Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je sob 20. dub 2024 5:13:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 433 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: stř 12. čer 2013 20:49:30 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Tak uz muzu pit pivo.Sice jste nedrzeli moc palce,ale stacilo to. ;) Mam to na mesic.Povazuji to za vyhru.Vule spodnich rejdovych cepu.Vnitrek je novej,ale je to vytluceny v tele cepu a to je soucast ramene.Jinymi slovy,vyvarit a vybrousit na tesno.Tusil jsem tam problém při skladani,ale doufal jsem ze vaha stroje to zataji.On me to ale zakeřnak prizvedl aby tomu odlehcil a vule byla na svete.Pri te veskere praci uz tu opravu beru jako smesnou banalitku.Byla tam i lehka pochvala formou"je videt ze na tom bylo delany".A k brzdam pry jak novy :oops:
Emise dobry na volnobeh,v otackach se me to tam nechtělo vejit.Rikam momentik.Trochu jsem pridal plyna vytahl hadici podtlaku posilovace.Diky onomu falesnymu vzduchu jsem byl v norme 8-)
Takze jsem dnes legalne brouzdal silnice i lehoucky teren.
Vrchol blaha!!!!!
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uz stoji u bytu a tise vyckava :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: čtv 27. čer 2013 20:28:27 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Arecko druhou technickou proslo a mam plnohodnotnou technickou na dva roky 8-)
Nasledne se jelo na rodnou Lhotu a probehlo strikani spodku a dutin.
Obrázek

Obrázek
Do dilny s kanalem jsem se jaksi na vysku nevesel.
A druhej den vylet do terenu.Trhani vyfuku apod.znate to. :? No,uz tvrdsi teren a par piv na odvahu.
A ještě se stihl vylet s rodinou.na lesni jahody :oops: Ja,moje,tata,bracha,segra s dcerkou a dva psi.Je to vuz pro vice generaci.
Obrázek

Obrázek
U nas je krasne,ze?!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pát 28. čer 2013 4:26:35 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
8-) 8-) 8-)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: sob 29. čer 2013 19:07:19 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Probehla nejaka práce na Cromuli.Tak zadni desticky opet jety,snad do jara vydrzi.Predni desticky novy,starym chybelo par km,dobre ze jsem se podival.Docela vydrz,byly tam ctyri roky.Vymeneny mlhovky.Nejsou tak luxusni,ale nemaji praskly sklo jak ty co jsem tam mel.
pak ještě umyvani ředidlem nekterych casti auta a poklic od te silnicarske fermeze co me to zaliskala.
Celkova debordelizace,vysati,umyti,lesteni oken a kokpitu.
Taky jsem si dovolil znovu zapojit dalkovy od centrálu.Na zimu to odpojuji,kdyby trochu bral z baterky.S opetovnym zapojenim mam letos skluz :? To ta práce s arem.
Další akce snad v tydnu,vymena me lupajici poloosy.Mozna obou.Ale u ridice uz manžeta není.A nevim jak dlouho.
Tak si muzu dnes dat pivko a radovat se z pekne práce.Snad pekne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: sob 13. črc 2013 18:35:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Ahoj tak něco maliho s toho tveho matrošu - dale na tom budu prácovat.

https://www.youtube.com/watch?v=77AvBEI ... fs-4eXH2pQ

https://www.youtube.com/watch?v=SiAYNhf ... fs-4eXH2pQ

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: stř 17. črc 2013 0:34:01 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
tak jak lítá Arečko, pane kolego? :)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: stř 17. črc 2013 19:20:19 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Arecko,parada!!!!!!První mouchy.Odpalil jsem altik.Asi dioda,probehl me tam skrat.Od inducky byly draty na odpojovaci civky volnobehu.Ty se me jaksi namotali na hridel rizeni a uz to po aute vonělo.Civky jsem z karbece vymontoval,ulomil jim hroty a zas namontoval.Tim jsou mimo cinnost a motor po vypnuti klicku zlehka dobiha.Nebo cca 10 vterin po zastaveni motoru se z pod kapoty ozve "pšššííííík".Je to vazne roztomilej a sveraznej stroj.Altik uz vymenej,ze š 120 to uz ale zacina byt problém poridit :? .
Další uprava probehla na vedeni vyfuku.Pri terénních testech pod vlivem alkoholu na odvahu jsem zjistil ze origo vedeni vyfuku az na konec vozidla při vyjezdu ostrych mezí je neprakticka věc.Zvlast když se první vyjezd nepovede a vozidlo při zjeti zpet ryje výfukem zem.Ne dlouho tomu tak bylo.O par hodin později jsem ztratil ještě další část.Takze v sobotu davam tlumic vyfuku na uroven ridicova sedadla s vyvodem před zadnim kolem.
A protože se radilo a pilo tak se nefotilo.Takze udelam ilustrativni foto aspoň te uzasne u nas zvane "testovaci mezy".Protože na ni testujem co to zvladne vyjet.Traktorem nezkouseno,prevratil by se nazad.Aro napotřetí s mohutnym rozjezdem a na horizontu několik metru jizda po zadnich,nez ten predek buchl na kola.Jsme aspoň mrkli jak vypada nebe.Meza se rovněž sjizdi.Soucast testu.
Honoceni testovanych vozidel.
Mezu vyjede: Uaz
Aro 243
Mnou zkonstruovany zigul 4*4 (viz tady nekde mam foto)
mezu nevyjede:Nissan patrol
Jeep cherokee
Suzuki samurai


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc 2013 17:18:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Ahoj
no panišek už nevi co by dal. Pěkna zabava :lol: :lol:

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc 2013 20:24:30 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
No jo,nenudim se.Akce jako zamlada.Akorat jsem se trochu hlidal.Driv jsem ztracel podstatnejsi věci.Nebyl pro me problém zdratit diferencial a ještě si ho prejet.Poloosy byly taky bezna zalezitost.A ta poslední verze byla ze se doslo pesky.
V zime taky pekny krutarny.Jsme se propadli do raselinky a druhej den uz to ani lesackej traktor nevyrval.My jsme proste zamrzli.To uz ma u nas taky nazev. Jednoduse "Do jara".
Kde my se zarezali tam uz byla lesacka technika kratka.P V3S,ta většinou pomohla.Ale nalozena,prazdna by se k nam ani nedostala.Byli jsme zviratka!
Ty se taky bavíš,divam se jak km pekne skacou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pon 22. črc 2013 18:13:41 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Slibena mezicka.Mozna nevypada,Ale v aute je to lepsi zážitek nez z fotky!
Obrázek

Obrázek
Stroji se musí taky trochu zavenovat
Obrázek

Obrázek
A pak něco z technicke
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: úte 23. črc 2013 17:44:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Ahoj
tak k ty udržbě no maš velkyho pomocnika pokračovatele.
A k te mezi tomu věřím pěkna zabava.

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: úte 23. črc 2013 18:47:55 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Tak to je malej Manasek.
Musim mu koupit nejakej srot,zakonzervovat aby dal nepodlehal zkaze a za 15 let si jej udela.At vi ze to není jen tak.Pokud ho to bude vůbec zajímat,ze :roll:
A pravdebodobnost není velka.Jak to tak byva,deti zamerne delaji vse,jen to co delali rodice delat nechteji :?
Neva,si to udelam sam.Jsem zvyklej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: stř 24. črc 2013 18:24:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Zdarec
Ale mysliš že mi nebyly jini. Naši rodičove chtěli určitě abychom se věnovali něčemu co oni ale my šli svou vlastni cestou a jejich rady šli mimo nas většinou. Jak říkaš co chceš po pokračovatelich nakonec musiš udělat sám. :lol: :P

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: ned 04. srp 2013 19:25:41 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Lars,ja malyho do niceho nebudu nutit.Bud ho to chytne,nebo ne.Ale hlavne at se tim nezkousi zivit.
A zde mam foto z dovelene.Marny popisovat ze tam bylo vyborne,lepsi ukazat jak se na dovolene dela tesno pod hlavou.
Obrázek

Obrázek
A tohle jsou razky po honovani z vyroby.Jsou po celym prumeru,ne jen na jedne strane kam se pist netlaci.Takze ma Cromicka je se svým pul milionem skutecne stále v zabehu.
Obrázek

Obrázek
Na toto se chci zeptat.Je to tesneni bez silikonu nebo co je to za materiál co tam dnes bezne byva.Tak nevim jestli je to dobře nebo ne.Myslim ze bez toho je to lepsi a vse doseda lip a "nezveda" se to o ten pasek silikonu.A co výrobce? Co myslite.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pon 05. srp 2013 17:22:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Ale jo to je rozumny. Já sice mladimu něco chci vysvětlit ale většínou to je trochu jinak a to tak že mladej (15let) spiše rozumy jak co nastvit v pc a takovy věci i když ja mu taky dokažu ukazat že umím něco co on ne a mne jde to co on teď ještě těžko chape a hlavně si mislim že mladejm chyby klid a rozvaha to se neda naučit to se musí vypěstovat a to každej sám. :D :roll:

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pon 09. zář 2013 21:13:00 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Takhle to vypada když v lese pichnu :shock: Asi jedinej hrebik na 100 km lesnich cest po nasem okoli.
Trosku jsem vykřižil,abych nemusel tolik motat heverem :idea:
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Pak jezdi autem na hribky :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: úte 10. zář 2013 14:43:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Ahoj
moc pěkný, ale copak neviš že kůň na hřebík nešlapne a tanku je to jedno :lol: :lol:

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: ned 22. zář 2013 19:04:31 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Lars,asi ten tank.Me ty kobylince nevoni jak spatne spalena ropa v mych zastaralých strojích.
Nejaka práce udelana.K praci musí byt i zavada.Hlavne arecko vzalo za svy.
Krome onoho defektu pneu na který se ještě nedostalo me zustala kousnuta ctverka.Celou dobu "jen" vyskakovala.Ale asi to neustal synchron a rozsypal se a sekl.Jel jsem asi 50 km na čtverku.Petku to nemá :? .Diky pridavne převodovce jsem mel volbu druhého neutralu a male čtverky.Na semaforech a pro lepsi rozjezd dobry.Couvani me to ale neresilo.Druhej den u bytovky na parkovisti viko převodovky dolu a sekerkou(kladivo mam az v garazi) jsem čtverku vybouchal ven.Nastesti uz jsem si vezl druhou převodovku 8-) .Me nic nedostane,ani rumun 8-) .Takze ustajit do garaze,prevodovku ven,od nahradni odmontovat pridavnou(jsou v nich maly rozdily).Nahradni převodovka je tam,novy lozisko vyvodove hridele v klice,novy spojkovy,novy všechny gufera.Jeste me zbyva odmontovat z me spatne tu pridavnou převodovku a zkompletovat to.
Pak vyresit ten defekt :roll:
A na Cromuli.
Konkretne včera.Vymena me rok lupajici poloosy.To je uspech :D . Když uz,tak i s ložiskem v naboji(tehlici).Vymena diraveho kousku hadice k brzdovymu posilovaci.Uz asi dva mesice jsem brzdil obouma nohama a tlacil volnou rukou aspoň do jenoho kolena.Prestalo me to bavit.
A pokus o serizeni mlhovek.Pokus proto,protoze za vikend svitilo slunce jednou a to zrovna když jsem se postavil proti vratum ze to seridim :evil:
Rano do práce uvidim jestli uvidim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pon 23. zář 2013 15:36:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Manas viš kdyby jsi kromě normalni prace neměl se v čem drapat tak by jsi umřel proto se musi něco rozbit aby ot mohl zpravit :lol:

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Cromy
PříspěvekNapsal: pon 07. říj 2013 21:34:45 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Tak tak!Musim porad něco drápat.Arecko zkompletovany uz asi dva víkendy.Pojezdeno po hribkach.Hribky nasuseny,zavareny,uz se to neda jist.Ale sbírat a JEZDIT to jooooo :D
Porad probiha serizovani na E85.Ale nechce se mu,za studena spatny prubeh vykonu-skube jak svine.Davam to za vinu opotrebovane karburaci a rozdelovaci.Sobe ne e.Budu muset vytahnout z vitrínky novou karburaci a novy rozdelovac.To jsem si chtěl usetrit na pristi emise :( .
A defekt jsem si udelal.Pekne rucne.monterpaky a zezut gumu.Dusi ven a supnul jsem tam rezervni.Citim se sebejiste,dilecky skupuji a hromadim.Proti vuli me polovicky :twisted:
Takze me jen tak něco neprekvapi.
A Cromulka.
Taky taky.Serizeni mlhovek nebylo kvalitni a od posleniho serizovani se nezmenilo :?
A umrel me starter.Jako kazdej rok,jen zas jinym stylem.Pastorek rozbil podlozky jako doraz a oprel se o venec volnoběžkou.Zelezo na zelezo.Nechtelo to jaksi tocit.Takze vymena.Teda,ja tech zasob mam.Nez tento umre,tak ten umretej zas nejak zprovoznim.Na rok mam vystarany :oops: Co bych taky delal,ze.
Motorka zazimovana.Jako jedina z mych vozidel na fridexu :oops:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 433 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz