Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 14:42:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nefunkční abs
PříspěvekNapsal: úte 16. črc 2013 19:39:24 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. srp 2010 10:03:59
Bydliště: Brno
Zdravím vás, Cromaři,

před nějakou dobou jsem na autě měnil brzdový válec a repasoval třmeny.
Bohužel jsem potom nebyl schopnej odvzdušnit brzdy. Tenkrát jsem se rozhodl, že bude asi na vině abs, které mělo ulomený jeden snímač, tudíž bylo neaktivní.
Tenkrát jsem se rozhodl, že až budu na autě dělat, tak to abs vyhodím, brzdy nahodím přímo na válec a bude pokoj.

Ted si tak brouzdám po internetu a dočetl jsem se, že je potřeba odvzdušnit i samotný válec, a to prý povolením trubek.
Mně to teda přijde jako ptákovina, ale co já vím.

Jaký je váš názor? Přemýšlím, dost Crom letí do šrotu, na jedné z nich musí být abs funkční a tudíž by se výměnou čidel dalo zachránit.
Co vy na to? Je lepší ho zprovoznit, nebo hodit pryč?

Díky moc za rady, jen díky tomuhle fóru jsem schopen na autě něco udělat :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční abs
PříspěvekNapsal: stř 17. črc 2013 0:08:08 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
záleží na tobě, jak se ti ABS zamlouvá ... mě třeba v autě vůbec nevadí, takže nevidím důvod ho dávat ven

o odvzdušnění přes trubky u HBV jsem nikdy ani neslyšel, tam bych problém nehledal

okolo odvzdušňování okruhu s ABS koluje hodně ruzných teorií a mýtů ... záleží taky systém od systému a tak, ale nikdy jsem neměl problém s odvzdušněním ABS u Cromy

kontrolka ABS ti nesvítí?

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční abs
PříspěvekNapsal: stř 17. črc 2013 7:01:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. bře 2011 15:11:42
Bydliště: Praha
já neměl nikdy problém s odvzdušněním čehokoliv co mělo ABS a postupoval jsem naprosto stejně jako by tam ABS nebylo. Někdy je problém v hadičkách že se ucpou a nepropustí tlak nebo propustí ale jenom jedním směrem. Čidla na ABS dost těžko vyndáš jsou po těch letech v těch těhlicích tak zarostlý že je bez poškození prostě nevylisuješ na diagnostice jde zjistit který to čidlo je špatný a vyměníš jenom to. Zjistit to jde i bez diagnostiky proměřením odporu čidel kolikrát jsou v pořádku a je třeba jenom zaoxidovanej kontakt nebo zlomenej drát nebo ten zubatej kroužek co jde proti čidlu praskne. Já osobně nemám ABS rád a líp se mi brzdí bez něj a taky ho naštěstí v autě nemám

_________________
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.
Lancia Delta 1.6 HF turbo
Lancia Y 1.2 16V


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční abs
PříspěvekNapsal: stř 17. črc 2013 9:55:21 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. srp 2010 10:03:59
Bydliště: Brno
Kontrolka mám ten dojem svítí, ale jelikož to dlouho brzdilo obstojně i tak, nikdo to neřešil.
Ted jsem se do toho pustil já a musím to rozlousknout.
Že jde čidlo blbě ven, to vím. Sám jsem jedno ulomil, když jsem je chtěl zkontrolovat a zprovoznit ABS. Ten plast, ze kterýho je, byl dost zkřehlej.
Pak jsem to dlouho neřešil až jsem se pustil do výměny brzdového válce, repase třmenů.
Může být třeba problém v tom, že při tom kapalina vytekla i z toho rozdělovače brzd. účinku? A na ní odvzdušnovák není, tak bych byl nahranej?

V nejbližších týdnech musím abs bud vyhodit, nebo zprovoznit.

Btw. takže myslíte, že se ty čidla nebudou někomu válet doma, tudíž jsou špatně sehnatelná?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční abs
PříspěvekNapsal: stř 17. črc 2013 17:33:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. bře 2011 15:11:42
Bydliště: Praha
to máš naprosto jedno celkem často měním brzdovku v nejrůznějších autech nebo kolikrát někdo přijede komu praskla hadička a vytekla veškerá brzdovka a i tak se to dá normálně odvzdušnit někdy to chce to několikrát opakovat ale vždycky to jde normálně bez ohledu na to odkud ti to vyteklo někdy je lepší odvzdušňovat s běžícím motorem taky je dobrý aby ti při odvzdušňování vzadu stálo auto na kolech protože vzadu je omezovač tlaku a když jsou kola ve vzduchu tak ti dozadu jde menší nebo žádnej tlak. Ty čidla pochybuju že bude mít někdo použitý já teda neznám případ kdy by se to někomu povedlo vyndat bez poškození jedině vyměnit celou těhlici i s čidlem

_________________
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.
Lancia Delta 1.6 HF turbo
Lancia Y 1.2 16V


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční abs
PříspěvekNapsal: stř 17. črc 2013 21:19:49 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. srp 2010 10:03:59
Bydliště: Brno
Simmy ve svým projektu popisoval, jak se mu čidla podařilo vytáhnout.
Psal "utopit ve wédečku a pak kroutit a vyklat do stran".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční abs
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc 2013 7:03:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. bře 2011 15:11:42
Bydliště: Praha
jestli na to má někdo čas a nervy tak možná ale já na to nervy neměl osobně nechápu proč je to tam tak narvaný bohatě by stačilo tam ty čidla volně nasunout a zajistit šroubkem není žádnej důvod dávat je tam takhle nafest dneska už je pár aut kde to pochopili problém je že pokud budeš shánět použitý tak nikdy nemáš jistotu že je opravdu dobrý

_________________
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.
Lancia Delta 1.6 HF turbo
Lancia Y 1.2 16V


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční abs
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc 2013 8:46:19 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. srp 2010 10:03:59
Bydliště: Brno
Pak je tady druhá varianta.
Že bych to zatím neřešil, brzdy zprovoznil i s připojeným ABS s tím, že vím že bude nefunkční.
Ale je to systém, kterej by se s vyplým ABS měl chovat jako systém bez něj a brzdit.

Mám ale obavu, aby brzdy kvůli tomu nebyly slabší, než když bych ABS vyhodil a napojil třmeny napřímo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční abs
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc 2013 21:15:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. bře 2011 15:11:42
Bydliště: Praha
všechny auta s ABS brzdí hůř než bez něj ABS tam není aby to líp brzdilo ale aby se neblokovaly kola ono vlastně omezuje brzdnej účinek když zkusíš na suchým asfaltu co nejrychleji zabrzdit třeba ze stovky tak stejný auto bez ABS vždycky vyhraje. Celá tahle sranda tam je jenom pro to aby auto zůstalo ovladatelný i při prudkým brzdění třeba na sněhu nebo na mokru kdo umí brzdit s citem tak žádný ABS nepotřebuje. Jako úplně to nezatracuju je hromada situací kdy to opravdu pomůže ale osobně to nemám rád a líp se mi jezdí bez něj

_________________
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.
Lancia Delta 1.6 HF turbo
Lancia Y 1.2 16V


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční abs
PříspěvekNapsal: pát 19. črc 2013 12:15:59 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
podle mě to moc komplikuješ ... když ti ABS nejde, je to to samé, jako bys ho tam neměl ... jinak funkce ABS je udržet při brzdění pneumatiky na mezi adheze, tudiž to co bys brzdil ještě o něco víc, by přineslo jen zablokování kol a žádné zlepšení brzdného učinku ... to že v ideálních podmínkách (asfalt, sucho) zabrzdíš o chlup rychleji je dáno tím, že systém ma nějakou reakční toleranci a taky tím, že nemůže být přímo na mezi adheze, protože jak řekl Pavel .... je potřeba udržet auto v ovladatelném stavu

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční abs
PříspěvekNapsal: pát 19. črc 2013 22:30:58 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
ABS jen tak nevyhodíš.Vsimni si jakej prumer holendru trubek jde do nej od kol a jakej je na valci.Jinymi slovy,musis nejak zredukovat prumer abys dostal trubku od kola na valec.Jedna se o jeden vyvod na predni kolo,ktera strana uz nevim.Zbyvajici tri na valec jdou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční abs
PříspěvekNapsal: čtv 15. srp 2013 20:24:30 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. srp 2010 10:03:59
Bydliště: Brno
Takže, udělal jsem pokrok.
Našel jsem totiž, kde mají nové snímače, za cenu, že mám dva za cenu jednoho třeba v autokelly i jinde. Přitom origo Bosch. Dokonce je mají i na skladě.

Otázka ale je, kolik jich potřebuji.
Poradil by mi někdo, jak proměřit, zjistit, jestli jsou 2 snímače (které jsem neurval :-) ) v pořádku, nebo už jsou taky v křemíkovém nebi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční abs
PříspěvekNapsal: pát 16. srp 2013 6:35:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. bře 2011 15:11:42
Bydliště: Praha
je to cívka tak zkus změřit odpor

_________________
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.
Lancia Delta 1.6 HF turbo
Lancia Y 1.2 16V


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční abs
PříspěvekNapsal: pát 16. srp 2013 8:20:32 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. srp 2010 10:03:59
Bydliště: Brno
Elektrika není zrovna moje nejsilnější stránka.

Ale je to fakt, našel jsem že kolem 1.2 ohmu ok, nula nebo nekonečno je v pytli


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz