Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je sob 20. dub 2024 0:04:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ABS unavailable
PříspěvekNapsal: pon 23. bře 2015 12:07:52 
Offline

Registrován: sob 24. led 2015 11:34:29
Ahojte Cromáci

Při prudkém zabrzdění (dupnutí na brzdu pří kritické situaci) se mě rozsvítily kontrolky ABS a žlutý vykřičník a display píše ABS unavailable, ESP unavailable, Hill holder unavailable. Jel jsem na diagnostiku do servisu a ta napsala, že je špatný snímač otáček pravého zadního kola (stálo to 400,-). Takže jsem koupil a vyměnil snímač (respektive celí náboj) jinak to nejde. Bohužel kontrolky a hlášky svítí pořád. Takže jsem si půjčil od známého diagnostiku ELM327, že ty chyby smažu, jenže s tím kabelem se nemůžu připojit k ABS ani k ESP, jenom k převodovce a ta mě píše chybu: „P1719 – Signál otáček kola zadní pravé (od NFR) fatální/ kritická“

A ta chyba nejde vymazat. Otázka zní, musí se chyby vždy vymazat nebo zmizí samy a jak se mám připojit s diagnostikou na ABS a ESP. A pokud píše, že je vadný snímač na kole. Může to být i něco jiného, a pokud ano, tak co? Zkoušel jsem pročistit kontakty a prošel všechny pojistky a nic špatného nenašel. Prosím poraďte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABS unavailable
PříspěvekNapsal: pon 23. bře 2015 16:30:04 
Offline

Registrován: úte 05. srp 2014 5:41:05
Bydliště: Litvínov
pokud se chyba nedá vymazat tak přetrvává a tudíž si myslím, že to čidlem nebylo co takhle zkontrolovat kabel do ŘJ popřípadě zkontrolovat jestli to není přímo jednotkou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABS unavailable
PříspěvekNapsal: čtv 14. led 2016 22:48:18 
Offline

Registrován: čtv 14. led 2016 22:44:39
Prechádzal som Fiat fora... a so snímačom na pravej zadnej strane ma problém viacero ľudí a tak isto aj ja ... pravé zadné koleso... ako vie niekto povedať ako dalej postupovať pri zisťovaní zavady? chyba nejde cez diag. zmazať, diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABS unavailable
PříspěvekNapsal: pát 15. led 2016 18:18:53 
Offline

Registrován: ned 14. čer 2015 20:39:04
Takže jsem řešil stejný problém. Závada bylo na kabeláži těsně u snímače, asi 10 cm.V té ochranné bužírce jsem měl uhnilý drát. Po opravě začalo vše fungovat a kontrolka sama zhasla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABS unavailable
PříspěvekNapsal: čtv 21. led 2016 1:56:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. čer 2014 16:36:17
Bydliště: Ústí nad Labem
Na připojení na ABS potřebuješ rozhraní s možností přepinování nebo multiplexingu. Někteří z nás mají doma udělané samodomo (viz jiná fiat fóra, návod je ale myslím i na webu ECU Scanu), případně za nekřesťanské prachy lze koupit. ABS je jediná jednotka, na níž se v Cromě nedá připojit s obyčejným ELM.

_________________
[EX] Fiat Nuova Croma 1.9 Multijet 16V C.A. 110 kW Dynamic 12/2010


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABS unavailable
PříspěvekNapsal: sob 25. čer 2016 11:58:39 
Offline

Registrován: sob 25. čer 2016 11:44:05
Tak jsem dnes taky vyřešil nefunkční čidlo pravého zadního kola, akorát mě to stálo 3t za náboj, až pak jsem našel taky seklej drát Nebylo to ani těch 10cm. Nějak udělali soudruzi v Itálii chybu v izolaci, to není samo od sebe.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz