Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je čtv 25. dub 2024 22:06:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: stř 05. srp 2009 10:39:57 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
helou help

v noci mi nesvieti cela rada ako je ventilator tie tlacidla 1 2 3 vnutorny cely ten pas, vedla kde sa steluje kam to ma fukat to svieti
a este nadtym su cudlik na hmlovky otvaranie a to tak ten mi nesvieti prva polovica, je mi jasne ze je tam zrejme KO zarovecka len ako sa to da rozobrat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: stř 05. srp 2009 11:15:48 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
ten panel klimy nevím, ale panel co je na hmlovky a podobne, tak si vem nejaky šroubovak s ostrou špičkou (ale co nejširší, at si zbytečně neneděláš v palubce stopy po šroubováku) zajed pod ten panel a citlivým pohybem ho vypač .. není to tam nejak pevně .. jsou tam myslím 4 packy které to drží a není to nic extrémního, není tam nějak co zlomit, jen se nebát a dělat to opatrně at si zbytečně nepoškodíš plasty vyjede ti jenom ten okolní kryt takový plastík a tlačítka zustanou tam kde jsou, potom už uvidíš jak se dají snadno vymontovat a vymontuješ jenom ty, kde nesvítí žárovička a tu vybereš a vyměníš :)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: stř 05. srp 2009 12:17:16 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
okej dneska to skusim, len premyslam ake zarovecky tam budu?mam tu selijake na predajni malicke hmm asi budem muset zobrat z kazdeho druhu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: stř 05. srp 2009 14:48:05 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
se žárovkama ti neporadím bohužel, ale je to vážně otázka dvou minut se mrknout na tu první žárovku, takže to můžeš i před obchodem nebo nvm jak to máš :)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: stř 05. srp 2009 14:51:30 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
dotriedim tovar a idem to skusit vylupnut, ked pojde zakaznik tak sa vratim za pult :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: stř 05. srp 2009 15:46:02 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
slusna elektraren to tam je, horny panel som spravil tam sa dala ta sklennena svina vymenit v tej plastovej objimke akurat to malo na sebe taky zeleny kondom jeden som trosku one natrhol ale drzi to tam takze okej

na panely klimi su take male svine v plastovej objimke a tie sa vybrat nedaju a v obchode mam popici druhov ale ani jedna nepasuje takze si ich objednam na zajtra a bude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: stř 05. srp 2009 15:51:56 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
pisal si v dobe ked ja som to posielal hehe


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp 2009 11:08:39 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
no vidíš :) já říkal, že ten horní panel je snadný :) na dolním sem ještě nic neměnil, tak těžko soudit :)
jinak taky mě čeká nákup těch žárovek do horního panelu, mají nějaké označení? at mu to nemusím v obchodě vysvětlovat? jakože kdybych tam šel bez té žárovky v ruce, jinak to budu muset vytáhnout a přijít rovnou za ním

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp 2009 12:02:27 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
w1,2w :) ale ked pojdem ke tebe tak ich mozem doniest


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: pát 07. srp 2009 10:45:45 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
co ta sranda stojí? uvidím jestli to do tvého příjezdu vydržím, bo ted mám v tom interiéru nějaké vrtání, tak kdybych to třeba nemohl vydržet :D

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: pát 07. srp 2009 12:17:32 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
predavam ich po 0,33€ ale tebe ich donesiem ze si to ty :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: pát 07. srp 2009 14:38:41 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
To potom ven na sraz jich par udas si myslim kazdy veme neco do zasoby se to myslim hodi ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: pát 07. srp 2009 14:44:56 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
nie je problem, viem doniest hocico, som predajca ND.

vcera som vymenil aj stavajucu zarovku na tom panely klimatizacie a uz to pekne svieti som spokojny. len tuto malu kurvu som zohnal od kamosa.
tie co podsvietuju tlacidla hmlovky otvaranie dveri nadrze tie mam v obchode hafo.

a este som si vsimol ze mi nesvieti na strope pri zrkadle je gombik na lampu a druhy gombik na tu malu lampicku tak ten nesvieti ako sa to tam dava dole, ja chcem aby secko svietilo kurvaaa :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: pát 07. srp 2009 15:01:56 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
Jestli myslis tlacitko co rozsveci svetylko tak to je docela jednoduche musis odklopit to velke sklicko to svetlo myslim no a tam je sroub ktery vysroubujes a uz ti to pujde jako po maasle snad :) jezisi ja to mel venku porad kdyz jsem resil dalkove na auto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: pát 07. srp 2009 15:06:50 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
joj tak to vyzera jednoducho dneska to skusim otvorit :) diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: pát 07. srp 2009 15:08:15 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
Ale dej bacha aby sis to sklicko nezlomil rado to praska a budes to tezko shanet je tam na to takove vybrani do ktereho jde strcit sroubovacek a mirnym tlakem to vyndas. Takze prji hodne stesti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: pát 07. srp 2009 19:03:35 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
tu o které ted mluvíš sem nedávno měnil taky :) nestačí rozebrat jen ten panel, ale musíš rozkuchat celé tlačítko. mimochodem k tomu jak říkáš, že chceš aby svítilo vše, tak se o to snažím taky, to pak někdo v noci se dne do auta a "tyyyvole .. to je jak v letadle .. dyt tolik čudlíků tu ani nemůže být, kolik jich tu svítí" :D
jinak jak říká jozev ... prvně vyndáš to sklo ... vypač ho šroubovákem tenkým a vypač ho z přední strany, ne nikde z boku jako sem to já delal chybně. Potom na tebe vykoukne takový hooodně dlouhý šroub co drží ten panel u stropu .. ten vyšroubuj a tahem dozadu celý panel vytáhneš ... ted vidíš ty dvě tlačítka, odpojíš konektory a tlačítka jakoby protlačíš ven (jakoby směrem do interiéru) .. potom máš v ruce samotné tlačítko, sundáš tu širokou část, na které je obrázek toho tlačítka a tím už vidíš žárovku .. ten spínač co se pohybuje musíš sundat ze bytku tlačítka, ale opatrně, je tam vodící drátek, at ho při zpětné montáží navlečeš do jeho dráhy a taky bacha na pružinku která tam je, aby si ji neztratil .. tím už si u žárovičky, která je připevněna zasunutou plošnou destičkou, což uvidíš sám ... tu destičku musíš vytáhnout tím směrem, kde vedou nožičky té žárovky a až budeš dávat žárovku novou, tak její nožičky zasuneš do drážek v plošné destičce a zasuneš zpět do toho plastu. Není to nic extra těžkého, ale na blbou výměnu žárovky je to postup jak cip :)
Nejvíc mi dalo zabrat sehnat tu žárovku .. sháněl sem ji víc jak měsíc no a ted mi přijde, jakoby byla o něco silnější, protože to tlačítko asi trochu víc topí ... přemýšlel sem, že tam dám diodu, protože ta by se tam vešla, ale nevěděl sem, jak bych tam vymyslel předřadný odpor, tak sem se na to vybodl ... tak at se zdárně povede ;)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: pát 07. srp 2009 20:19:17 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
Tak ted uz se to musi povest napsal jsi mu navod jak pro miminko :))
No jinak ja se nechtel tolik rozepisovat to by mel uz zvladnout kazdy kdo neco rozebiral a s tim jak jsi psal ze bys tam dal diodu tak v pohode ji tam dej a ten odpor pridelas na misto kabelu co vede k te zarovce.
Myslim to tak ze kousek kabelu normalne odstrihnes si nevim 3cm a napojis to tim odporem a cele zaizolujes izolackou.
Delal jsem to na kozenych sedackach svagr mi rikal ze to za chvili schori ze to topi nebo co ale nejak jsem nepocitoval normalne mi to svitilo takze bych se toho nebal. Jinak ja kdybych sehnal ty diody co chci tak uz mam pulku interieru vymeneny neni to zase takovy problem ale ty diody hm hm hm...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: ned 09. srp 2009 8:47:52 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
nojo :) ale co si tím pomůžu? jestli mi tam bude topit předřadný odpor nebo žárovička .. to teplo se musí někde tak jako tak vyzářit

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: osvetlenie panelu
PříspěvekNapsal: ned 09. srp 2009 11:18:30 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
No ja pave vubec nepocitoval ze by mi to nejak topilo, takze v tom nevidim zadny problem a navic to tak udelam ja vsude jen co sezenu nejake ty diody.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz