Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 13:59:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Jezdíte na bionaftu?
Ano 30%  30%  [ 3 ]
Ne 60%  60%  [ 6 ]
Někdy 10%  10%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 10
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bio nafta a Croma
PříspěvekNapsal: pát 12. říj 2012 20:31:08 
Offline

Registrován: stř 10. říj 2012 21:19:50
Zajímalo by mě co vy na to? Jestli se bionafty bojíte nebo vesele šetříte na bionaftě? A bionafta léto X zima? Díky za názory ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio nafta a Croma
PříspěvekNapsal: sob 13. říj 2012 11:19:39 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Myslis u nove Cromy nebo u stare?Ja se starou jenom bio,nebo eko a jsem hotovej kdyz mam tankovat naftu.A bio ci eko redim napul stolnim olejem v akci 24kc/l.Ale jen do nuly celsia,pak olej moc tuhne.No neni to lepsi nez jezdit za pet litru ciste nafty?Odpovim vam.Ano,je to financne vyhodnejsi.Nic me neodchazi,striky,cerpadlo stale svezi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio nafta a Croma
PříspěvekNapsal: sob 13. říj 2012 11:24:07 
Offline

Registrován: sob 05. bře 2011 17:27:54
Zasadne bio,neobsahuje siru jako ruska nafta na kterou musite jezdit.Anebo rostlinny,prez leto v poho,v zime tuhne.Dobra cena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio nafta a Croma
PříspěvekNapsal: ned 14. říj 2012 15:37:16 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
Kde tu bio naftu kupujete hosi? U benzinek jsem to nevidel. Jen natural, nafta a nekde e85 to premyslim ja ze naliju do benzinu ale zatim se nejak zdraham :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio nafta a Croma
PříspěvekNapsal: pát 19. říj 2012 12:40:50 
Offline

Registrován: stř 10. říj 2012 21:19:50
U nás mají EKO Disel za 32,90 u firmy ONO. Mám teď asi půl roku cromu rok 1995, takže byste se toho vůbec nebáli tam dávat přes léto? A v zimě přidáváte nějaký aditiva nebo croma šlape bez nich? Díky :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio nafta a Croma
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 19:27:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
No zaleži jestli stara nebo nova?? Ve strare bych se nebal snad odpůstěj to je takovy "trakturek" ten veme všechno. V nove bych do toho nešel common rail co je v nove Cromě je dost citlive na kvalitu nafty tam určitě žadnej experiment a navic je to drahy zařizeni.

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio nafta a Croma
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 19:36:46 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
Nezlobime se a mas pravdu, proto se mi naftak u cromy tak libi (trakturek). Poradna sila a paradni motor a proto se mi libi i starsi auta, nejsou to takove nachylne sracky jako ty nove :) (ted snad odpustis ty) :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio nafta a Croma
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 19:44:24 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Pravda.U nove by po bio zvracinkala uz nadrz jeste nez by se to dostalo do motoru.A pak by umiralo vse az po filtr castic,pro me véfuk.To me fakt nehrozi.Zvlast ten véfuk.Mam nerez silnostennou rouru od pletence az nakonec.Prez to se to da zvedat heverem 8-) Strecha me shnije driv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio nafta a Croma
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 19:48:13 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
Vyfuk nerez trubku od pletence? A nejaky tlumic tam nemas? To musi delat rachot ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio nafta a Croma
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 19:52:34 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Rozdil je prekvapive zanedbatelnej,mel jsem vetry ze me kazdej pozna ale ne.Je to lehce dunivejsi kdyz mu slapnu za krk.Tlumi turbicko.Veri malokdo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio nafta a Croma
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 20:02:30 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
Aha a kdybych nemel turbo? Tak to dela randal?
A spotreba? Neni vetsi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio nafta a Croma
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 20:11:09 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Jo,bez turba to rachoti podstatne vic.Ne Croma,ale jinej naftak s kouskem roury.S kratsim.Ale to zas nebude uz tolik rozhodujici.
Spotrebu nepoznam,ja jsem pootocil takovym sroubeckem na cerpadle :oops: a jede to lip.Prave na ukor spotreby.Na osmi jsem.Tak mam pridany aji na tom pretlaku od turba,no.Ale jede to pekne aji na biospinu.
V zime se bezne spotreba zveda.Me ne,mam zvedlou celorocne.V lete klimuji,takze porad je tam pulcan navrch.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio nafta a Croma
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 20:40:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
No jo bez turba to není fakt ono. Chtělo by to zvýšit tlak čerpadla. Nerez ten přežije všechno. Já se nezlobim já se svoji Cromou sem přišel i když nás spojuje jen značka že stará a nová jsou v podstatě trochu jiný auta ale jsem rád že takový fórum existuje. Tady nás spojuje několik věci jako jsou hlavně auta Fiat Croma a ty se líběj nám všem a je jedno zda nová nebo stará. Starší má dost výhod to co tam není se nemůže pokazit.

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio nafta a Croma
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 20:46:55 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
Ano to mas pravdu, co tam neni nemuze se pokazit. mam kamarada a ten porad rika ze vrchol luxusu je posilovac brzd (nebo volantu?)
a jinak vsechno by nejradsi vyskubal :)
Na jednu stranu ma urcite pravdu ale na druhou stranu ja mam rad ty blbinky okolo (svitici panel na sedacky elektricke, svitici cudliky na stahovani oken, svitici panel na ovladani klimy proste vse co sviti :) )

Ale rozhodne nepotrebuji mit v aute takove blbosti jako parkovaci asistent, hlidani pruhu, hlidani auta predemnou atd..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bio nafta a Croma
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 22:55:01 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
ale jooo.Trosku se necham rozmazlit.Dokud se to nevymkne.A je to blizko.Uz to zhasinam vypnutim klicku a seslapnutim brzdovyho pedalu.Bez rozsviceni stopek me ta potvora aji s vytazenym klicem chrochta dal.To je pocatek vlasniho rozumu relatek a integracu.A hlavne je to pocatek utoku na mou osobu!!!! :evil:
Takze tim chci rict.Kdyz dam plnej plyn tak chci aby to tam teklo a motor se z toho mohl treba po... ale zabere.
A co nechci.Pridat plnej plyn,neco za me rozhodne vzhledem k otackam,prutoku vzduchu a kvalitnim spalinam kolik toho vlastne do motoru potece.
To je proste spatne!!!!!!
Dal si vsimnite kolik jezdi zenskych,od te doby co je rizeni jednoduchy.Samej posilovac,dokonce i spojku uslapne baba a co je to meziplyn jim mozek nebere.A ted delaji frajerky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz