Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 21:10:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Klima
PříspěvekNapsal: ned 25. lis 2012 12:12:54 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
Mam takovy problem: (tedy nevim jestli je to normalni, proto se ptam, uz je to dlouho co jsem mel klimu v crome)

Takzemotor bezi, klima je zapnuta.....vypnu topeni (slysim jak motorek zavira nejakou klapku atd), chcipnu motor az doted je vse OK
Jenze jakmile prijdu opet k autu, strcim klicky do zapalovani a otocim na 1 hned slysim motorek jak se opet nekam posouva, pritom topeni je vypnute stale. Neni to divne? Podle me by ten motorek nemel nic delat dokud nezapnu tpeni ne???

A dalsi vec kterou jsem vypozoroval, kdyz jedu a mam klimu na automat a treba teplotu na HIG, jedu jedu a stupen ventilatoru je na 3 kdyz prijedu ke krizovatce, tak ventilator sam prepne na 1 a jakmile padne zelena opet da 3 (ted nevim jestli to nahodou neni naopak :?: )
Jako, ze:
Jedu jedu ventilator 1 zastavim na cervenou samo se prepne na 3 a zelena samo se hodi na 1.

At tak ci tak, dela si to co chce a je mi divne ze si to meni otacky ventilatoru podle toho jestli jedu nebo stojim na semaforu.

Diky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klima
PříspěvekNapsal: ned 25. lis 2012 20:07:16 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
obojí mi dělalo taky ... u toho prvního může jít o to, že si klima kalibruje polohu klapky a to druhé je jednoduše funkce automatické klimy, ale pochybuju, že to má souvislost s tím, že stojíš na světlech ... spíš to, že zastavíš na světlech se projeví na nějaké hodnotě, kterou jednotka zpracováva a podle ní vyhodnocuje chování, ale jinak to, že si automaticky režim sám přepíná rychlosti větráku je normální

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klima
PříspěvekNapsal: ned 25. lis 2012 23:39:22 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Asi.Bud je to kalibrovani polohy,nebo se otvira klapka pro proudeni vzduchu z venku.Kdyz vypnes klicky,zavira se klapka na vnitrni okruh.Myslim,prestal jsem to poslouchat,mam to nekolikrat za den.
A ten automat v zavislosti rychlosti otacek asi souvisi s naporem vzduchu pri jizde.Kdyz neni napor-stojis,tak otacky zveda.To teda odskouseny nemam,na automat nejezdim.
Simmy,co ty tady?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klima
PříspěvekNapsal: pon 26. lis 2012 20:23:48 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
Hm ja jsem si rikal ze s tim naporem vzduchu to bude mit neco spolecneho.
A co se tyce toho druheho ze to vlastne zbytecne znovu hybe klapkou (hledani nejake polohy???)

Jde o to ze vypnu klimu, pockam az se motorek zastavim a chcipnu, potom otocim klicek do 1 polohy a hned se motorek klimy toci (klapka, jak rikam zbyecne) a kdyz nebudu startovat ale klicky vypnu a potom hned zapnu uz to zadnou polohu nehleda, je to jenom jednou.

Pokud mezitim nenastartuji nebo nezapnu topeni uz to vicekrat nedela.
Jak rikam je to uz dlouho co jsem to mel v crome, takze presne nevim jestli neni nekde nejaka chyba. Ale instaloval mi to sikovny mechanik :) takze si nymyslim ze by byla nekde chyba, maximalne v tom ze tam jeste nemam kompresor na klimu a ostatni volovinky okolo (mam pouze zatim elektriku)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz