Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 22:40:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vibrace od přední nápravy
PříspěvekNapsal: ned 15. led 2017 22:38:17 
Offline

Registrován: stř 23. pro 2015 13:37:13
Ciao všem, třeba poradíte. Řeším vibrace od předku, začnou kolem 110 km/h a pak už jen zesilují, byť ne úplně lineárně. Paradoxně do volantu to moc nejde, spíše do podlahy. Poloosy zkontrolovány, levá přední trochu vyteklá vazelína, ale po kontrole jen menší opotřebení a nepatrná vůle unašeče, pravá ok. Podezření na nevyvážené zimní pneu (rok staré, velmi málo opotřebené, loni to nedělaly) asi vyloučeno převážením u dvou různých servisů. Do devadesátky prakticky nic, pak opravdu jen při velkém soustředění, od stodesítky už citelnější. Občas jsou cítit víc, občas méně. Při rozjezdech ani zrychlování poloosa nijak nelupe, Auto má cca 300 tis. km, ale původní DPF, o němž prakticky nevím, oil nespotřebovává, dvouhmota jako nová, při rozjezdech žádný vibrace, nebo cukání. Zkrátka s autem zatím velká spokojenost. Ještě mě napadl spodní silentblok motoru, ale ten by tohle asi nezpůsoboval. Nemáte někdo zkušenost? 1,9 JTD 8V, 2006. Možnosti řešení výměna obou unašečů, silentblok, ještě zkusím přezout na letní sadu, pak už mě nic nenapadá..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace od přední nápravy
PříspěvekNapsal: úte 17. led 2017 5:40:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. říj 2016 6:01:46
Bydliště: okr. Třebíč
Sice o tom nepíšeš, ale řízení jsi kontroloval? Má vliv to jestli jedeš přímo nebo třeba jen mírně zatáčíš? Taky občas cítím mírné vibrace a je to opotřebením tyčky na spojovačce. Zjistili mi to při prohlídce v servisu, ale výměnu nechám až na jaro. V zatáčce to nedělá, protože se ta nepatrná vůle vymezí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace od přední nápravy
PříspěvekNapsal: úte 17. led 2017 22:19:08 
Offline

Registrován: stř 23. pro 2015 13:37:13
Mirek píše:
Sice o tom nepíšeš, ale řízení jsi kontroloval? Má vliv to jestli jedeš přímo nebo třeba jen mírně zatáčíš? Taky občas cítím mírné vibrace a je to opotřebením tyčky na spojovačce. Zjistili mi to při prohlídce v servisu, ale výměnu nechám až na jaro. V zatáčce to nedělá, protože se ta nepatrná vůle vymezí.


Díky Mirku za tip. Dělá to i při jízdě rovně, stejně jako třeba na dálnici v táhlém vinglu. Ještě rozebereme pravou poloosu pro sichr a přezujeme to jen na zkoušku na letní Turanzy. Pak už asi budeme tápat.. Navíc je trochu slyšet hvízdání, které dříve nebylo. Tak si říkám, jestli si ta poloosa nesedla a nedělá ten kravál. Jsem jen laik, kamarád je fakt fachman, má svůj servis, takže to snad odhalíme. Ale dát šestnáctku za poloosy chci až v okamžiku, kdy si budu jistý, že to tím je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace od přední nápravy
PříspěvekNapsal: čtv 26. led 2017 15:03:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. dub 2015 19:44:40
Bydliště: Praha
Čus. 16 za poloosy nemusíš dávat. Zvon stojí 4 tisíce, triang asi 1500. Cena stejná na obě strany. Jen si dej pozor, abys měl zvon na manuál. Na automat je jiný.

Ale k tvému problému. Já bych šel určitě nejdřív po silentbloku v rameni. Vůle v čepu být nemusí (to bys slyšel), ale může být vymačkaný a unavený ten silentblok. A pak stačí malinká vůle a už se to přes něj přenáší. Za ramena jsem dal myslím kolem 2000 a práce 300.

_________________
1.9 JTD, 110 KW automat, r.v. 11/2005, 186 000 km, DPF - OFF. EX Fiat Marea Weekend, 2.4 JTD. r.v. 1999


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace od přední nápravy
PříspěvekNapsal: pát 10. úno 2017 15:27:47 
Offline

Registrován: pát 10. úno 2017 15:16:48
Ahoj mám to podobné. Ale mám spíš podezdření na ložisko. Dělá to totiž především při "jakoby" odlehčení. Všiml sis, že když tomu ve 130 pořád ještě šlapeš tak to nevibruje, ale jak přeřazuješ a není to v zátahu tak to vibruje? Nebo když bys v té vysoké rychlosti vyřadil tak to vibruje? Mám to přesně jak říkáš od 110ti je to znatelnější. Poloosy mám po repase ty by měli být ok. Mám vyměněny komplet dorazy tlumičů. Na levém rameni je trošku chycenej čep, ale tím by to nemělo být. Opravdu nevím jestli řešit ramena nebo ložiska :-(

PS: A ještě jsem si všimnul, že v nižší konstantní rychlosti a otáčkách kolem 2000 to přerušovaně vydává hučivý zvuk (jako když hučí ložisko), který z vyšší rychlostí zmizí. Ale je to slyšet jen při těchto otáčkách a nejvíce zase při jakoby odlehčení zátahu. Natočení volantu na to nemá vliv. Má někdo jiný ještě podobné zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace od přední nápravy
PříspěvekNapsal: pát 10. úno 2017 21:49:55 
Offline

Registrován: stř 23. pro 2015 13:37:13
Díky všem za tipy. Už jsem asi na stopě. Kamarád mi půjčil na předek sedmnáctky z Alfonce a prakticky to vymizelo. Zkoumali jsme moje šestnáctky a jedna viditelně hází na výšku. Vyvážit ale jde, nemělo by to být tolik znát. Dal jsem ji dozadu, ale pořád to je trochu poznat. Na STK mě vyhodili, teda dali mi měsíc na opravu. Objevili prasklé péro vzadu. Tak to je možná indicie, proč se to děje. Nechám ho vyměnit. Lehké bzučení při jízdě slyším, ve vyšších rychlostech vymizí, možná je přehluší jiné ruchy, není to nic dramatickýho. Ale vibrace cítím pořád, ať řadím, nebo ne. Naopak při zátahu mi přijdou o kousek větší. Jaké ložisko máš na mysli?
p.s. Jinak spokojenost, 300 v kožichu, původní DPF, vstřiky v tolerancích a vůbec nebere oil ani nekouří. Ten motor 8V asi přežije zbytek auta..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace od přední nápravy
PříspěvekNapsal: pon 06. bře 2017 21:39:13 
Offline

Registrován: stř 23. pro 2015 13:37:13
Tak vibrace dělala pneumatika, prasklé péro vyměněno, teda obě. Nicméně hučení se zintenzivnilo a na vině je bohužel převodovka, nikoliv poloosa nebo ložisko v kole. Chci se zeptat, zda převodovky pro verze 8v a 16v JTD Multijet jsou identické, nebo má šestnáctiventil delší převody? Předem díky za Re.
p.s. Na Bazoši se nabízí repasovaná almara za 18 tyček, má někdo zkušenost? Toto řešení se nabízí logicky až jako poslední, protože moje skříň v Cromě 1,9 8V 12/2006 řadí naprosto v pohodě a hučí bohužel na všechny kvalty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace od přední nápravy
PříspěvekNapsal: úte 07. bře 2017 12:36:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. dub 2015 19:44:40
Bydliště: Praha
Hele a co vyměnit olej v převodovce?

_________________
1.9 JTD, 110 KW automat, r.v. 11/2005, 186 000 km, DPF - OFF. EX Fiat Marea Weekend, 2.4 JTD. r.v. 1999


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace od přední nápravy
PříspěvekNapsal: úte 07. bře 2017 21:29:02 
Offline

Registrován: stř 23. pro 2015 13:37:13
Už se stalo hned po koupi, to co tam má být. Taky jsem dnes zjistil, že skříně 8v a 16v MTJ se liší jiným stálým převodem. Jen pán, co nabízí na Bazoši špajzky výměnou nějak opomněl zavolat zpátky. Asi škváru od zákazníků nepotřebují..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace od přední nápravy
PříspěvekNapsal: pát 10. bře 2017 13:00:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. dub 2015 19:44:40
Bydliště: Praha
Už jsme offtopic. Na převodovku doporučuji založit nové vlákno.

_________________
1.9 JTD, 110 KW automat, r.v. 11/2005, 186 000 km, DPF - OFF. EX Fiat Marea Weekend, 2.4 JTD. r.v. 1999


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace od přední nápravy
PříspěvekNapsal: čtv 30. bře 2017 20:19:20 
Offline

Registrován: stř 23. pro 2015 13:37:13
Tak čtyři ložiska ve skříni vyměněna, díky kámošovi jsem se vešel se vším všudy do desítky. A je zase klídek, pohoda, tabáček. ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace od přední nápravy
PříspěvekNapsal: úte 24. říj 2017 12:26:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. dub 2015 19:44:40
Bydliště: Praha
karelt píše:
Ahoj mám to podobné. Ale mám spíš podezdření na ložisko. Dělá to totiž především při "jakoby" odlehčení. Všiml sis, že když tomu ve 130 pořád ještě šlapeš tak to nevibruje, ale jak přeřazuješ a není to v zátahu tak to vibruje? Nebo když bys v té vysoké rychlosti vyřadil tak to vibruje? Mám to přesně jak říkáš od 110ti je to znatelnější. Poloosy mám po repase ty by měli být ok. Mám vyměněny komplet dorazy tlumičů. Na levém rameni je trošku chycenej čep, ale tím by to nemělo být. Opravdu nevím jestli řešit ramena nebo ložiska :-(

PS: A ještě jsem si všimnul, že v nižší konstantní rychlosti a otáčkách kolem 2000 to přerušovaně vydává hučivý zvuk (jako když hučí ložisko), který z vyšší rychlostí zmizí. Ale je to slyšet jen při těchto otáčkách a nejvíce zase při jakoby odlehčení zátahu. Natočení volantu na to nemá vliv. Má někdo jiný ještě podobné zkušenosti?


to odlehčení, přerušované vibrace ve cca pársekundových intervalech mám taky.

ALe teď momentálně vibruji od 50 km/h tak, že můžu tlouct v autě máslo. Nedá se s tím jezdit. Poloosy nové bez vůlí (vnitřní klouby a s obalem).

_________________
1.9 JTD, 110 KW automat, r.v. 11/2005, 186 000 km, DPF - OFF. EX Fiat Marea Weekend, 2.4 JTD. r.v. 1999


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace od přední nápravy
PříspěvekNapsal: úte 24. říj 2017 14:57:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. dub 2015 19:44:40
Bydliště: Praha
Chlapi, beru zpět vše o poloose z Polska! NEBRAT!!!

Moje vydržela 10 tkm a je v prdeli!

Budu mít novou originál. Tak jsem zvědav.

_________________
1.9 JTD, 110 KW automat, r.v. 11/2005, 186 000 km, DPF - OFF. EX Fiat Marea Weekend, 2.4 JTD. r.v. 1999


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace od přední nápravy
PříspěvekNapsal: sob 28. říj 2017 9:17:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. dub 2015 19:44:40
Bydliště: Praha
Chlapci, viz můj příspěvek zde. Všechny vibrace jsou pryč. viewtopic.php?f=22&t=1270&start=40

_________________
1.9 JTD, 110 KW automat, r.v. 11/2005, 186 000 km, DPF - OFF. EX Fiat Marea Weekend, 2.4 JTD. r.v. 1999


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace od přední nápravy
PříspěvekNapsal: čtv 19. dub 2018 10:10:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. dub 2015 19:44:40
Bydliště: Praha
Takže opět.

Levá krátká (z Polska) vydržela 10 tkm taktéž. Pak nastaly opět vibrace ve 30 a v 70-90. Naštěstí jsem tu původní nevyhodil a včera proběhla návštěva pana Procházky v Protivíně. Původní kloub s obalem zrepasoval, poloosu jsme nasadili a zase je klid.

Suma Sumárum jsem za všechny poloosy a práci vyhodil necelých 30 tisícek

A přitom stačilo tu horší pravou dlouhou koupit originální (14.000) (už byla fakt skoro po smrti) a tu levou nechat za 2300 zrepasovat. Mohl jsem si ušetřit dva roky trápení a studování ohledně poloos a ušetřit 10 tisíc.

No ale snad je to už v cajku.

Nebrat čínské poloosy z Polska za 5 tisíc!!!!!!!!!

Obrázek

_________________
1.9 JTD, 110 KW automat, r.v. 11/2005, 186 000 km, DPF - OFF. EX Fiat Marea Weekend, 2.4 JTD. r.v. 1999


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz