Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 21:34:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 19. črc 2010 12:34:24 
Offline

Registrován: stř 02. zář 2009 22:07:22
Caute hosaci,

tak dlhodobejsie zapasim s problemami pri jazde v noci (uplne sproste blizko to svieti, hlavne pri tlmenych) a taktiez pri chytani spodku(najma vana) na parkoviskach a podobne.

Kedze som nedavno preparoval Cromulu na STK/EK, myslel som ze mi vytkne ze to blbe svieti. Avsak presiel tym "vozikom" a nic na svetla nepovedal. Ked sa sli skusat brzdy, zavadil prednym naraznikom o tie valceky. Skonstatoval, ze ne ten predok volajako nizko. Tudiz ma napadlo, ze pruziny boli menene spolu s osadenymi tlmicmi este davnejsie zo starsej cromy (r.v 90) co typek rozbil, slo mi hlavne o tie tlmice,kere boli v lepsom stave ako tie moje. Nejak som si neuvedomil ze tie pruziny mozu byt kratsie.

Dnes som skusil zmerat vzdialenost spodku predneho naraznika od cesty, nameral som neuveritelnych 12,5cm. Skuste prosim Vas zmerat aj vy, kolko nameriate???
Tiez som sa pytal v obchode na nejaky sposob podlozenia niecoho pod tie pruziny , zeby to bolo vyssie. Typek mi povedal ze nic takeho ho nenapada a ze aj tak to casom vypadne odtial, a druhy typek dodal, ze problem moze byt v pruzine, ze nema " dostatocnu silu" aby to auto vyssie drzalo.

Tie pruziny rozmyslam kupit new, nebude to ale draha zalezitost? Existuje iba jedna velkost tych pruzin, alebo ako to vlastne je? bojim sa, ze ked to aj nahodou kupim, ze ten predok bude na tom tak isto ako je teraz.

Za Vase rady opat vopred dakujem a ospravedlnujem sa za text bez diakritiky ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. črc 2010 18:21:05 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
nevím teď kolik mám výšku já, ale je možné že to budeš mít nízké ... nejsem si jistý, jestli se pružiny dělí na ty, co jsou pro nafťáky a ty co jsou pro benziňáky, každopádně je možné že máš kombinaci benzínové pružiny, která je navíc unavená ... na aukru ted byla aukce na nové pružiny (tam myslim deklarovali, že jsou na všechny modely, takže bude asi jen jeden druh) cena byla 350,- za pružinu a byly fungl nové (Lesjofors nebo tak nějak, myslím že kvalitní pružiny). Pokud nekoupíš sportovní pružinu (u které by to bylo zřetelně napsáno) tak myslím, že nemůžeš koupit špatně. Asi bych teda měnil pružiny.

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. črc 2010 18:26:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2009 16:19:00
Bydliště: Big Ujlak
pidro kamarad presne toto mam aj ja s predkom.....mam ho velmi nizko (neskor dodam vzdialenost od cesty .....
ten predok mozes mat preto nizko :bo :
1. mas tam pruziny z benzinovej cromy ktore boli robene tensie a nevydrzia taku zataz 210kg motoru ...predsa len benzinovy motor je odost lahsi ..... 2. pruziny su origo ale už su unavene proste prelezane -dokonca sa na diesloch stava ze struny prasknú lebo maju tažky predok...
riesenie je jednoduche daj tam cisto nove pruziny origo na naftaka
tento problem mam aj ja a chystam sa kupit cisto nove od jedneho tipka ....
jedna otazocka : predne gumi ti dere rovnomerne?????hhmm?

_________________
Fiat Croma 2.5TDs-74kw
http://saliky.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. črc 2010 18:38:24 
Offline

Registrován: stř 02. zář 2009 22:07:22
Skusal som nieco vyhladat na nete ale vsetko som nasiel iba sportove pruziny. Inak preco robia tie sportove pruziny? len kvoli vzhladu ci to napr s predkom blizsie k ceste lepsie sedi napr v zakrutach? Ak by ste nasli niekde origo na naftaky bolo by super
Inak skuste to odmerat, som zvedavi na tu vzdialenost
2 Simmy: hodis mi prosim ta link? ked nie tu tak cez SS ta poprosim, dik
2 Tomi: no dost ma to serie bo ta olejova vana uz je kvalitne pookluvana, tecie trochu, ale cez tesnenie.
Je mozne ze to je z benzinaka. Co sa tyka pneumatik, tak tie mam fungel nove, jazdene 3 mesiace, takze opotrebovanie pneu som zatial nezistil. Preco sa pytas?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. črc 2010 18:44:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2009 16:19:00
Bydliště: Big Ujlak
a na starych co si mal nedralo ti vnutro mneumatiky??, bo mne dere vnutro gumi a myslim ze su navyne bud struny alebo vrchne uloženie preto sa pitam

_________________
Fiat Croma 2.5TDs-74kw
http://saliky.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. črc 2010 18:49:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2009 16:19:00
Bydliště: Big Ujlak
simmy kolko za te pruziny??????350 kč????????????,, čitam dobre? to sa mi neste verit ze tak lacno .... co kukam na nete nove cca 50 -60 € jedna tak nevem aka to bola kvalita te z aukra...
a pidro sportove su tvrde a lepsie to sedi v zakrutach to robia pre tych kvázy,, tunerov ktory si myslia ze s klasickeho autaka vydupú superšport :D

_________________
Fiat Croma 2.5TDs-74kw
http://saliky.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. črc 2010 19:30:55 
Offline

Registrován: stř 02. zář 2009 22:07:22
no stare boli z vnutornej strany zodrate, to je pravda. Ale predtym to bolo tusim na naftovych pruzinach. No najlepsie by bolo kupit pruziny spolu s namontovanymi tlmicmi len neviem ti to takto predavaju , ci nie nahodou samostatne.

No tak teraz neviem ci kupit origos naftove,ked to bude vysoko sice bude lepsie svietit, ale aby som sa zasa v nejakej zakrute nevysypal :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. črc 2010 19:52:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2009 16:19:00
Bydliště: Big Ujlak
a to si nevies namontovat pružiny? vcelku s tlmicom ti nikto nepreda :D takze som dobre vedel ze to robia pruziny ))) a neboj nevysypes sa vždycky lepsie nove ako stare-unavene na ktorych to pláva...

_________________
Fiat Croma 2.5TDs-74kw
http://saliky.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. črc 2010 22:25:30 
Offline

Registrován: stř 02. zář 2009 22:07:22
ved viem, ale nechce sa mi to :lol: ok potom nezabudnite na tie vzdialenosti pani


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25. črc 2010 10:16:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp 2009 20:24:47
Bydliště: Zábřeh
http://aukro.cz/item1158841748_fiat_cro ... ml#gallery

A měřil jsem ten nárazník a vyšlo mi cca 19cm od země.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26. črc 2010 8:12:44 
Offline

Registrován: stř 02. zář 2009 22:07:22
2 Jimbo: Ok dakujem, to je celych 6,5 cm rozdiel, to je uz dost, takze asi do toho pojdem.
Este by ma zaujmalo koľko maju ostatni, pre objektivnost(hlavne ti co do tejto temy reagovali: Tomi a Simmy). Kontaktoval som tetu s otazkou ci su tie pruziny rovnake a budu pasovat aj na 92 rocnik a dostal som odpoved ze by pasovat mali, ale ze to nemoze zarucit :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28. črc 2010 23:00:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2009 16:19:00
Bydliště: Big Ujlak
no po dlhej dobe som si nasiel cas a zmeral rozdiel cesta-spodok naraznika cca 14cm

_________________
Fiat Croma 2.5TDs-74kw
http://saliky.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 13:57:45 
Offline

Registrován: stř 02. zář 2009 22:07:22
takže som sa konečne dostal k montovaniu tych pružín. S výsledkom som spokojný teraz mám od vozovky prijateľkých 19,5 cm 8-) . No čo vám budem hovoriť, radosť sa voziť :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 16:43:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2009 16:19:00
Bydliště: Big Ujlak
co si zane dal??

_________________
Fiat Croma 2.5TDs-74kw
http://saliky.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 7:44:20 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
a kde jsi je nakonec bral?

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17. zář 2010 22:33:13 
Offline

Registrován: stř 02. zář 2009 22:07:22
40 euri, bral som to z toho aukra.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 1:12:29 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Kluci,nejen predek pruziny je rozdil mezi naftou a benzinem.I zadni jsou nafta a benzin.Nafta je shodna s 2,0Tie a 2,5ieV6.Zajimavy ze na Tie davali tak silne pruziny kdyz ma malou vahu proti nafte.To V6 je stejne tezka jak nafta.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz