Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je čtv 25. dub 2024 6:56:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: pon 16. led 2012 19:16:28 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
jaký horní silentblok máš na mysli?

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: pon 16. led 2012 19:56:47 
Offline

Registrován: sob 31. pro 2011 19:45:51
Bydliště: Banovce nad bebravou
čo je v pravom rohu(na splojazcovej) a je v hlinikovom puzdre a je takým učkom na 10cm tyčke prikotvení o blatník a služí vlastne nato aby motor nehíbal spredu dozadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: pon 16. led 2012 20:08:47 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
no pokud seženeš náhradu, tak jde vylisovat starý a nalisovat nový :) zrovna dneska mi jeden takový přišel a když se zadaří, zítra jdu lisovat, ale já to mám na 85kW a tam je vetsi myslím

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: pon 16. led 2012 20:16:03 
Offline

Registrován: sob 31. pro 2011 19:45:51
Bydliště: Banovce nad bebravou
no ja by som ho chcel dať stej bielej lebo tam je pekní nepopraskani,zmojej ho dostanem niak...si myslíš že to bude treba doslova lisovať,na aute by to mohlo isť tiež vymeniť?Lebo ak mam zhadzovať ten držiak tak to ich možem rovno zameniť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: pon 16. led 2012 20:20:11 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
no na autě to nevyměníš ... je nutné to vylisovat

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: úte 17. led 2012 23:31:53 
Offline

Registrován: sob 31. pro 2011 19:45:51
Bydliště: Banovce nad bebravou
Vydrbaná zverina :evil: :evil: ,teraz som zrazil srnku rozbila mi lavé svetlo,smerovku,odlupila laví horní roch z masky,praskla narazník pod svetlom...naštastie nič vážne a nič čo by som nemal ale aj tak má strašné nervy :x


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: stř 18. led 2012 14:40:24 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
A co ta chudak srnka? :( Je mi jasne ze te to nastve, jenze ani ona za to nemuze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: sob 21. led 2012 14:32:46 
Offline

Registrován: sob 31. pro 2011 19:45:51
Bydliště: Banovce nad bebravou
Srnka netuším kde zmizla,v 70siatke som ju trafil presne na hlavu svetlom tak to nemohla prežiť ale nenašiel som ju tam...viem že zato nemože že si zato možem sam a hlavne ked viem že ta zverina sa tu velmi často vyskytuje na tych cestach a je dosť časte že niekomu do cesti aj skočí...ale aspoň som sa poučil a už budem chodiť opatrne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: sob 28. led 2012 19:07:39 
Offline

Registrován: sob 31. pro 2011 19:45:51
Bydliště: Banovce nad bebravou
Noo tak neska sa dalo konečne vonku vydržať a udržať klúč v ruke tak som vymenil volant zpojazdnil trúbu zohnal som si podtlakovku :D komplet lukasi,alternátor a znova hadicu k zduchovému filtru


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: úte 31. led 2012 19:54:52 
Offline

Registrován: sob 31. pro 2011 19:45:51
Bydliště: Banovce nad bebravou
Obrázek
zohnal som si pekné kolieska na leto ALU-desing nemecky vyrobca...ET35 7.25JH širka R15 gumi sú zimné 195/50 z dobrím vzorom len mam trochu stres ako sa to bude spravať na horucom asvalte
Obrázek
A som sa nudil a nechcelo sa mi robyť nič potrebné tak som si vyčistil intercooler,a rozmyšlam nad jeho učinejčim umiestnením,chcel by som ho dať pod kapotu a tam spraviť malí nasavač niaky max tak 4cm visoký abi to nebolo moc,nechcem pokaziť vízor cromi ale malí nasavač sa mi tam bude páčiť a ked sa to bude mne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: úte 31. led 2012 19:59:59 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
kola vpohodě :) čištění intercooleru má taky smysl, pokud jsi ho čistil zevnitř
ale nechápu, jak chceš pod kapotou dosáhnout přes 4cm nasávač lepšího chlazení, než přímo za nárazníkem ... ukaž mi nějakou skicu, jak to jako plánuješ udělat :)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: úte 31. led 2012 20:09:01 
Offline

Registrován: sob 31. pro 2011 19:45:51
Bydliště: Banovce nad bebravou
samozrejme že som ho čistil aj zvnútro respektíve hlavne hoci iba jarov a vriacov vodov ale aj tak dosť černoti otial vytieklo
No nakres nemám,ale neviem čo si natom nevieš predstaviť do laveho rohu kapoty spravím dieru a klampiarovi dám nanu spraviť nasavač,decentní aby mi nebranil vo víhlade a určite to tam bude mať lepší napor vzduchu ako za naraznikom a chladičom kde sa knmu niaky napor vzduchu ani nedostané


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: úte 31. led 2012 20:16:29 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
jednak to bude vypadat hrozně :) pak by mě zajímalo, jak tam ten mezichladič upevníš a jak k němu přitáhneš hadice a i přesto silně pochybuju, že k němu pujde víc vzduchu, než za tím nárazníkem

mimochodem z důvodu, aby na něj nešel teplý vzduch z chladiče, tak je na tom mezichladiči nasazený ten plastový "trychtýř", který saje vzduch zpodchladiče ;) :)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: úte 31. led 2012 20:41:24 
Offline

Registrován: sob 31. pro 2011 19:45:51
Bydliště: Banovce nad bebravou
Hrozne to vypadať nebude dám si natom zaležeť myslím si že to trochu pridá na agresiviťe,ale určite tam nespravím niaku monštroznu dieru,upevnenie to snať netreba považovať za problém a vzduch od turba pojde tou original oranžovou a do sania asi budem musieť hadicu kúpiť alebo z niečoho vhodného dopasovať
Ten plast mám zospodu rozbybití takže moc toho vzduchu tam nedostane,ale aj tak sa mi to zdá velmi neučine umiestnenie nechapem prečo ho nedali vedla chladiča za hmlovku a tam spraviť otvor alebo rovno pred chladič a večí,čo som vytiahol z cromi čo mam na ND tak ten je ešte menší ako môj...

Alebo ked tak sa ti to tak strašne nezdá,tak som čital o chladení intercoolera vodov,čo si myslíš otom??niakou triskov pred neho rozprašovať vodu,ale neviem si to predstaviť ako to maju spravené ale na dieselpower to ma už niekolko aut....

Inač tie gumi mi robia trochu starosť lebo sú to 195 a disk je 7.25 a tam by mali byť minimalne 205 a ideal 215 a sú tie gumi trochu do A,či to nebude odskakovať v zakrutách.A dalšia vec už neznesitelne trase a vrzgajú tie zadné plasti ked idem po jamach(odkedy som vymenil tlmičeň :P a to mam 65 profil nafukani na 2.1 atmosféri,tak potom aký kostitras to bude ked budem mať profil 50 a nafukané na 2.2 ?? Nebude trpeť celé auto a hlavné nápravi??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: úte 31. led 2012 21:01:46 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
at si na tom dáš záležet jak chceš, tak na limuzíně, jako je Croma, to prostě bude vypadat zle, ale to je věc každého, pokud se ti to bude líbit, je to čistě tvoje věc :)

to upevnění bych naopak za problém pokládal, protože mi tam nepřijde zase tolik místa, aby ses s velkým mezichladičem mohl roztahovat jak potřebuješ, navíc ho potřebuješ natočit tak, aby alespon část vzduchu na něj doopravdy šla ... jinak ještě mi vysvětli, jak utěsníš následně prostor mezi tím sáním na kapotě a mezichladičem tak, aby ti většina vzduchu nešla mimo ten chladič? a to ti ta originál oranžový vyjde natáhnout až k tomu kraji jo? to si moc nemyslím

pokud máš plast rozbitý, tak raději, než s upravou karoserie, se obrat na svého klempíře s požadavkem výroby nového nasávače na ten mezichladič a pokud se ti puvodně zdál malý a neefektivní, tak si ho nech vyrobit větší a nasměruj tam, kde se ti efektivita zdá vyšší, ačkoliv mi žádné z těch míst, o kterých mluvíš, moc lepší nepřijde :) a asi se to tak nezdálo ani inženýrům z Itálie :)

dle mého názoru vymýšlíš vymyšlené :)

chlazení chladiče vodou se používá, ale co je mi známo, tak jen jako dočasné chlazení např. na sprinty atd. ... nedovedu si představit, že při jizdě po dálnici ti na mezichladič několik hodin v kuse stříká voda, navíc tam se to používá hlavně z toho důvodu, že tlačí tak velké tlaky, že se vzduch zahřívá mnohem víc, takže tam má ostřik vodou smysl, a nejsem si jistý, jestli bys dosahoval tak dobrých výsledků při tom necelém jednom baru, který Croma tlačí

to, že jsou pneu do A by odskakování způsobit nemělo, ale profil je to hodně malý a jednak bude Croma nízko, a druhak, jak správně tušíš, tak to bude hrozný kostitřas ... pochopím tu daň tvrdosti třeba u 17" kol, kde prostě větší pneu nenarveš, ale když máš jen 15" disky, tak se zbytečně připravovat o komfort a ničit si podvozek, to mi přijde zbytečné :) a můžu ti říct, že jsem na pohodlí poznal i přechod z 195/60/15 na 205/50/16, což jsou obvodově stejně velké pneu

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: úte 31. led 2012 21:05:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2009 16:19:00
Bydliště: Big Ujlak
tu kromu zbytočne pokurvíš s tym nasavanim na kapote ...čo myslíš že aký efekt to bude mat?? motoru to žiadne kone nepridá ... akurat tym zabiješ nudu ,mineš love a budeš mat špatnú kapotu! mysliš si že soudruzi z italie boli kokoti že nadarmo ten ic dali tam kde je?

_________________
Fiat Croma 2.5TDs-74kw
http://saliky.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: stř 01. úno 2012 0:13:21 
Offline

Registrován: sob 26. pro 2009 8:01:50
Bydliště: Ložín, okr. Michalovce, SVK
Citace:
A som sa nudil a nechcelo sa mi robyť nič potrebné tak som si vyčistil intercooler,a rozmyšlam nad jeho učinejčim umiestnením,chcel by som ho dať pod kapotu a tam spraviť malí nasavač niaky max tak 4cm visoký abi to nebolo moc,nechcem pokaziť vízor cromi ale malí nasavač sa mi tam bude páčiť a ked sa to bude mne...

nic vzlom ale dojebes tym auto croma nie je ziadne tuningove auto nezabudaj na to ked chces tuningovat kup radsej coupe alebo bravo ale nie cromu ber to tak croma je vlajkova lod. dufam ze sa neurazis ale je to moj nazor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: stř 01. úno 2012 17:12:11 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
I kdyz se mi tuning na crome vubec ale vubec nelibi neco decentniho se da snest, ale i ja si myslim ze sani na kapote to rozhodne neni. Otazkou je ale jak to doopravdy myslis??? Tak jen tak z nudy zkus hodit neco na papir. Potom vice lidi muze diskutovat jestli tu kapotu znehodnotis a nebo ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: stř 01. úno 2012 22:46:03 
Offline

Registrován: sob 31. pro 2011 19:45:51
Bydliště: Banovce nad bebravou
Ja určite nechcem tuningovať cromu,len ten naduch na kapotu aj ten si predstavujem zjemními hranami a bočné steni aby boli aspoň pod 40*uhlom nech sa to pekne spája s kapotou a ani nie moc vysoké určite nechcem aby to hneď udrelo do očí,také nenapadné.A určite to vo vyších rýchlostiach pomože.

Ako sa šponuje remeň vodnej pumpi??


Naposledy upravil Michal__BN dne stř 01. úno 2012 22:53:27, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čierna 2.5Td 74kw
PříspěvekNapsal: stř 01. úno 2012 22:52:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2009 16:19:00
Bydliště: Big Ujlak
určite nie ...

_________________
Fiat Croma 2.5TDs-74kw
http://saliky.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz