Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 9:32:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 28. kvě 2011 20:21:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 12:33:53
Ahojte,

tak takhle vypadá moje Croma z šestadevadesátýho. Mam jí už skoro 4 roky a i když na ni každou zimu nadávam (zámky, centrál a ručka), přirostla mi k srdci tak, že ji vyměnit ani nechci ;)
Před ní jsem měl Audi A6 2,5 TDi rok 2000 a jakmile jsem přesednul do Cromy, začal jsem tu A6 pomlouvat. A ne proto, že bych si chtěl vykompenzovat, že jsem přešel z Audi na Fiat, ale proto, že Croma je větší, širší, pohodlnější, pátý víko se zvedá jak se u pořádnýho auta sluší a patří a navíc je to auto, o který si neznalec neopře ani kolo, takže parkovačka před domem je úplně v klidu.

Výbavou si s Audi taky nezadá - digi klima, všechny okna v elektrice, dálkovej centrál s alarmem, elektrický a elektricky sklopný zrcátka, přídavný dálkový světla s mlhovkama, loketka...

Teď na ní mam najeto cca 235 000 km (už jistou dobu mi nejde tachák, takže kdoví kolik ;) ) a šlape jak má. Je z Itálie a hned po přivezení jsem na ní nechal udělat spodek a dutiny, takže nerezne a to na ní mam úplně nejradši a výborně se bavim, když vidim Superby z 2003 shnilý na padrť ;) Leju do toho Castrol Magnatec 10W40 a samozřejmě na ní měnim různý věci, ale to je stejný jakjo u každýho jinýho (čepy, silentbloky, destičky...)

Co mě na ní mrzí je, že jí nesvědčí zima a vždycky se to projeví na zadních brzdách - už několikrát se mi kousnul brzdič a v zimě to na autě ve vymrzlý garáži rozhejbávat neni nic příjemnýho. Zámky taky pravidelně zamrzají a nemůžu se pak do auta dostat, většinou když nejvíc chvátam.

Určitě bych vymyslel i další detaily a když bude čas a vhodná příležitost, tak je doplnim ;)

Zhodnocení : podle mně výborný prostorný auto, užitečný, silný, design se mě osobně líbí moc (teda když tam zrovna nejsou plecháče, ale ty já naštěstí nepoužívam), práce udělá habakuk a co víc - vystihnul bych to všechno říkankou : hodně muziky za málo peněz ;)


Obrázek



Obrázek


Obrázek


Obrázek

Nic naplat, Croma je prostě tahač ;)


Obrázek

_________________
Croma 2.5 TD 1996
Delta HPE 2.0 16V TURBO


Naposledy upravil Greg_Kovacs dne úte 14. čer 2011 21:17:36, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28. kvě 2011 20:34:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. lis 2010 18:20:59
Bydliště: leskovec u opavy
moc nadherna
co to mas u baterky vedle rele zhaveni ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29. kvě 2011 10:24:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp 2009 20:24:47
Bydliště: Zábřeh
Tak ta je opravdu krásná, Simmy určitě bude mlaskat nad tím motorem :D Úplně souhlasím co jsi napsal, je to bezkonkurenční auto, taky mám chutě ho někdy vyměnit, ale když se tak rozhlížím, tak není za co ;) resp. žádné jiné auto nemůže nabídnout to co Croma.
Se zámkama a centrálem jsem taky bojoval, až nakonec jsme auto zavezli do garáže, komplet mechanismus šel ven, nechali ho vyschnout a potom nastříkali nějakým "echt mazadlem" co nějak netuhne ani v mrazu a od té doby nebyl problém...

Ještě ukaž interiér, ten by mě zajímal ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29. kvě 2011 21:44:24 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
to si piš, že jsem nad motorem mlaskal :D píšeš namotáno skoro 250tkm a motor je jak z fabriky :D i ta přepážka má snad netknutý ten alobal ... no pecka, ucrbávám :D
odkud vůbec jsi? :)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31. kvě 2011 22:10:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 12:33:53
TO MARA49 : je to pojistka, protože napětí je rozvedený ještě někam dál, ale abych se přiznal, tak jsem nestudoval, kam až to všechno táhne. Ale podle provedení bych řekl, že je to tam originál...

TO JIMBO : taky jsem si říkal, že to teď v létě v horkach všechno vyndam a táhla i zámky proleju vazelínou ve spreji. Hlavně aby to ale nebyla zase nějaká, co taky zamrzne :)
Interier pošlu co nevidět :)

TO SIMMY : jsem z Klatov :)

P.S. Děkuju Vám za kladný hodnocení, klucí :)

_________________
Croma 2.5 TD 1996
Delta HPE 2.0 16V TURBO


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01. čer 2011 15:05:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. lis 2010 18:20:59
Bydliště: leskovec u opavy
Greg_Kovacs píše:
TO MARA49 : je to pojistka, protože napětí je rozvedený ještě někam dál, ale abych se přiznal, tak jsem nestudoval, kam až to všechno táhne. Ale podle provedení bych řekl, že je to tam originál...

TO JIMBO : taky jsem si říkal, že to teď v létě v horkach všechno vyndam a táhla i zámky proleju vazelínou ve spreji. Hlavně aby to ale nebyla zase nějaká, co taky zamrzne :)
Interier pošlu co nevidět :)

TO SIMMY : jsem z Klatov :)

P.S. Děkuju Vám za kladný hodnocení, klucí :)


ja tam mam prave abs a tak jsme se divil nebot ani u maňasa na jeho nic takoveho neni tak me to zajimalo :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01. čer 2011 16:59:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 12:33:53
ABS na 2,5 TD ? Fakt ? Ja ho tam nemam vubec...

_________________
Croma 2.5 TD 1996
Delta HPE 2.0 16V TURBO


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01. čer 2011 18:23:45 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
ABS je u Crom docela běžné :) i já ho mám

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01. čer 2011 19:38:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp 2009 20:24:47
Bydliště: Zábřeh
ABS byla příplatková výbava, kdo nedoplatil, tak neměl... Mě mrzí že ho taky nemám, i když musím říct, že se mi ještě nestalo, že bych byl nucen tak brzdít aby se mi blokly kola ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05. čer 2011 15:36:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 12:33:53
Jimbo píše:
Tak ta je opravdu krásná, Simmy určitě bude mlaskat nad tím motorem :D Úplně souhlasím co jsi napsal, je to bezkonkurenční auto, taky mám chutě ho někdy vyměnit, ale když se tak rozhlížím, tak není za co ;) resp. žádné jiné auto nemůže nabídnout to co Croma.
Se zámkama a centrálem jsem taky bojoval, až nakonec jsme auto zavezli do garáže, komplet mechanismus šel ven, nechali ho vyschnout a potom nastříkali nějakým "echt mazadlem" co nějak netuhne ani v mrazu a od té doby nebyl problém...

Ještě ukaž interiér, ten by mě zajímal ;)



Z interiéru mam vyfoceno jen tohle, ale časem můžu něco přidělat ;)


Obrázek

_________________
Croma 2.5 TD 1996
Delta HPE 2.0 16V TURBO


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz