Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 5:22:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Diagnostika
PříspěvekNapsal: sob 19. bře 2016 22:45:18 
Offline

Registrován: sob 19. bře 2016 22:39:46
Ahoj chlapci,
již týden jsem majitelem Cromy 2.2 108 kw r.v 2006 a nyní bojuji se třema problémama, na které možná někdo bude znát odpověď.

Občas po startu vyletí teplota na max a na PP se ukáže - Vysoká teplota chl. kapaliny.
Téměř pořád beží sahara, i za studena ( Může souviset s problémem nahoře )
Je auto kompatibilní s OBD2 ? zástrčku jsem našel a diag zapojil, bohužel se mi nespojí s ŘJ.

Pokud někdo ví, budu rád za každou radu, díky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2016 5:07:26 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. říj 2012 17:39:35
Bydliště: Opatovice
Zástrčka je u pojistek v interiéru vozu. OBD2 by měla být kompatibilní. Když jsme to s kamarádem testovali, bylo zapotřebí pro aktivaci diagnostické zásuvky otočit klíč do první polohy.

Napiš odkud jsi,třeba někdo z nás bude blizko.

_________________
Fiat Croma II 1,9JTD Multijet 88kW 12/2006
Fiat Marea weekend 1,9 tdi 1998 ex
Fiat Tipo 1,4i.e. ex


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2016 8:25:44 
Offline

Registrován: sob 19. bře 2016 22:39:46
Jsem ze Žatce, případně se pobybuji okolo Chomutova.
Zkoušel jsem to jak s vyplím klíčkem, tak v 1. poloze a dokonce i se zaplým motorem, ale obd2 se s ECU prostě nespojilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika
PříspěvekNapsal: sob 26. bře 2016 8:36:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. úno 2014 20:35:53
Bydliště: Brno
python1338 píše:
Ahoj chlapci,
již týden jsem majitelem Cromy 2.2 108 kw r.v 2006 a nyní bojuji se třema problémama, na které možná někdo bude znát odpověď.

Občas po startu vyletí teplota na max a na PP se ukáže - Vysoká teplota chl. kapaliny.
Téměř pořád beží sahara, i za studena ( Může souviset s problémem nahoře )
Je auto kompatibilní s OBD2 ? zástrčku jsem našel a diag zapojil, bohužel se mi nespojí s ŘJ.

Pokud někdo ví, budu rád za každou radu, díky :)
Nemáš třeba odpojený,rozpojený nebo nějak narušený konektor od snímače teploty???

_________________
Fiat Croma 2.4 MultiJet 2006,full optional con tetto panoramico, cerchi in lega da 18,vetri posteriori oscurati, sedili in pelle,navigatore, interf.telefono con comandi radio e cell al volante, 11x airbag,motore in perfette condizioni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika
PříspěvekNapsal: pát 01. dub 2016 11:06:41 
Offline

Registrován: sob 19. bře 2016 22:39:46
Tak zatím se mi podařila vyřešit diagnostika a sní i chyba o chudé směsi..žádné rozpojené čidlo není, každopádně byl bych rád kdyby mi někdo upřesnil které ( a kde se nachází ) čidla souvisí s teplotou.

Dále mi vzadu bouchají nejspíše tlumiče, takže další víkend výměna - všiml jsem si že drží (asi) na torxu ? Věděl by někdo velikost torxu ? V garáži žádné ořechy torx nemam, nechce se mi kupovat celá sada.

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika
PříspěvekNapsal: pát 01. dub 2016 11:27:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. úno 2014 20:35:53
Bydliště: Brno
Ano,na tlumiči je torx. Ale nemyslím si,že to nebudou tlumiče,ale ramena. No však uvidíš.

_________________
Fiat Croma 2.4 MultiJet 2006,full optional con tetto panoramico, cerchi in lega da 18,vetri posteriori oscurati, sedili in pelle,navigatore, interf.telefono con comandi radio e cell al volante, 11x airbag,motore in perfette condizioni.


Naposledy upravil Michele dne sob 02. dub 2016 19:50:26, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika
PříspěvekNapsal: sob 02. dub 2016 18:20:59 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. dub 2014 19:59:04
Bydliště: CHOMUTOV
python1338 píše:
Tak zatím se mi podařila vyřešit diagnostika a sní i chyba o chudé směsi..žádné rozpojené čidlo není, každopádně byl bych rád kdyby mi někdo upřesnil které ( a kde se nachází ) čidla souvisí s teplotou.

Dále mi vzadu bouchají nejspíše tlumiče, takže další víkend výměna - všiml jsem si že drží (asi) na torxu ? Věděl by někdo velikost torxu ? V garáži žádné ořechy torx nemam, nechce se mi kupovat celá sada.

Díky.



Viděl bych to spíše na silentblok horního uložení, zvedni auto ať kolo visí volně, potom zkus přizvednout směrem nahoru, pokud je vůle, je to silentblok a je vidět, pokud sundáš kolo.


Obrázek


Tlumiče jsou uchyceny torxem, mělo by to jít i klasickým kvalitním šestihranným oříškem, horní je 14-ka a spodní je 16-ka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika
PříspěvekNapsal: ned 03. dub 2016 15:46:22 
Offline

Registrován: sob 19. bře 2016 22:39:46
Tak to není torx, ale ribe ..koukal jsem že toho je dost po celým autě, takže koupim celou jejich sadu.
Ani jsem nepopsal za jakých okolnostech mi to bouchá a vy už tady tipujete, co by to mohlo být :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika
PříspěvekNapsal: ned 03. dub 2016 18:26:27 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. dub 2014 19:59:04
Bydliště: CHOMUTOV
python1338 píše:
Tak to není torx, ale ribe ..koukal jsem že toho je dost po celým autě, takže koupim celou jejich sadu.
Ani jsem nepopsal za jakých okolnostech mi to bouchá a vy už tady tipujete, co by to mohlo být :D



Mě to bouchalo při přejetí jakékoliv nerovnosti, ne při zhoupnutí, to kdyby jsi chtěl vědět podrobnosti, my si tady s kolegama na fóru tak pomáháme. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika
PříspěvekNapsal: ned 03. dub 2016 21:09:02 
Offline

Registrován: ned 14. čer 2015 20:39:04
python1338 píše:
Tak to není torx, ale ribe ..koukal jsem že toho je dost po celým autě, takže koupim celou jejich sadu.
Ani jsem nepopsal za jakých okolnostech mi to bouchá a vy už tady tipujete, co by to mohlo být :D


No vidíš, diagnostika na dálku a máš to zadarmo :lol: Tak na ty Tvoje torxy stačí kvalitní 6hranná gola po milimetrech-14,15,16 a pod. a povolíš vše co potřebuješ, ale předtím než začneš něco rozebírat tak když auto bude stát na kolech podívej se na gumové uložení na karosérii co drží stabilizátor.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz