Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 10:35:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 433 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pát 27. pro 2013 18:57:47 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
Croma má u ladění velký potenciál :) Ropakhanz by mohl vyprávět :D Záleží na převodovce a jestli máš turbo K26 nebo K16 :)

Že prý Aro v kalužině :D

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pát 27. pro 2013 19:11:45 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
No,to bych se ho chtěl vyhledove zeptat kde cim a jakym smerem otocit na turbu at to ma lepsi efekt a nevozim je sebou zbytecne :D
Ale sprint si muzu dovolit jen na kratkou trat.Chladic z benzinu vic nedovoli :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: sob 28. pro 2013 16:32:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Manas píše:
No,to bych se ho chtěl vyhledove zeptat kde cim a jakym smerem otocit na turbu at to ma lepsi efekt a nevozim je sebou zbytecne :D
Ale sprint si muzu dovolit jen na kratkou trat.Chladic z benzinu vic nedovoli :evil:

tak na chladič dej silnější saharu a do kabiny spinač kdy ho mužeš spinat dle potřeby

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: sob 28. pro 2013 17:59:35 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Kdepak,ten chladic na to proste nemá a muzes ho ventilovat jak o zivot.To je jasny uz jen z toho ze naftovej je o tretinu vetsi-mam tucha ze naftovej pro verzi s klimou je ešče vetsi a nafta ma dva ventilátory a nejen jeden jak benzin kde se dva jaksi nevejdou.Me spina vrtula kdy ma a sepnutej to nejakou dobu ještě udrzi aby to nevylitlo ale to uz se musim zklidnit na prave noze.
Jinak jsem jednu zimu odjezdil i na chladic z facka,kdyz jsem svůj rozbil o jednoho tuze chutnyho srnce.
V lete bych to musel do kopce tlacit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: ned 29. pro 2013 14:11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Pravda sežeň si takovej co mam ja v autě (650mm na 415mm) to je pro auta s JTD (interkolerem) a klimatizaci ten ti musi motor uchladit jako nic když pohodlně uchladi 2,4JTD s klimou v letě.Maš ptavdu že pro benzina je menši. Příklad Croma 2,2 benzina ma 650x399x32 kdešto 2,4 JTD ma 650x415x36. Koukni třeba sem http://www.carsshop.cz/nahradni-dily/chladic-vody-2006

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: ned 29. pro 2013 17:43:01 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Chladic na naftu mam.Ale nemam k nemu chladic klimy a ten benzinovej chladic klimy zas nejde k naftovymu chladici protože ma naprd vyvody.Takze bych tim zas prisel o klimu.Navic uz nemam hadice k naftovymu chladici klimy,timpadem uz ho ani neshanim.Leda aji s hadicemi.Zkratka uz je to zas na rozdelani pul auta,odsati klimanaplne,drbacka a znovu plneni.
Když to shrnu,radej nekoho ohulim a pak se zklidnim.Aspon vi s kym ma cest a nepousti se do další akce.Ze ja bych při další akci vyvrel uz ostatní prece nevi :lol: 8-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: ned 29. pro 2013 18:45:22 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Tak rozborka převodovky pro navijak Arecka.Prevod je 18/53 vyrazen jak na taliri,tak i na "hrusce".A podle tabulky to byla skutecne Tie,nikdo převodovku predemnou nezamenil.
Obrázek

Obrázek
A zjistil jsem ze zachovam i casti bloku,protoze nebudu nechavat delat domecky na ložiska a vytvaret ulozeni hrideli na presnou vzdalenost.Takze ani hridele nebudu zkracovat a budou v puvodnim oboustrannym ulozeni i s tahlem vidlicky pro odpojeni prevodu k bubnu na lehci vytazeni lana.Myslim ze to vsechno uvezu.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ted musim nahradit ložiska oboustrane krytymi.Pri tom pocitam ze je na rozmer asi všechny nesezenu,takze bude nejaka soustruznicka práce na vymezovaci krouzky.Ta me zdrzi nejvic,mam pomalyho zámečníka.
Celkove ještě hodne práce.Ale jak je konstrukce v hlave,tak uz to jde ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: ned 29. pro 2013 23:25:14 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Nevi někdo kolik ma kw starter z 2,0 ie ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: ned 29. pro 2013 23:41:51 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
ví ... 1,4kW .... 2,5TD má 2,2kW

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pon 30. pro 2013 14:23:05 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Ze dik ;)
Jinak ty navijáky třeba na 3t ma motor vykon 3,5hp.
Myslim ze tak tu vahu asi nejak utahnu a pokud bude nejslabsi clanek ve starteru z ie kterej ma teda jen 1,8hp tak je to dobře.Radsi vymrtvim starter nez rozloupnout prevody a veskera práce v řitce.
A dnes jsem nic nekoupil,myslim ložiska,elektrody,kotouce,srouby.Trochu jsem to cekal.Tim se další práce odklada na pristi rok. :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pon 30. pro 2013 16:34:44 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
příští rok? tak dlouho? to nevydržíme čekat!! ty necito

jinak startér stačí správně zpřevodovat :D

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pon 30. pro 2013 17:27:25 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
No,pristi rok :oops:
A to ještě nevim kdy se dostanu do kšeftu,s mou pracovni dobou.Behem mych dlouhodobych pokusu jsem o všechno prisel.Vrtaky polamany,kotouce obrouseny az po matku,elektrody slovy dve.Jsem v koncich :cry: uplne na dne.Dilenska troska.
Uplne na dne ne,jdu otevřít pívo.
To je jasny ze starter bude radne zprevodovanej a urcite to utahne.Kdyz si vezmu ze několik metru ujedu na v podstate rychlou jednicku prez starter a to ještě musí tahnout motor,ze.
Navijak bude pomalejsi a o to silnejsi.Mensi starter taky znamena ze nebude brat jak nejakej petikůn,s tim slabym altikem muze byt takovy vytazeni z jamy pro baterku likvidacni.Skoda ze pro prevod do pomala jsem pouzil ten nejrychlejsi dif ze sortimentu Croma :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pon 30. pro 2013 20:47:56 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
hmm ... to je škoda od samého začátku :)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pát 31. led 2014 23:08:53 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Kluci,navijak pozastaven,rekonstrukce bytu.
Ale hlavne vas musim obeznámit s mym zatím napadem.Poridil jsem Cromici.Zatim nic zvlasniho.Je shnila tak akorát.Taky nic divného.Je to 2,5TD 91 a eko vyreseno.Ted ta zvlastnost.Ma zadrenej motor :o V podstate k nicemu auto,ze.
No jo,ale me moje dosavadni Cromice vystaci na přístrojích tak šest let.Takze ja si tady tu chudinku mrtvou na me prepsanou a docasne vyrazenou pekne rozdelam,vyvarim a komplet zrenovuji.Protoze to budu delat sobe,tak to bude fakt poradne udelany.
A motor na GO.Kdyby jel,tak by se doufalo ze ještě par stovek tisíc uběhne.Teprve zadrenej donuti udelat poradnou opravu.
Jde o to ze bych za tech šest let-podmineno prave dobou zplaceni rekonstrukce toho bytu-bych stejne nejakou ojetinu musel koupit.A co se da koupit.Ze dvou pulek něco svareny do sebe,natazeny na stolici s tacho ze 200 stazeno na 120 tis.A pak to zacne,vyfuk,homokloub,vychcanej tlumic,rozvody,spojka,kontrolka se zavadou motoru sviti prakticky stále a vyžaduje dignostiku.Uz ani ten olej clovek neudela,on to vysavac z motoru nevytahne a opet je zde problém s vymazanim z pocitace.A tak se to rychle posila dal aby to z člověka neudelalo bezdomovce.A kupuje se felda.
Rozhodl jsem se investovat ty peníze za ojetinu do lety ověřeného nenáročného auta.Predstava one castky je blizko hranici 150 tis kc.
Co myslite,ustoji Cromice po této investici dalších 500 tis km a 20 let provozu?
No,tech prvních 20 let to dala,ja myslim ze da zas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pon 10. úno 2014 19:12:19 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Jak se stavi sen 8-)
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pon 10. úno 2014 20:19:57 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
hlavně neprorazit vanu, že :)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pon 10. úno 2014 21:09:48 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Tak nejak jsem zrovna nemel o vanu strach ;)
Ani o jednu.O bezpeci spodku motoru jsem se postaral stavebnim zavazim v kufru. 8-)
Jen ta vana desne zpivala. :? Nebo moje kvalitni vazani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pon 10. úno 2014 21:32:12 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
I zde je videt prakticnost tohoto vozu,modernim vozum zminena vlastnost tolik upirana.Jel jsem s malym v sedačce,s postýlkou pro nej,nocnikem a spoustou věci o kterých nemam paru co dite potřebuje na dva dny,vysluzkou od bábi,se svoji pritelkyni :? , roury na odpad a plast trubky na rozvod vody vcetne izolace na ne,cement,pisek.Dat zpátečku a petku vyzadovalo nasili.A chtěl jsem koupit cestou ytong a lepidlo,ale uz měli zavreno. :evil:
Odvoz suti zajistilo Arecko,nalozim do nej prece jen vic.Vozik nemam,na pujceni voziku toho odpadu stejne tolik nebylo.
Se s tim nemazlim.S NICIM! :twisted:
Hlasim zavadu.Ucpanej odvzdusnovak termo.Prestane topit tak vybiham se třináctkou povolit odvzdusnovak na termo.Ustoji to asi 50 km 8-) Mala věc,az bude chvilka,protahnu ho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: čtv 20. úno 2014 18:44:44 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Obrázek
Si rikam.Na par let odpojim tacho,tak to ještě dobře prodam.Tak nejak okolo tohoto stavu km se prodavaji stoceniny nejcastej.A jak dobře se prodavaji!A všichni tomu stavu km veri :lol:
Ja to stoceny nemam.Jen asi 10 let nebyl tacho v aute :?
Vzpominam když jsem ho namontoval při 120 tis.Jo,to byly casy.Nejak moc me to tam pribyva. :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: úte 18. bře 2014 19:54:03 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Je definitivne po zime.Uz chodi central pravých zadnich dveri.Moje Croma je jak stary indian.Ta se nikdy nemyli :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 433 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz