Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 5:12:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Otevírání zadních dveří
PříspěvekNapsal: sob 06. říj 2018 15:57:34 
Offline

Registrován: sob 06. říj 2018 14:01:18
Zdravím všechny. Jsem novým majitelem Cromy 1.9 JTD, 110 kW, r.v. 2008, najeto 165000 km (tedy jestli se tomu dá věřit). Koupil jsem ji v bazaru, je to dovoz z Itálie. Mám ji tři týdny a moc jsem toho zatím nenajel. S autem se seznamuji, takže když jedu, stále poslouchám, zda někde něco neklepe, nebouchá a tak. Asi to taky znáte, když si sednete do "nového auta". A teď k problému. Nejdou mi otevírat pravé zadní dveře zvenku. Měl jsem to rozebrané, zda tam není vypadlé nějaké táhlo nebo lanko, ale na nic jsem nepřišel. Vypadá to na závadu uvnitř zámku. Celý jsem ho venku neměl, nebylo víc času. Řešil jste to už někdo? Nevím, zda mám hned shánět jiný zámek, nebo je to opravitelné. A pak mám ještě pár dotazů, které sice do tohoto tématu nepatří, ale snad nebude vadit, když to shrnu do jednoho. Když zabírá turbo, je slyšet jeho syčení do kabiny. Je to normální? Nebo někde něco fouká vedle. Jinak turbo funguje. A ještě jedna věc. Když prudce přeřadím nebo se prudce rozjedu, je slyšet takové klepnutí (rána) a pokud mám ruku na řadící páce, pohne se dopředu. Typuji na volné sylenbloky na uložení motoru nebo převodovky. Jinak to řadí dobře, i když přesnost řazení nic moc. Ale na to se dá zvyknout. Jel jsem i s jinou Cromou, měla najeto méně km a přesnost řazení byla podobná. A hodil by se manuál k autu v češtině. Je tam spousta vychytávek (tempomat, ovládání klimatizace, palubní počítač a jeho nastavení a pod.) v kterých jsem se ještě nezorientoval. Mám manuál jen v italštině a to fakt nedávám. Jinak jsem zatím s autem spokojen. Spotřeba kolem 6,5 l, pohodlné, prostorné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otevírání zadních dveří
PříspěvekNapsal: ned 07. říj 2018 8:39:31 
Offline

Registrován: čtv 04. kvě 2017 16:06:16
Bydliště: Jičín
Ahoj, pokud používáš FB, přihlaš se do skupiny níže.
Sem už moc lidí nechodí.

https://www.facebook.com/groups/120870214690377/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otevírání zadních dveří
PříspěvekNapsal: pon 26. lis 2018 7:38:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. črc 2014 12:58:09
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Ahoj, tale doporucuji skupinu na FB, sposta rad,...

ad prevodovka, nechci strasit, ale doporucuji si precist tento clanek - a ano, croma ma opravdu oplackou prevodovku M32
http://www.auto.cz/ze-jsou-manualni-prevodovky-bezproblemove-toto-je-jedna-z-nejhorsich-za-posledni-roky-125858

ad turbo - pokud to syci, je nekde bud praskla vysokotlaka hadice - ja ji mel naprasklou tu silnou vedle motoru co vede k intercooleru a to bylo jak vysavac :), nebo to je nekde nedotazene a podfukuje.

at se dari

_________________
Fiat Croma Nuova 1.9 JTDm, 110kW, 150HP
Fiat Marea Weekend 1.6, 76kW, 100HP


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz