Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 7:02:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 19:12:04 
Offline

Registrován: stř 24. úno 2010 22:04:45
Roztrhol sa mi rozvodovy remen. Je pravda ze pri 2.0 8V sa ventily a piesty nestretnu? dakujem za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 19:27:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. lis 2010 18:20:59
Bydliště: leskovec u opavy
bohuzel ne potka ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 19:30:51 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Kdyz jsem rozebiral motor 2,0ie do srotu tak jsem bez remenu tocil spodkem a o ventil se me to nezastavilo.Takze si myslim ze se nepotka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 19:33:58 
Offline

Registrován: stř 24. úno 2010 22:04:45
takze na 100% sa stretnu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 19:42:46 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
na 90% nesetkaji.Pockej jestli nekdo jeste nenapise.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 19:46:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. lis 2010 18:20:59
Bydliště: leskovec u opavy
nebo dame sazky :)

dej remen a zmer tlaky a uvidis...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 20:52:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. bře 2011 15:11:42
Bydliště: Praha
určitě potkají jestli ti praskl řemen tak máš minimálně zohýbaný ventily ono to poznáš už při startování ten motor jde najednou lehce protože nemá kompresi každopádně tě čeká výměna ventilů v tom lepším případě blbý je že ty ventily jsou hodně skloněný takže se ohnou poměrně lehce

_________________
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.
Lancia Delta 1.6 HF turbo
Lancia Y 1.2 16V


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: čtv 05. kvě 2011 14:02:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. lis 2010 18:20:59
Bydliště: leskovec u opavy
manas tobe se pootocila vacka jak jsi sundal remen proto se treba nepotkali


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: čtv 05. kvě 2011 20:07:37 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Aji to je mozny ze ventily byly v dobre poloze ze se o ne pisty neoprely.Vsak pro to bych nesel do sazky.Nemel jsem dost jistotu.Ale stejne me to vrta.Otocil jsem spodkem o vic jak jednu otacku,chtel jsem oprit pist o ventil a povolit remenici a setrvak.Ani jeden ventil to nepotkalo.Divny.Musel jsem to povolit jinym nasilnym zpusobem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: čtv 05. kvě 2011 20:22:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. lis 2010 18:20:59
Bydliště: leskovec u opavy
je tam dost veco .. ojeta vacka, vule na pistnim cepu ,ventil , tesneni ...ze muze se stat ze se to nepotka kdyz s tim takhle volne tocis .
mozna se ti to potkalo jen ventily nebyli tak silne aby ti ten prevod udrzeli prot se ti to pretocilo ... dival jsi se potom na tu hlavu? (jen se ptam :) )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: čtv 05. kvě 2011 20:30:27 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Hlavu jsem mel dole,ale za ucelem vytrideni do sbernych surovin.Takze jsem se pripadnym nepatrnym obtiskem ventilu nezdrzoval.A volny otaceni je neco jinyho nez roztocenej motor,v tom mas urcite pravdu.Pockame na vysledek,Budem chytrejsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: čtv 05. kvě 2011 22:36:29 
Offline

Registrován: stř 24. úno 2010 22:04:45
dnes som to skusal na motore na ND. dal som dole remen, prvy valec do hornej uvrate a otacal vackami. ventily sa opiest vobec neoprely. takze je to v poriadku. vymenim kladky, remene a malo by to byt OK. v pondelok dam vediet ako to dopadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: pát 06. kvě 2011 5:45:56 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Delas me radost!Je to na dobre ceste ze se nepotkali! Uz jsem myslel ze jsem divnej a nevsimnu si ze se me oprel pist o ventil. a ty budes mit motor v pohode.Drzim palce!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: pát 06. kvě 2011 6:37:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. bře 2011 15:11:42
Bydliště: Praha
nechci vám brát iluze ale těhle motorů jsem viděl a oravoval desítky a vždycky byly potkaný a vždycky byly ohnutý ventily to že si točíš motorem bez řemenu vůbec nic neznamená jak sundáš řemen tak ti ty vačky samy skočí do polohy kdy není žádnej ventil plně otevřenej je to naprosto něco jinýho jako když praskne řemen za jízdy. Za svojí praxe automechanika jsem se setkal jenom se dvěma motorama co se nepotkávaj a to je FIRE co se dává do fiatů uno, punto apod. a 1.6ka co je v renaultu laguna. Některý motory mají mezi vačkou a ventilem vahadla takže tam popraskají jenom ty vahadla např. peugeot nebo nejnovější fiatský diesely ale motor fiat 2.0 8V 2xOHC se potká stoprocentně. Jestli si zkoušel nějakým jiným motorem otáčet nebo otáčet vačkama a píst ti do ventilu nenarážel tak ten motor už potkanej byl a nebo má tak velký vůle ventilů že se ti ventily nalpno neotevírají. Potkávají se i turbomotory a ty mají menší vačky a tím pádem i menší zdvih ventilů

_________________
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.
Lancia Delta 1.6 HF turbo
Lancia Y 1.2 16V


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: pát 06. kvě 2011 7:16:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. lis 2010 18:20:59
Bydliště: leskovec u opavy
Pavel 3 píše:
nechci vám brát iluze ale těhle motorů jsem viděl a oravoval desítky a vždycky byly potkaný a vždycky byly ohnutý ventily to že si točíš motorem bez řemenu vůbec nic neznamená jak sundáš řemen tak ti ty vačky samy skočí do polohy kdy není žádnej ventil plně otevřenej je to naprosto něco jinýho jako když praskne řemen za jízdy. Za svojí praxe automechanika jsem se setkal jenom se dvěma motorama co se nepotkávaj a to je FIRE co se dává do fiatů uno, punto apod. a 1.6ka co je v renaultu laguna. Některý motory mají mezi vačkou a ventilem vahadla takže tam popraskají jenom ty vahadla např. peugeot nebo nejnovější fiatský diesely ale motor fiat 2.0 8V 2xOHC se potká stoprocentně. Jestli si zkoušel nějakým jiným motorem otáčet nebo otáčet vačkama a píst ti do ventilu nenarážel tak ten motor už potkanej byl a nebo má tak velký vůle ventilů že se ti ventily nalpno neotevírají. Potkávají se i turbomotory a ty mají menší vačky a tím pádem i menší zdvih ventilů


plne souhlasim :)
jen i motor z una se potka .. i kdyz nevim kolikrat na nem byla srovnavana hlava nebo co s tim motorem v minulosti delali


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: pát 06. kvě 2011 17:55:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. bře 2011 15:11:42
Bydliště: Praha
motor z una se potká ale záleží na tom kterej pokud je tam FIRE 1.0 nebo 1.2 8V tak ty by se potkat neměly ale když je tam 1.2 16V ten se normálně potká starej 1.3 nebo 0.9 nebo diesely taky nedávno jsem dělal multiplu 1.6 16V taky potkaná pan majitel měl na řemenu najeto 230 000 km když jsem mu říkal že se ten řemen má preventivně měnit po osmdesáti tisících tak se hrozně divil a prej to nikdy v životě neslyšel

_________________
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.
Lancia Delta 1.6 HF turbo
Lancia Y 1.2 16V


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: pát 06. kvě 2011 20:47:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. lis 2010 18:20:59
Bydliště: leskovec u opavy
ja mel 1.1 37kw a ten se potkal nic ale nic zavazneho dala se druha hlava a jelo se dal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: pát 06. kvě 2011 23:40:10 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Tezko by vule na klice,ojnici a opotrebeni vacky stacilo na to aby se to nepotkalo.To uz by musely byt bohovsky vule,asi takovy ze uz by motor stejne nejel.Pist u tohoto motoru ma velky vybrani v miste proti ventilum.Me se to neoprelo kdyz jsem tocil spodkem v nahodne pozici vacky.Duro Nastavil horni uvrat a tocil vackou bez remenu a taky nic. Hodne verim ze se tento motor nepotkava pri roztrzeni remenu.A takovych benzinovych bude asi vic.O naftovym kterej by se nepotkal nevim.Uvidime,snad Duro napise jak dopadl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: sob 07. kvě 2011 6:15:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. bře 2011 15:11:42
Bydliště: Praha
Já bych Durovi přál aby se to nepotkalo ale bojím se že to tak nebude dělám to už víc jak dvacet let a fiaty obzvlášť. Zase taková katastrofa to nebude většinou stačí vyměnit ventily ale všechny ne jenom ty ohnutý protože se pak stává že ventil kterej vypadá jako dobrej, dobrej není a po čase se přetrhne a motor zlikviduje zpravidla tak že už nejde opravit

_________________
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.
Lancia Delta 1.6 HF turbo
Lancia Y 1.2 16V


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: roztrhnuty rozvodovy remen.
PříspěvekNapsal: sob 07. kvě 2011 12:00:23 
Offline

Registrován: stř 24. úno 2010 22:04:45
Skusal som to aj na motore Tie od Manasa a tiez sa neoprely o piest v ziadnej polohe. Ja viem ze je malo motorou u ktorych sa nestretnu ventily s piestom ako napr. mazda 2.5 24V. Ale pytal som sa pretoze mi jeden chlapik tvrdil ze sa na 8V stretnut nemozu, ale ze na 16V sa stretnu urcite. V pondelok budem mudrejsi. Len by bola skoda keby som musel ten motor rozoberat, lebo ma original 140000km a olej menim po 5000km. Rozvody maju najazdene 65000km/7rokou a cez leto som ich chcel preventivne vymenit. Asi ako prvy sa roztrhol remen vyvazovakou a dostal sa pod rozvodovy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz