Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 8:26:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: rozhádané startování 1.9 JTDm
PříspěvekNapsal: úte 30. pro 2014 20:29:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. črc 2014 12:58:09
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Ahoj rád bych se s vámi podělil o následující problém horšího startování.
Při samotném startu se to chovalo tak, že auto mělo tendenci naběhnout ale rozhádaně - jakoby to cuklo na jeden válec pak na dva a pak naběhl na zbytek. Bez delšího držení startéru se podařilo nastartovat třeba až napotřetí. Po naběhnutí se auto a chod motoru choval bez problémů. V mrazech to bylo o něco lepší.

Provedena diagnostika všeho možného, kontrola + repase vstřikovačů, nové žhavení, kontrola tlaků v railu, dávkování - vše podle předpisů a v tolerancích, vyčištěn EGR, klapky....

Bohužel nic nepomohlo.

nakonec jsem po diskuzích s kolegou, co se zajímá o koncerny a pročítání diskuzních fór nejen italských aut našel a následně si potvrdil v diskuzi s dalším cromákem, že s tím má mimo jiné co do činění i teplotní čidlo ( v mém případě nové - výměna termostatu )

Zkusil jsem čidlo odpojit a nestačil se divit, jak to naběhlo.
Takže otázka zněla a zní - bude to problém dávkování paliva v závislosti na teplotě, tedy problém SW v RJ ? Pomohla by úprava map startování ?

na diskuzním fóru jsem našel následující schéma, které se snaží oblbnout RJ při startu a uměle snižuje hodnotu teploty pro start. Tím pádem se upraví dávka paliva, změní se tím pádem i délka žhavení,... (u koncernu to používali pro teplé starty Octavie) ale psal tam člověk s AR159 že mu to pomohlo ve stejném případě, který jsem popisoval.

Provedli jsme zapojení podle schématu a startování je teď bez problémů.
Je to nejlevnější řešení, ale neříkám že nejlepší, každopádně mi to teď ušetřilo spoustu nervů a peněz v experimentování.

Snad to nebude porušení pravidel, zde je odkaz na výše zmíněnou diskuzi:
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=1932&postdays=0&postorder=asc&highlight=rel%E9+tepl%FD+start&start=0

Třeba to někomu taky pomůže. :idea:

_________________
Fiat Croma Nuova 1.9 JTDm, 110kW, 150HP
Fiat Marea Weekend 1.6, 76kW, 100HP


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz