Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 21:16:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: El. tachometr a bohden ? Crma 2,5 TD 92
PříspěvekNapsal: pon 19. led 2015 19:06:03 
Offline

Registrován: úte 22. čer 2010 13:17:52
Bydliště: LBC
Zdravím , všechny - potřebuji pomoc poradit. Začal jsem s demontáží motoru a při té příležitosti jsem hledal též čidlo pro el. tachometr-na převodovce ,zatím jsem nic nenašel jen čidlo otáček mezi motorem a převodovkou u setrvačníku a čidlo na spínání světla zpátečky. Potom ještě kousek vpravo jsem objevil náhon asi tachometru viz foto 1 , alespoň jsem si to myslel. tak jsem pátral kam vede ten bohden ,myslel jsem že do palubní desky .Ale omyl když jsem demontoval palubní desku žádný bohden tam nevede tachometr je eletrický . Takže jsem pátral dále kde ten bohden končí a zjistil jsem že vede v tunelu vpravo u sedala spolujezdce kde je ukončen viz foto.2 Tak nevím co to je .Můžete mi někdo poradit popřípadě poslat e-mails vysvětlením co a jak ?
Děkuji Kusta
A ještě nevíte k čemu je ta žlutá skříňka viz foto 3 ? je umístěna pod palubní deskou vlevo.
Díky z odpověď a za Váš názor kdo podobný problém také řešil .Díky za odpo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22. led 2015 23:35:05 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
To je bovden na zajisteni zpátečky.Nektery cromy mely krouzek pod radici pakou kterej se musel pozvednout a pak sla zaradit zpátečka.Ty ho mas zajistenej tou hnedou trubičkou v poloze kdy jde radit zpátečka.
Ja mam opacnej problém.Mam krouzek,mam bovden ale nemam ho kam zašroubovat.Tak me to lezi na převodovce.
Cidlo tacho je u difiku,kousek od merky oleje.El,zadnej bovden.
A k cemu jsou skrinky všude po aute rozmisteny jsem uz zapomel.To odpoj a zjistis co ti nejde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25. led 2015 18:44:39 
Offline

Registrován: úte 22. čer 2010 13:17:52
Bydliště: LBC
Jo tak díky za odpověď, já jsem to teď taky naštudoval z webu a došel jsem k také k tomu, ale nebyl jsem si jistý. K čemu to zajištění zpátečky bylo nebo je , jaký to mělo nebo má smysl ?
Pracuji na GO Cromy 2,5 TD .Zadek mám zatím hotový teď dělám předek včetně GO Motoru atd. Tak jsem na to přišel když jsem demontoval převodovku. Chci se ještě zeptat co je to za čidlo , které je umístěno uprostřed bloku motoru z pohledu zapředu ? Mám ho totiž bohužel poškozené.
Jinak díky za odpověď.
Kusta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25. led 2015 19:14:17 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
slouží to k tomu, aby sis nevědomky nezařadil za jízdy zpátečku .. třeba z rozjeté pětky :)

čidlo v bloku nebo v hlavě?

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz