušenost s tímto problémem ? Sice jsem dostal odkaz na kluky co opravují fiaty - http://www.autoscan.cz - ale jsou k nesehnání a asi bych potřeboval někoho kdo se v tom opravdu vyzná.
Předem Vám všem díky za jakékoliv info.
Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: stř 18. lis 2015 0:14:42 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. led 2014 22:01:52
Bydliště: Beroun
No tady co jsi napsal bych tipnul že Ti odešlo turbo,ale uplně nejlepší to bude hodit na diagnostiku a vědět po čem jít.

_________________
Fiat Croma 2.4 JTD
Fiat Ducato 100 JTD
Fiat Grande Punto 1.2 ex
Fiat Punto Mk2 1.2 ex
Fiat Punto Mk1 1.1 ex


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: pon 23. lis 2015 17:46:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Kdybych měl typovat taky bych to viděl na turbo, připadně problem se sanim jako je vaha vzduchu a nebo i když je to malo pravděpodobne praskla nějaka hadice sani. Vim o připadech co se podobně projevovaly a zavada byla jak jsou "parohy" (sběrne potruby vyfujy) se povolily a ve druhem připadě byly praskle.
Prvně bych taky zkusil diagnostiku jak piše Spiron

Přeji aby se ti zadařilo to dat dohromady dej vědět co to bylo

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: stř 30. lis 2016 14:23:25 
Offline

Registrován: čtv 24. lis 2016 12:28:03
Podobná závada, chování motoru. Následoval servis a ? Prokousaná podtlaková hadice od kuny, snad u Turba nebo kde.

_________________
Fiat Croma II 1,9JTD Multijet 88kW 2007


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: pon 23. říj 2017 13:15:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Ahoj
řeším problem - moje Croma 2,4JTD 147kw a.p. nestartuje.

Ráno jsem nastartoval normalně ujel jsem cca 10km a přijedl domu a vše bylo v pořadku ale, odpoledne jsem sedl do auta a sice jsem nastartoval ale cca po 30ti vteřinach motor "zdechl" i když podle zvuku běžel normalně a pak to přišlo -- už jsem nenastartoval - starter normalně toči ale nic tak jsem začal obchazet atuto a dumat co by to mohlo byt - když jsem do sani vstřikl čistič brzd tak to mělo snahu naskočit ale nic.

Tak jsem šel po naftě a zjistil jsem že do motoru nejde nafta (rozdělal jsem trubky na vstřikovani a posleze na filtru a nic se nedělo ani když motor točil). Teď byla otázka proč?

Nakonec jsem se pustil do pojistek a zjistil v pojistkach v motorovem prostoru že se "pali" pojistka F22 (20A) -- (Primární obslužné funkce systému vstřikování (Multijet) - takto jsem to našel v manualu k vozu ) nakonec po vyměně přislušne pojistky se cela situace opakovala (motor nenaskočil a pojistka stejně praskla).

Tak se ptám CO znamena - Primární obslužné funkce systému vstřikování (Multijet) - jde o čerpadlo v nádrží nebo

připadny zkrat v kabelaži?? Nebo je to zcela jina zavada???

mam dotaz přatele -- objevuje se mi tato (viz obrázek )Obrázek kontrolka ale oranžova - to je asi imobilizer ?? nedal by se vypnout přes diagnostiku?? - nejde čepadlo v nadrží (když je napojiš přimo na baterku tak se rozběhne) může pojistku přepalovat pojistku pravě kvůli blbé funkci imobilizeru ??? (nespustí se ani žhavení) tak mne napadlo zda by to nemohl dělat klič do zapalovaní

Děkuji za reakce

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: čtv 23. lis 2017 23:13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Ahoj
tak problém je vyřešen u se jezdí byla to ŘJ motorů vypalena - vyhořela ale nevím jak se to mohlo stat že se to stalo ničeho si nejsem vědoma - mne se nestalo že by se stálo přepolovani baterie -- ale dobře že auti jezdi a jezdí super a řekla bych že jezdí lepe než před opravou

Obrázek

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz