Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 21:02:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poradit pri kupe
PříspěvekNapsal: pon 29. říj 2012 10:24:48 
Offline

Registrován: pon 29. říj 2012 10:05:44
Chcel by som poprosit o radu. Mozem kupit Lanciu Themu 2.5TD(85kw) a chcem sa spýtat co ma caka. Viem ze kazde auto je ine a zalezi od stavu v akom sa nachadza. Skor chcem vseobecne postrehy ako napriklad ze co odchadzalo na motoroch ci to malo niake pruserove muchy, pripadne rovno povedat to nekupuj iba sa v tom budes vrtat a vozenie mas tak do kostola a spat. Niekto tvrdi ze tie motory su nezmar. A este dolezita vec oplati sa diesel ci benzin? Nie len o spotrebe ale samozrejme ak mam stat dva krat do týzdna odstavený na krajnici a picovat co zase odyslo tak ma zaujma u ktoreho motora je tento fakt menej aktualny. Lebo ked zere diesel 10 a pokazený je permanentne a benzin zere to iste a slape .....moze to byt aj opacne. Proste nenasiel som tu vlakno pre nazasveteneho tak skuste pre vsetkých nezaregistrovaných co chcu kupit Cromu alebo trebars Themu napisat objektyvne co ich caka. pomoze to. Vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradit pri kupe
PříspěvekNapsal: pon 29. říj 2012 21:41:34 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Jestli z bazaru,tak poradne prolezt.Zvenku neni poznat ze tyto auta hniji.Az zespodu.Prahy u zadnich kol,a ulozeni podelnyho ramene zadni napravy.Stav vyfuku,kotoucu,tlumicu,od majitele vis kdy co delal,jinak to ceka tebe.Mozna i tak te to ceka.Cepy a gumovy ulozeni naprav beru jako prkotiny ktery se meni na kazdym aute.Stav tacho nepodstatny,okolo 400 kazda,se stocenym tacho ji koupil uz ten pred tebou.Studenej start,ted je na to dobry pocasi.Bez plynu,jestli je vyrovnanej motor.Ale to nemam ani ja,takze to neni uplne konecna kdyz skube,ale potesi kdyz bezi krasne a da se rict ze muze mit najeto min.Min nez 400,ne min nez to co je na tacho.Kdyz skube,tak striky-nemas znamy,zaplatis.Jinak projit to co prochazi kazdej pri koupi auta.Zalezi co za ni.Pokud je levne,tak se fleky na sedadle neresi,ze.Nejaka fotka je mozna?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradit pri kupe
PříspěvekNapsal: pon 29. říj 2012 22:37:26 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
Jak řekl Manas ... motory jsou obrovské držáky, při řádné udržbě zvládají i víc jak 500tkm ... pak se občas jen najdou magoři, kteří dělají generálky při 180tkm jen tak pro radost, ale to je příběh jiného tématu, jiného vlákna, jiného žáka z jiné třídy :D olej na motoru je klasická věc, nepotěší, ale málo kdo z těch, co v současné době prodávají, to řešil. řeší to jen ti, tkeří si cromy nechávají, jako jsme my ... a ti ji zas neprodají. koroze je skutečně skrytá, v horším případě prahy, ale ne tak často. nejčastěji je to při uložení zadního vlečného ramene a je potřebo pohlídat zadní lemy, na ty to trochu trpí. pak taky pohlídat puchýře kolem těsnění čelního a zadního okna, taky trochu bolest. čepy a silentbloky jsou klasika, to se moc nepočítá a ani to nejak zvlášt netrpí. ceny dílů jdou pomalu dolů. skladové zásoby však taky. občas se muze vyskytnout šotek v elektru. třeba nějaká kostra a tak. na to víc trpí benzinaky. nafta moc elektroniky nepodědila. ačkoliv i to málo co má, dokáže výjimečně pozlobit. máme tu pár případů problémů s čidlama teplot a saharama.

jestli se ti oplatí benzin nebo diesel, to musíš vědět jen ty sám. neřekl si na jake jezdeni auto chceš, kolik najezdíš atd.

u nafty tě mužou potkat rozhozené vstřikovače, stařím se to prostě děje. muže začít ukapkávat čerpadlo, s tím taky časem nic neuděláš. s obojím se jezdí dobře.

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradit pri kupe
PříspěvekNapsal: úte 30. říj 2012 9:00:17 
Offline

Registrován: pon 29. říj 2012 10:05:44
Velmi pekne dakujem za ochotu. Ked bude mozne dodam foto. Auto je za 550 - 600euro. Co sa týka tej hrdze a toho na co si mam davat pozor neviem ci je to totozne s Cromou je to Thema Zevraj boli vonku vstreky nedavno a rozprasovali pekne napriek tomu pri starte zatrasie potom sa zrovna a to su aj nove zhavice. Kolko ma najazdene netusi ani majitel aj tak hovori majitel ze nejde tacho lebo pri zapojeni ukazuje maximalku a ze ho odpojil aby nezhorel motorcek :? Motor je tam uz druhý prvý sa zadrel. (ze vraj)Samozrejme ze naprava capy a ramena ma nezaujmaju to je spotrebak. Skor by som to formuloval tak ako si to predstavuje že by to mohlo byť :arrow: ze ked skontrolujem vstreky odmeram kompresný pomer a bude vsetko v norme teda umerne veku a dam zrepasovat cerpadlo(pre istotu) sadnem do auta a v pohode bez podvedomeho stresu dojdem s rodinou do Chorvatska ;) Nemam dvadsat tak si dajme 130km/h ako stalu rýchlosť S priemerkou okolo 6 litrov Pri beznom pouzivani jazdim kratke trasy mesto to by mohlo byťdo 8litrov 16 az 30km za den + niaky výjazd raz za mesiac mimo mesta 250km. No tak ak by to splnalo co som napisal a nebodaj bez zavady (važnej pruserovej) tak som spokojný. Dakujem este raz za vas cas :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradit pri kupe
PříspěvekNapsal: úte 30. říj 2012 12:41:54 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
ta koroze je stejná u Themy i Cromy. zatřepání motoru je dost obecný pojem, můžou to být silentbloky, ty nahoře jsou docela levné, ty dole jsou dva a každý stojí asi 3000,- když dobře seženeš, ten zadní není tak namáhaný, přední může odejít. Má ale zvýšenou tendenci odejít, když se poserou ty nahoře a majitel na to kašle, protože nahoře pak nic moc nedrží a veškerý moment musí zachytit ten přední spodní, což je pro něj průser. motor je takový nezmar, že v jádru i když je to čerpadlo rozhozené a vstřiky jsou trochu mimo toleranci, tak to nebývá nic, co by tě okamžitě odstavilo a nechalo ve štychu. změřit vstřiky budiž, nevím jak moc je potřebné, ale ok, čerpadlo bych asi nedával předběžně repasovat, spíš kdyby s ním fakt byl nějaký problém. s žádným novým autem bych si asi netroufl s rodinou do chorvatska :D dokud si trochu neotukám, co je zač, co od nej mužu čekat a tak :) ale v jádru by to neměl být problém, ale to ti stejne nikdo neřekne, takhle od stolu :) při 130km/h na 6litrů zapomen :) těch 6l budeš rád mimo město, ve městě se do těch 8 vejdeš, ale taky je město a město .... je rozdíl potahování po Praze na světlech a nebo moje město, kde tohle omezení znamená jen jízdu 50km/h

náš čas do tebe investujem jako do budoucího člena :P tak ne že zklameš :D až bude Thema doma, počítáme s novým pravidelným návštěvníkem, coo? :P

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradit pri kupe
PříspěvekNapsal: stř 31. říj 2012 0:31:56 
Offline

Registrován: pon 29. říj 2012 10:05:44
Tak az bude doma tak jasne ze som tu. :D Mal by som ist na to pozret cez vikend. Basnicka je ze chalan chce motorku a maju s frajerkou este jedno auto tak ze jedno musi z domu. Kupoval ho ale pred dvoma mesiacmi tak neviem ci tam je niaky pruser na ktorý prisiel pocas svojpomocných úprav a oprav. :? lebo pred nedavnom ho urcite chcel ked tam naprasil muzicku 1300watt a bixenony :roll: Urcite to nemontoval s tým ze to bude mať mesiac. Ja uz davno nemam 20 tak som mu povedal ze muzicku mi kludne moze odratat preto by mala byt cena tých 600eur. No tak ja dufam ze nebudem pisat o týzden ze kto ma dobrý motor na predaj :cry: lebo ten jediný nebudem vediet odhadnuť ked ze nevidím dovnutra ostatne ma aj menej serie lebo to je riesitelne s trvale dobrým výsledkom(ramena ,capy karoseria...) S tým ratam ze donesiem a zacnem meniť a zlepsovat len nech sa nespusti kolotoc nekonecných nakladov :o Este niake konkretne rady ked tam budem chcel by som aby ho startoval studený je niaky grif na to ako ho otestovat (mam na mysli niake prudke pridanie a nesmie zaklepat ,moc zadymiť , turbo nesmie pišťať....... )proste nieco co by spravil kazdý z vas keby riesil kupu ci uz pri jazde alebo na volnobech pri otvorenej kapote......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradit pri kupe
PříspěvekNapsal: stř 31. říj 2012 19:17:38 
Offline
Dr. Drátek
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. bře 2012 21:03:15
Bydliště: Chodov u Karlových Varů
. Ahoj,taky jsem majitelem themy,a mohu jenom potvrdit, jak už tady zaznělo, motor je jeden z nejlepších držáků. Jak už kluci napsali, všechno ostatní je klasický spotřebák. Ale hlavně jako první, co udělej, tak projed všechny kostry na autě,protože tě dokážou hodně potrápit. Jinak kdyby jsi něco potřeboval na themu,nebo jenom poradit s problémem, stačí napsat, a rád pomohu. :lol: :D
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradit pri kupe
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2012 10:30:31 
Offline

Registrován: pon 29. říj 2012 10:05:44
Lachtan si ma potesil urcite sa ozvem a je mozne ze budem az otravny :D Lebo ak to nebude hnile tak s toho budem chcet spravit cukrik. Tym padom do toho nasipem dost penazi stane sa to nepredajnym ale pokial mi to slecna vrati a nebude ma len cucat z penazi jak novodobe blondynky budem rad. :D
Ked vyneham motor exterier treba spredu trosku doladit lave svetlo jevypadane zazltnute listy pod svetlami su niake obite jak od kamenov ......no ved dam vediet a dam aj niake foto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradit pri kupe
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2012 14:40:49 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
no tak takové tu potřebujem :P už at je Thema doma :)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradit pri kupe
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2012 22:07:24 
Offline

Registrován: pon 29. říj 2012 10:05:44
Tak panove zajtra idem pre nu. Samozrejme ak to bude šopa tak to seriem. Podarilo sa mi skontaktovat s bývalim majitelom a ten tam menil spojku a ten spomenutý motor ze vraj ho tam daval s tým ze mal 200tisic. A este ze tlmice su na odchode co nieje malickost predný 96eur kus a zadny 112eur kus :shock: :P Tak ratam stým ze netrepal lebo nemusel ved auto uz predal ;) tieto veci na predku by som chcel dat do poriadku.(svetlo naraznik smerovky ,hmlovky)Obrázek Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradit pri kupe
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2012 22:36:03 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
jo tak odtud vítr vane :) tu jsem viděl no, kombík jen tak nenajdeš

jinak tlumiče se dají sehnat do 2000,- za kus ;) přední i zadní

ten předek trochu huř licuje, ale možná to jen dojebali, jestli měnili motor a rozebrali čelo auta

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradit pri kupe
PříspěvekNapsal: pát 02. lis 2012 20:10:16 
Offline

Registrován: pon 29. říj 2012 10:05:44
Tak pánove nepotešim vas. :cry: Najprv si prebereme inzerat :shock:
predam Lancia Thema 2,5 TurboDiesel 74kw,r.v.1993,Motor silnejsi 85kw,STK a EK do roku 2014,Hudba-1350 Watt,full vybava-Bi-Xenon,koza,automat.klima,4xel.okna, el.zrkadl a,multifunkcne stredne zrkadlo,laktove opierky,vyhrievane sedacky,el.ovladanie sedadiel,pal.pocitac,tempomat,hmlovky,velmi zive auto s velkym krutakom primerana spotreba 6.5l na 100km...treba vyskusat... Nove Zhavice,nove zadne brzdy novy palivovy filter... Auto je vzhladom na svoj vek v dobrom stave takmer vsetko funguje.. ma drobne nedostatky ako kazde stare auto je vsak bez hrdze... Cena Dohodou,
Po telefonate a otazke co su drobne nedostatky a cena. mi bolo oznamene ze nefunguje vyhrievanie sedacky sofera chýba gulicka vo vypynaci a nejde rucna brzda a sedadla su rozparane co znamena ze sa predrali nite a koza je v poriadku stým že mu oznamujem ze mam 40dsať a hudba ma nezaujma. Dobre to si vymontuje a spusti cenu z 800eur a este mozme cenu dojednať aj na mieste. Dobre ak je to tak idem 200km tam a 200km naspať passat 1.9tdi 40euro nafta a cas mojho kamarata.
Tak a teraz realita: Auto na prvý dojem pri cakani na pumpe a prichode nesklamalo tak ako na foto celkom slusne. Otvorime motor a sami dorabaný kablik niektore nezaizolovane ine s niakym vypinacom a ja ze ten vypinač je na co??? no ze ventylator chladica sa nevypinal tak ho vypinam takto a kde je remen na klimu??? je dole pre nizsiu spotrebu, a klima ide nie? asi nie. A motorceky na svetlach su kde?? Neboli tam. A zadne dvere preco odstavaju a na stresnom pante je zjavna znamka poskodenie?? no to niekto asi chce zabuchnut zadne dvere a nevsimol si ze tam nieco zavadza a ohol pant. Aj zo zadneho svetla je odlomene?? to bolo. Spolujazcove spetne zrkadlo je zalepene lepiacov paskou?? to som tak kupil. Tie potahy su uplne na sračku su tam diery ako ruka???? No su roztrhane :? Zadne sedacky sa daju odklopiť? Nooo :? Iba tak ze sa operadlo vyberie...A vtedy zistujem ze zadne sedacky su iba polozene lebo sa nedaju nasrobovat lebo su čo??? zo sedanu!!! Ty a nieje to hnilee??? Nie mozme isť ku mne na jamu a pozret to. Tak som si lahol do polohy klikujuceho sportovca a čo nevidím :shock: tu na fore spominane miesto ukotvenia tiahla zadnej napravy hniloba aj na jednej strane aj na druhej...pýtam sa ty vlastne co za to chces bez hudby???Myslim tvoje minimum. 700euro :geek: Chod do PICE a odišiel som :oops: Stredoslovenský KOKOT čo mam na to povedať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradit pri kupe
PříspěvekNapsal: pát 02. lis 2012 21:32:11 
Offline
Dr. Drátek
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. bře 2012 21:03:15
Bydliště: Chodov u Karlových Varů
Ahoj,je to škoda,že má hlavně tu hnilobu, jinak je i docela pěkná z venčí, to ostatní co píšeš je řešitelné. Sahara chladiče je určitě na přímo, protože má v čoudu čidlo v hlavě, u themy nejsou motůrky na světla,je to dělané na podtlak,jinak zpětné zrcátko je taky řešitelné. Jinak jsem to určitě pochopil že nekupuješ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradit pri kupe
PříspěvekNapsal: pát 02. lis 2012 23:58:11 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
Přesně jak píše lachtan. hromada věcí je řešitelná, musí být člověk trochu srdcař, ale tady by se ti povedlo určitě kopec věcí vyřešit, orpavit a nahradit ... s tou korozí je to horší, ty panty pak taky ... otázka je, jak moc ta koroze byla ... pokud jen u toho zadního zavěšení, tak ani vyvaření není nejnáročnější, horší by bylo, kdyby taková byla pulka podlahy ... záleží pak samozřejmě na tobě, co od takového auta očekáváš ... každopádně cenovka by trošku i odpovídala, přecijen nafta v kombíku za tyhle prachy, kdybys ho sklepal ještě třeba níž, tak by to možná stálo za zvážení .... no je to škoda ... budeš se pohlížet dál po Themách nebo Cromách?

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradit pri kupe
PříspěvekNapsal: čtv 08. lis 2012 19:51:23 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
Ahoj, procetl jsem si to cele.

Tak nazacatek te vitam a jsem rad ze dalsi clovek shani cromu/themu. Dnes se toho lidi spise zbavuji.
Tuto themu jsem sledoval na bazosi take. A velmi se mi libila, prave proto jak rikal Simmy, nafta a SW.

Tedy ale cumim jak puk, to co popisujes je tey vazne skoda. Je praavda ze spousta veci je resitelnych ale myslim ze jde o princip. O korozi rici mohl, to ze je neco se zadnimi dvermi take, o zrcatku se mohl zminit. A ty sedacky, to uz je kapitola sama o sobe. Ano svy byly roztrzene ale nebyla nahodou kuze i jakoby stahnuta??? Toto uz se podle me neda opravit a nebo velmi pracne a stejne by se muselo kus kuze vymenit za novou, takove sedacky jsem jednou mel doma. Nakonec jsem potah vyhodil. Ale byla to velika skoda.

Je mi velmi lito co se ti stalo a musim rici ze me se stalo temer totozne. Chtel jsem koupit auto ktere mi vyhovovalo vsemi smery, jak barvou, motorem i vybavou. (thema) Majiteli jsem volal nekolikrat, psal emaily, posilal mi foto. Vse se zdalo v poradku. Jeste jsem majiteli primo rikal ze to mam hodne, hodne, hodne daleko a pojedu primo s podvalem. OK OK vse je tak jak rikam.

Ale kdyz jsem prijel, myslel jsem ze ho asi zabiju.
Je shnila? Ne (u ridicovy strany bylo podel celeho prahu nejaky tmel)
Jsou nejake skrabance nebo boule? Ne (zadni blatnik byl opravovany ze dite by to udelalo lepe, vystouple asi o 1-2cm mimo auto)
Co je s tim kufrem ze nesedi? Nevim (byl totalne nakrivo)
Jaky je interier? Seredne sedacky (kdyz jsem videl ze stropnice je provesena, vyfotil mi tu pulku co byla v pohode)
Kamarad se podival z boku, a to auto bylo bourene? Ne nebylo!!! Pritom auto totalne z boku nakrivo. Po pulhodine priznal ze to malinko odrel o plot.
Pak jsme se podivali pod motor a pry ten ram pod motorem je praskly??? Ne neni!!! Vzdyt tam vidim svar. Jo ale je svareny. (to by pry neproslo technickou dovozovou)

Tak kolik za to chces??? 500e
To je moc, dam 300e
Doprdele to mi nabizel ten chlapek co tu byl minule, to ma cenu jen ten motor!!!
No vsak taky jen ten motor bych si asi nakonec nechal. A jeli jsme domu...

Jo a nejvetsi perlicka nakonec nerekl jsem tedy jak daleko jsem to mel.
Ja bydlim v praze, jel jsem vlakem ke kamaradovi do brna (ma podval) a od nej na slovenko ale uplne na kraj slovenska (vranov nad toplou, pokud se nemylim)
Takze nasranej jak svina, kamaradovi jsem ale naftu zaplatit musel to da rozum. A to jeste nemluvim ze jsme vlastne byli cely den od rana az do vecera v aute. Vylet za 7-8tisic a auto jsem tam nechal :(

Ale proc to pisu??? I presto kdyz jsem videl takto zubozene auto, ktereho mi bylo velmi lito. Bych chtel aby jsi na themy nezanevrel.
Ty auta jsou paradni, ale kdyz je potom nekdo kokot a takhle ho znici (auto za to nemuze)

Takze hledej, hledej a urcite neco obevis.

Co to tak sleduji, tak na slovensku toho mate daleko vice nez my tady v cr.
Ale take vim ze nafta v sw se shani spatne, navic pokud chces treba i 3.serii???

Ale pred nedavnem se na slovensku prodavala nadherna 1.serie v turbu a to by jsi mel klenot (podle fotek)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz