Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 4:40:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: úte 23. úno 2010 13:43:42 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
termostat? tesnenie pod hlavou? zaneseny radiator


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: úte 23. úno 2010 14:55:45 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
podle mě jednoznačně špatný termostat ... tu klimu si zkoušel i vypínat? ono když je to automatika a ty si nastavíš nějaké stupně, tak ze začátku má snahu foukat teplejší vzduch, aby dosáhl zadané teploty, ale pak teplotu trochu ubere a udržuje jen nastavenou teplotu ... a jestli ona pak právě není zmatená ve psojení s tím přehříváním vody

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: úte 23. úno 2010 15:09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2010 19:52:15
Bydliště: perimeter Michalovce-Kosice-Vranov ;)
No ale vedel by termostat nieco take robit?? Ze ked zopne, zacne cirkulovat a do kabiny mi tym padom ide vlazny vzduch?? To iste radiator... Sak ked mi topi do tych 85°C??? Ako v tomto fakt nemam sajnu co to moze byt a ani nejak nerozumiem, preto sa pytam... Ale mohli by byt napr upchate hadicky alebo nieco take, ze to nejak zle preteka??? Teraz uz necham asi tak, ved zima konci ale tak na dalsiu sezonu by som to chcel mat opravene...

To simmy: Myslis, ze fakt ten termostat?? Inac ja som to chcel pred zimou vymenit, tak som objednal termostat, len som urobil blbost ze najprv som sa nan nepozrel ako vyzera a v obchode mi jeden dali, ze bude pasovat, ale ee... Tak som to uz nechal tak... A ako myslis tu klimu vypinat?? Ja ju mam teraz v zime stale vypnutu... Ako KLIMU a AUTO rezim... Mam zapnute to ECO, co vypina klimu, a uz len nastavujem teplotu... Alebo zeby nejako inac to fungovalo a ja som to zle pochopil???

_________________
Fiat Croma 2,0 ie 16V `94
tmava cervena metaliza v TP (podla mna fialova :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: úte 23. úno 2010 15:38:05 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
ked das HI a 3 fukar tak jako sa ti zohrieva motor musi to tlacit vrely luft viac a viac pri zohriatom motore musi stale kurit do blba stale na plno

az to tak neni tak je chyba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: úte 23. úno 2010 15:43:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2010 19:52:15
Bydliště: perimeter Michalovce-Kosice-Vranov ;)
No ved toto... To je jasne, a mne to zacne fukat ten horuci a potom aj vrely vzduch do kabiny az je na nevydrzanie ale ako nahle som sa priblizil k magickej hranici 90°C motora, tak pri nezmenenych podmienkach mi proste zacne fukat vlazny vzduch... :?: :!: :?:

_________________
Fiat Croma 2,0 ie 16V `94
tmava cervena metaliza v TP (podla mna fialova :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: úte 23. úno 2010 15:51:17 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
já vím, že máš klimatizaci jako takovou vypnutou, ale jestli si zkoušel vypnout (tlačítko OFF) to topení .. . chápeš, že by se třeba jednotka vypla a po znovu zapnutí si chtěla znovu načíst teploty. Ale to mě jen tak napadlo.

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: úte 23. úno 2010 15:58:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2010 19:52:15
Bydliště: perimeter Michalovce-Kosice-Vranov ;)
Nooo jasne, to mi tiez hned napadlo a som to aj viackrat dokonca skusal, ze som to na chvilku vypol a ked uz som prestaval vidiet, cez zahmlene okna ;) tak som to opat zapol ale vysledok ziadny! Proste vzdy len vlazny vzduch... Ako tykat sa to tyka asi len chladenia, na radiator by som to nevidel... A je to len, ked pusti termostat vodu... Ale nechapacka pre mna fakt velka... :roll:

_________________
Fiat Croma 2,0 ie 16V `94
tmava cervena metaliza v TP (podla mna fialova :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: úte 23. úno 2010 19:44:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2009 16:19:00
Bydliště: Big Ujlak
napadla ma taka blbost .... nemoze to robit ta automaticka lopatka ktora sa otvara alebo zatvara podla navolenych stupnov?,?myslim tu co sa nachadza v tom priestore za motorom...

_________________
Fiat Croma 2.5TDs-74kw
http://saliky.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: úte 23. úno 2010 23:33:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2010 19:52:15
Bydliště: perimeter Michalovce-Kosice-Vranov ;)
No neviem, ta lopatka riesi iba to, ci ma ist vzduch cez dany otvor, alebo nie a ak tak v akej miere,ale neovplyvni to, ze aku ma mat teplotu... Ale kecal som s kamosom a vravel ze to kludne moze byt ten termostat... Ze on ma v podstate 2 polohy... Bud ze bude pustat len vzduch z vonka, tj ked napr niekto nema klimu a v lete nechce az taky horuci vzduch ako sa motor zahreje, ale ze da LOW a bude davat len to z vonku a druha ta, ze zopne vodu a motor zacne chladit... A ze mozno len v tom moze byt problem, ze uz nevie co ma zopnut, aky okruh a basta... Tak neviem... Ved vyskusat mozem, vymenim termostat a uvidim co a ako dalej, ci pomohlo alebo nie ;)

_________________
Fiat Croma 2,0 ie 16V `94
tmava cervena metaliza v TP (podla mna fialova :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: úte 23. úno 2010 23:56:19 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
teplotu vzduchu ti řídí klapka, která pouští do topení bud vzduch přímo z venku resp. přes výměník klimatizace a nebo přes radiátor ... tím je regulovaná teplota vzduchu ;)
termostat ti jen zavírá nebo otvírá velký chladící okruh

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: úte 23. úno 2010 23:58:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2010 19:52:15
Bydliště: perimeter Michalovce-Kosice-Vranov ;)
taze mohlo by to byt kludne aj v tej klapke??? Kde to najdem teda akoze?? Bo asi ja som myslel inu klapku asi ;) :D

_________________
Fiat Croma 2,0 ie 16V `94
tmava cervena metaliza v TP (podla mna fialova :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: stř 24. úno 2010 15:42:54 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
nevím, ale asi bych stejně začal tím termostatem pokud ti to háže takové divné teploty

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: pon 01. bře 2010 1:44:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. srp 2009 18:39:18
Bydliště: Kšinná 262
v termostate to neni...na hadici do radiatora na kurenie je tak mala spojka zo skrutkou.to je na ovzdusnenie je to kusok od motorceka na stierace.ked ti odtvory termostat tak cerpadlo ti nedokaze cez tu vzduchovu boblinu pretlacit vodu do kurenia.skus to povolit a ci ti pojde vzduch...je to najvissi bot na kureni....daj potom vediet ako si dopadol...
P.S. mne sa to tiez neak malo ohrieva motor...na obydvoch cromach je to ale rovnake...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: pon 01. bře 2010 12:34:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2010 19:52:15
Bydliště: perimeter Michalovce-Kosice-Vranov ;)
Myslis taku umelohmotnu srubku, co je pod krytom klimi??? Nevies mi to cvaknut?? Kazdopadne asi to bolo ono, povolil som to a isla z toho hned voda, tak potom asi dobre... Uvidime... Este musim ist na ten zdvihak a kuknut co s tym riadenim a vsetko... Len malo casu do pita a nemam na nic cas!!! A okrem toho mi dnes zacalo daco hucat od motora, ako keby nejaka kladka... Som daval naspat ten altik a som myslel ze som asi moc napol remen, tak som povolil ale aj tak... Tak teraz neviem ci uz aj nechat prekontrolovat kladky a remene a ci uz nie je cas na vymenu... Predchadzajuci majitel vraj menil okolo 135000 ale nie je si isty... Horsie je, ze uz ne su loveeeeee... :( :cry:

_________________
Fiat Croma 2,0 ie 16V `94
tmava cervena metaliza v TP (podla mna fialova :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: úte 02. bře 2010 14:39:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. srp 2009 18:39:18
Bydliště: Kšinná 262
Je to taky mali srobik...skus to povolit aj pri nastartovanom motore a uvidis.mna to moje teraz ties neak hneva neak zle zacalo startovat za studena a nemam z toho dobry pocit...musim na to kuknut...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: pon 15. bře 2010 11:49:20 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
nazdar
uz to chcem vyriesit

odkedy mam cromu mam problem takyto idem motor zohrieva pride na teplotu kedy pusti vrtulu potom vrtula zhasnea teplota padne na 80-85 stupnov idem dalej pri normalnej jazde pride k 90 a tam je
ked ju zeniem ide cez 90 a pusti vrtulu

vrtula mi huci aj ked idem po dialnici 130 -150 teplota je okolo 95 ked idem plny kotol voda ide k 100

ked spomalim na 90-100 tak teplota klesne neco pod 90


myslel ze je to tak ale je to divne nakolko minuly tyzden mi to prestalo robit

ked som siel pianko mal som 85 ked som siel rychlo mal som 90 vrtula nic secko pohoda

takto to robilo asi tyzden a teraz je to zase ako vzdy takze plati pisane hore. co s tym kurva je?

termostat som menil dva krat nic

co mam vymenit alebo spravit???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: pon 15. bře 2010 12:26:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2010 19:52:15
Bydliště: perimeter Michalovce-Kosice-Vranov ;)
tak neviem ci niekto da taku rozumnu a priamu odpoved na tento problem... lebo ja tiez neviem co to je,aj ked som sice este termostat nemenil,ale nemam prave ten pocit ze by to mal byt on a teploty to mne teraz v zime hlavne hadze viac nez divne!!! ked nezakryjem chladic tak to mam len do 60C! a ked ho mam teraz tak z 3/4 zakryty, tak je to lepsie, ide na okolo 70C teplota ale neskutocne mi beha hore dole... tj ked postojim na mieste tak sa mi aj vysplha na tych 90 v poho, len mam tam taky problemik, ako keby chceel nieco zopnut a nejde, cvaka to v poistnej skrinke a cuka mi s autom... ale sa rozbehnem, teplota dole na 70 a ked idem z kopca, ze nepridavam plyn, hoc mam zaradeny rychl stupen, tak teplota je schopna spadnut aj na 50C!!! ked zase pridavam, tak ide na 70,ale viac nie a takto mi to plava... ako fakt fakt nechapem v com to moze byt a preco tam je taky pre mna absolutne nepochopitelny problem!! :roll:

_________________
Fiat Croma 2,0 ie 16V `94
tmava cervena metaliza v TP (podla mna fialova :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: pon 15. bře 2010 12:34:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2009 16:19:00
Bydliště: Big Ujlak
cmelo napadla ma taka myslienka mas tam ozaj origo chladič s dieslu?? lebo dieslacky je vecsi ako benzinacky ....a dieslova croma sa luby s benzinackym chladicom troska zapotit... a hlavne ked to dobre tocis a do kopca.... hovorim z vlastnej a znameho skusenosti ...pretože mam benzinovy chladič a asik ho vymenim za origo...

laky: ta teplota tych 60 v zime mam aj ja a aj stryko... ked ho nezenem takze to pokladam za normalne a to ze skace teplota skusil si vymenit cidlo teploty vody?

_________________
Fiat Croma 2.5TDs-74kw
http://saliky.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: pon 15. bře 2010 12:45:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2010 19:52:15
Bydliště: perimeter Michalovce-Kosice-Vranov ;)
prave ze som nic ohladom tohto nestihol porobit cez zimu, lebo mi prislo do cesty to startovanie a vsetko okolo toho a potom ta posrata jama, tak auto stalo a riesil som hentie veci... a teraz opat stoji, bo uz nechcem na nom jazdit s tym zlym kolesom, cakam uz na teplo, kupujem nove gumy a hodim elektrony a uvidim... ale co som stihol este v lete pochodit, tak napr ani v lete mi teplota nesla nad 70C! iba ak som opat postal na mieste... ale pri jazdeni stale spadla na 70,akurat tam sa ale pekne drzala cely cas stale a pod uz nesla... ako pricinu som videl v LPG, ze tam je mozno problem zakopany ale nezda sa mi, pretoze to LPG by nemalo mat vplyv na teplotu motora... ako je pravda ze ono troska chladi ten plyn ale nie az tak moc... to mi povedal nejeden plynar... takze uz tie kolesa nech dam do kopy a potom sa konence mrknem asi na to cidlo...

_________________
Fiat Croma 2,0 ie 16V `94
tmava cervena metaliza v TP (podla mna fialova :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: teplota vody
PříspěvekNapsal: pon 15. bře 2010 13:57:19 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
no pozrem do katalogu rozmery premeriam ten moj


kde je cidlo na teplotu vody? a cidlo na zopnutie vrtule je zase druhe?

vodna pumpa to nebude?

len nechapem jednej veci ze minuly tyzden mi to drzalo teplotu normalne ale opat sa to vratilo do starych kolaji ked idem normalne mam do 90 kusek pred secko pohoda ale ked to trosku pozeniem tak mi vystupi

takze skusim najebat do okruhu tu curapacu na rozpustenie spiny necham to dobre posobit potom to budem preplachovat vodou kym pojde len cista

objednal som druhy termostat s inou teplotou dam tam ten a uvidime :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz