Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 4:38:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Croma 2.0 ie / Tie
PříspěvekNapsal: ned 29. bře 2009 21:26:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. bře 2009 21:58:55
Bydliště: Most
Fiat Croma 2.0 ie

Když sem se tehdá v 19ti rozhodoval jaké bude mé první ( druhé, první byla škoda 105 ) auto vůbec sem netušil kde nakonec skončím. Byl jsem strašně nerozhodný... Opel Astra? BMW E30? Audi 80? Jednou v noci jsem prouzdal v inzercích a v tom jsem JI zahlídl ... Fiat Croma? Co to je? O tom sem nikdy neslyšel. Auto, které mi na první pohled učarovalo. A ta výbava ... hned sem měl jasno. Žádný němec, ale ital. Netrvalo dlouho a našel sem jeden moc pěkný kousek. Krásná modrá metalíza, rv. 93, dvoulitr atmo 85kw. A opět ta výbava! 4xel. okna, el. zrcátka + sklopná atd atd. Pro tak mladého kluka naprostá fantazie. Ve skutečnosti mnohem krásnější než na fotkách. Slovo dalo slovo a vezl sem ji domu. I přes rady kamarádů a všech okolo, že fiata nebrat jsem si nedal říct a nelitoval jsem. Byl jsem s autem nadmíru spokojen, jen jsem dokoupil krásné 17" Alutec ( pneu 215/40 ) , ale to byla velká chyba. Auto jsem vlastnil cca. půl roku, po koupi kol neutekl ani týden a přes noc mi zmizelo celé auto :( . Už jsou to 2 roky a naděje že se ještě někde objeví jsou dávno v prachu. Příkládám pár foto:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Fiat Croma 2.0 Tie

od krádeže první Cromy neutekly ani dva týdny a už jsem věděl jaké bude mé další auto :) , ale kterou motorizaci? Dvoulitra už ne, nafta mi moc nevoněla ( pozn. po svezení v Simmovo 2.5td jsem změnil názor ) , takže se tam nabízela možnost 2.5 v6 nebo 2.0Tie. Po chvilce hledání jsem zjistil, že tyto kousky se neválejí v každém bazaru. I přesto mě to neodradilo a po pár dnech jsem narazil na jednu Cromu v turbu. Neváhal jsem a ihned za ní vyrazil. Šedá metalíza, rv. 91, interier v bílé kuži, celkově na pohled pěkná. Cena byla dosti nízká, ale majitel mě ujištoval že motor je po GO. Ač měla slušných 150kobylek, po prvním svezení mi doslova vyrazila dech. Přišlo mi že těch koní je tam mnohem víc než udávají papírové hodnoty. Ten zátah turba byl skutečně silný ... S autem jsem si užíval téměř pul roku zábavy, pak přišly první problémy. Tím nastaly nekonečně investice ... pořád něco, ale auto jsem nechtěl za žádnou cenu ztratit, tak jsem sypal a sypal. Přes výfuk, tlumiče, brzdy až turbo. Nakonec motor začal klepat na klice ... Na to už sem neměl sílu a hlavně peníze. Ač nerad, auto šlo na náhradní díly. Jsou to skoro 2 roky, ale Cromu mám pořád v srdci, bylo to báječné auto. Třeba se k němu ještě někdy vratím... The End
Pár fotek:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

_________________
Ex -> Fiat Croma 2.0ie , Fiat Croma 2.0turbo ie , Alfa Romeo 145 1.4boxer , Alfa Romeo 155 1.8ts
New -> Fiat Coupe 20v Turbo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Croma 2.0 ie / Tie
PříspěvekNapsal: ned 29. bře 2009 21:42:20 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
Kuči je takový muj mostecký bráška :) člověk by nevěřil, že nás "jenom" Cromy můžou tak sblížit. Cromy měl uplně nádherné, škoda jenom že s nima měl takovou smůlu. I když o průběh některých věcí se zasloužil trochu sám, že? :lol: Každopádně spolu s ním sem zažíval všechny jeho útrapy s italama :D a i přesto jim zůstal věrný no a ted čeká na Coupé 20vt :) takže netěší se na něj jenom on :evil:
Jinak nad jeho Cromama vždy uslintnu :) tmavá barva, pěkné kola, luxusní interiér, prostě vždy vonavky. Ta první na těch 17" kolech je prostě skvostná ... a když sem na ně na internetu narazil, silně sem váhal, jestli je z fleku nevezmu taky. Ale je tam silný psychický blok z obavy krádeže :D
Po čase sem si nadaval do debilů, že sem se s Kučim neznal dřív a nevzal jeho Cromu na díly když ji prodával :) ale už je trochu pozdě no :)
Tak hlavně ať ti jezdí Coupéčko bráško :)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Croma 2.0 ie / Tie
PříspěvekNapsal: ned 29. bře 2009 23:14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2009 16:19:00
Bydliště: Big Ujlak
no tak to mi je luto ze si mal taku smolu s cromou ci uz prvou alebo druhou. keby ukradnu auto mne a zistim kto to bol tak mu zlomim ruky v lakti a bol by dozivotny mrzaak!!! no skoda ze si tu prvu nenasiel...

_________________
Fiat Croma 2.5TDs-74kw
http://saliky.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Croma 2.0 ie / Tie
PříspěvekNapsal: pon 30. bře 2009 14:24:43 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
Ahoj kuci teda ty mas ale smulu to by se mi taky nelibolo kdyby mi nekdo ukradl auto, stacilo mi kdyz mi ukradly znacky to uz jsem byl pekne vytoceny.

Teda ty tvoje cromy musim rict pekna prace takove se jen tak nevidi.
Ale myslim si ze tu druhou jsi rozprodal v tem moment kdy stacilo udelat nejake GO motoru a potom by jsi ho mel snad naporad kdyz pises ze jsi udelal tlumice, vyfuk, brzdy...

Kamarad delal to same taky komplet brzdy, na tlumice se skoro chystal turbo mel tedy ale v poradku a kdyz to bylo tak nejak ta se rozhodl to prodat na dily a koupit mareu i kdyz porad nevim co na tom vidi :?

Mimochodem kam sla ta kuze???? :P :P :P Tak ta byla fesna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Croma 2.0 ie / Tie
PříspěvekNapsal: úte 31. bře 2009 16:25:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. bře 2009 10:57:17
Bydliště: Hradec Králové
Nadherne kousky fakt.Vzdycky sem se utesoval ze tohle nikdo nebude krast a koukam unas se krade fakt vsecko!Tady me vzdy nekdo necim prekvapi a tet mam namysli tu bilou kozu :D to je luxus.A otech kolech no to je skoda mluvit proste nadhera.Docela vam kluci zavidim ja ve vasich letech jezdil zigulem.Kdyz me bylo dvacet tak tyhle auta byli dost drahe a o dieslech nemluve moc sem ji chtel ponevadz ji mel kamarad a tak sem vedel co je to za paradu ale byli prome cenove nedostupne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Croma 2.0 ie / Tie
PříspěvekNapsal: pon 05. dub 2010 10:28:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp 2009 20:24:47
Bydliště: Zábřeh
http://www.youtube.com/watch?v=U4mGcg0_9wk
Je to stejné auto nebo náhoda?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Croma 2.0 ie / Tie
PříspěvekNapsal: pon 05. dub 2010 11:36:59 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
jj, je to ono :) :(

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Croma 2.0 ie / Tie
PříspěvekNapsal: pon 05. dub 2010 11:39:54 
Offline

Registrován: ned 14. úno 2010 9:52:21
smutný koniec tej prvej..ja by som to asi nerozchodil..je jej škoda..ale išiel si tým správnym smerom..na Croma stačia riadne kolesa a dielo je hotové...

_________________
:ugeek:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Croma 2.0 ie / Tie
PříspěvekNapsal: ned 06. bře 2011 23:00:08 
Offline

Registrován: stř 24. úno 2010 22:04:45
ale bola to asi niaka skladacka, pretoze na videu je sanie s atmosfery.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Croma 2.0 ie / Tie
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 19:53:38 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Tak ten motor Tie co ti povezu ma taky stejny sani jak beznej 2,0.A asi to je original.Spis tam budou rozdily rokem vyroby,nez nejakym domacim predelavanim.Presnej rok nevim,91-92.Podle vybavy karoserie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Croma 2.0 ie / Tie
PříspěvekNapsal: stř 09. bře 2011 9:16:29 
Offline

Registrován: stř 24. úno 2010 22:04:45
Asi to tak bude, pretoze stare cromy Tie maju dlhe sanie.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz