Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 26. dub 2024 1:49:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Motor 74 kW a jiné
PříspěvekNapsal: ned 26. kvě 2013 12:59:23 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. srp 2010 10:03:59
Bydliště: Brno
Zdravím, kolegové Cromaři,

včera jsem utrpěl menší šok. Cromu jsem teprve před chvílí převzal od otce, který o ní vždy mluvil jako o 85 kW. Na všech dílech jsou značky 91. roku, takže jsem neměl důvod o tom pochybovat.
Mluvil jsem ale s pánem, a ten mi vysvětlil, že jestli mám alternátor nahoře u baterky, jedná se jen o starší a slabší verzi.

Proto bych se rád zeptal, jaký je z technického hlediska rozdíl mězi těmito motory. Jde o něco zásadního?

Dál mi říkal, že ikdyž mám v papírech jen kola 14ky, nemusím se bát nasadit i originální kola 15, že mi nokdo nebude dělat problémy.
A nebo že si to mám nechat za stovku na magistrátu do papírů zapsat, když jsou to originál kola Fiat tak "není prý co řešit".

Co vy na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motor 74 kW a jiné
PříspěvekNapsal: ned 26. kvě 2013 18:15:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Ahoj

Tak k motoru ti já nic neřeknu starším Cromičkam moc nerozumim a tak nevím jaky motory tam jsou a jak se poznani. O Cromičkach novejch (po roce 2005) je to jina.

K těm pneu co je v papírech to je dano nic vic nic miˇtudiš i když jsou 15" schvaleny tak když je nemaš v papírech tak jako by nebyly.
Třeba u mne jsou od Fiatu v Italii, Německu, Francii a jinde v EU i schvaleny 265/30 R20 jen u nás maximalně 225/40 R18 ale běžně ti napiši jen jedny ze tři rozměru většinou ten střední 215/50 R17 ( já mam tři rozměry napsany ve velkym TP 215/55 R16 - 225/50 R17 - 225/40 R18)

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motor 74 kW a jiné
PříspěvekNapsal: ned 26. kvě 2013 22:43:57 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
co se týče výkonů motorů s altíkem nahoře, tak se tu vedlo hodně debat na tohle téma ... dospělo se k tomu, že se skutečně dělaly výkonové verze 85kW i s altíkem nahoře, ale jak je poznat, to se pak už neřešilo

pokud máš v TP 85kW a nic nenasvědčuje tomu, že máš papíry z jiného auta, tak by se tomu asi dalo věřit, i když žeby už v 91. roce byla i ta 85kW ? nevím ... zase jen úvahy ....... takže pán vůbec nemusí mít pravdu

to že ti na 15" kolech nebude nikdo dělat problémy není pravda ... prakticky ti je nebude dělat nikdo ... není to nijak nápadný rozměr, takže policii zajímat nebude, problém bude možná na STK, teoreticky je tam ale mít nesmíš a kdyby došlo na lámání chleba, může za to být pokuta nebo spoluúčast pojistného plnění při nehodě atp. ... dopsání taky není tak snadné, jak ti pán říkal ... o zápise kol do TP je toho na internetu popsáno mraky ... originál kola do TP správně dostaneš jedině přes papír od dovozce (u nás FIAT), který ti za 2000,- vyjede papír, jaké disky jsou na tvoje auto povolené (nepočítej s žádnou exotikou a dost možná, že ani ty 15" tam nemusí být, pokud u tvého roku podle VIN nebyly) .. ale nikdo ti neřekne, jake tam jsou, dokud nezaplatíš ... no a další zpusoby už jsou závislé na zvyklostech úřadu tam u vás ... k nalezení jsou na netu ruzné historky o zapisování kol

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motor 74 kW a jiné
PříspěvekNapsal: pon 27. kvě 2013 10:01:15 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. srp 2010 10:03:59
Bydliště: Brno
Simmy píše:
co se týče výkonů motorů s altíkem nahoře, tak se tu vedlo hodně debat na tohle téma ... dospělo se k tomu, že se skutečně dělaly výkonové verze 85kW i s altíkem nahoře, ale jak je poznat, to se pak už neřešilo

pokud máš v TP 85kW a nic nenasvědčuje tomu, že máš papíry z jiného auta, tak by se tomu asi dalo věřit, i když žeby už v 91. roce byla i ta 85kW ? nevím ... zase jen úvahy ....... takže pán vůbec nemusí mít pravdu

to že ti na 15" kolech nebude nikdo dělat problémy není pravda ... prakticky ti je nebude dělat nikdo ... není to nijak nápadný rozměr, takže policii zajímat nebude, problém bude možná na STK, teoreticky je tam ale mít nesmíš a kdyby došlo na lámání chleba, může za to být pokuta nebo spoluúčast pojistného plnění při nehodě atp. ... dopsání taky není tak snadné, jak ti pán říkal ... o zápise kol do TP je toho na internetu popsáno mraky ... originál kola do TP správně dostaneš jedině přes papír od dovozce (u nás FIAT), který ti za 2000,- vyjede papír, jaké disky jsou na tvoje auto povolené (nepočítej s žádnou exotikou a dost možná, že ani ty 15" tam nemusí být, pokud u tvého roku podle VIN nebyly) .. ale nikdo ti neřekne, jake tam jsou, dokud nezaplatíš ... no a další zpusoby už jsou závislé na zvyklostech úřadu tam u vás ... k nalezení jsou na netu ruzné historky o zapisování kol


Děkuji za reakci.
Takže si dál můžu myslet, že mám přeci jen 85kW? To jsi mě potěšil.

O kolech vím, že už bylo dost popsáno, ale v podstatě jsem se chtěl hlavně pochlubit se zkušeností s tímhle pánem.
Jak pro něj nic nebylo problém. Jel jsem k němu 100 km pro předem domluvené díy. Auto, které měl rozprodávat pořád používá, takže o nějakých dílech nemohla být řeč. "Krásný mlhovky" měli rozbitá sklíčka a omlácený plastový rámeček. Ale když přišla na řadu debata o kolech, dost mě zarazil. Měl originál Fiat 15", tak jsem mu říkal, jak se mi líbí, akorát že potřebuju 14". A on na to, že ty mu rukama prošli snad už troje, a vždycky letí rovnou do sběru. Že nejsou k ničemu.

Pak je můžu shánět :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motor 74 kW a jiné
PříspěvekNapsal: pon 27. kvě 2013 18:02:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Westiik
jo 14" je pro Fiat dost :D

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz