Fórum FIAT Croma klub
http://fiatcromaklub.cz/domains/fiatcromaklub.cz/

Okénko, asistenti, senzory, klima
http://fiatcromaklub.cz/domains/fiatcromaklub.cz/viewtopic.php?f=21&t=1458
Stránka 1 z 1

Autor:  ZdenekV [ pát 08. kvě 2015 18:19:07 ]
Předmět příspěvku:  Okénko, asistenti, senzory, klima

Ahoj,

Ahoj, mám Cromu 2005 a začalo mi hloupnout okénko spolujezdce, zavíralo se po kouskách, chvílema se vracelo a zavřelo se až tak napopáté. Dnes přestalo reagovat úplně, nelze otevřít ani zavřít, na oba ovladače okénka okénko nereaguje, místo stáhnutí okénka se ze dveří ozývá jen nepatrné pískání, takže "povel" to přijímá mi přijde. Nevíte, čím by to mohlo být, příp. jaká by byla cca cena za materiál? Jinak displej hlásí Front RHS power windows safety unavailable - ale to začal hlásit až poté, co funkčnost okna vypadla úplně.

U klimatizace mi po zapnutí displej bliká, po pár vteřinách přestane a normálně chladí, může to znamenat nedostatek kapaliny v klimě nebo je to normální?

Taky se mi čas od času stává, že při jízdě se mi zničehonic vypne ASR a hillholder, taky mi nejde do hlavy, co se děje.

A nakonec jsem automobil koupil se dvěma nefunkčními parkovacími senzory.

Elektronika tohoto vozu mě děsí, tak zjišťuju informace, co by co mohlo být a za cca kolik, rozhoduji se totiž, co udělám dřív a co déle...ještě mi zbývá pár věcí kromě tohohle, takže toho není málo :|

Obrázek

Autor:  Lars2 [ sob 09. kvě 2015 17:00:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: Okénko, asistenti, senzory, klima

Ahoj

podle toho co popisuješ by mohlo jit u toho okna něco jako čidlo ktere hlida připadnou překažku ktera by přišla do kontaktu s oknem aby okno neskřiplo člověku prst. (senzor je propojenej s elektromotorkem a to muže dělat potiže) připdadně by mohlo jit o zadřene ovladani okna.

U klimatizace blika displej ??? Jestli mysliš že blikaji ty velke čislice na teplotu tak je to normalni protože ty blikaji velke čislice když blikaji znači že v autě je větši teplota než ukazuje displej (přiklad na displeji je +22°C ale v autě které stoji 3 hodiny na sluničku tak tam může byt i + 50°C proto blika tim to upozorňuje na rozdily teplot)

Ohledně ASR a hillholderu to by spiše chtělo diagnostiku proč to tak děla (může jit jen o nějaky špatny spoj někde nebo čidlo)

Autor:  Beban [ ned 10. kvě 2015 14:34:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Okénko, asistenti, senzory, klima

Číslice na klimatizaci blikají, když řídící jednotka klimatizace ví, že při aktuálním nastavení není možné dosáhnout nastavené teploty. Jediná situace, kdy to prakticky nastává, je, když vypnete klimu tlačítkem a máte nastavenu nižší, stejnou nebo nepatrně vyšší teplotu než je venku.

Autor:  siky99 [ čtv 02. čer 2016 20:16:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Okénko, asistenti, senzory, klima

Jo přesně jak píše Beban. Prostě upozorňuje, že jen vzduchem přes ventilátor bez klimy se požadované teploty nedosáhne :o

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/