Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 6:42:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jirkova Croma
PříspěvekNapsal: úte 25. kvě 2010 14:50:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. kvě 2010 19:31:58
Ahoj všichni, tak tady vám představuji svoji druhou lásku (první musí být přítelkyně,jinak by to bylo prej na rozchod).Kdysi jsme v rodině měli 2.5 TD,a byla spokojenost,tak jsem měl jednoduchý výběr. Tuhle jsem přivezl v roce 2006 od Berlína,to měla najeto slabých 120 000. Němec ji měl v hodně solidním stavu (tlumiče koni, prý chip atd atd..),takže nebylo co řešit. Jinak je to 2.0 16 V,101 kW (s chipem prý i víc,ale jak to zodpovědně zjistit,pokud člověk nechce na brzdu nebo rochat v jednotce,že??) ,r.v. 12/93,krom sedadel vše v elektrice,šíbr,aut. topení (původně jsem si myslel,že jde o klima,ta mi teď občas chybí,ale co se dá dělat),prostě klasika...já jsem krom běžné údržby dodělal pár úprav víceméně pro zlepšení stability atd.. pneu 205/50 R15, podložky vpředu 15mm vzadu 20mm, rozpěra v motoru a v kufru, otevřený filtr KN, HID bixenon sadu, křídlo, atest fólie na zadek, gumové podložky pod zadní tlumiče,ledky do parkovačeka do interiéru, uvažuju o denním svícení...možná si ještě časem na něco vzpomenu....jinak musím řict že dnes má najeto 190 000 a za ty 4 roky mě nikdy nikde nenechala, pořád umí jet 90 i 200km/h,spousta místa,pohodli,takže dokud bude jezdit,já měnit nebudu :-)

jinak tady jsem vyštrachal nějaké fotky,časem nafotím třeba ještě zadek a motor aby to bylo komplet
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jirkova Croma
PříspěvekNapsal: úte 25. kvě 2010 17:38:29 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
pěkná a hlavně zachovalá :) tak ať i dále slouží jako doteď

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jirkova Croma
PříspěvekNapsal: pon 01. lis 2010 18:41:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. kvě 2010 19:31:58
Tak jsem si po dlouhé době udělal radost a nechal přestříkat předek,byl už dost omlácený od kamínků atd... a doplňuji foto motoru který jsem po delší době taky umyl... :-)
Obrázek



Obrázek



Obrázek




Obrázek



Obrázek



Obrázek


Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jirkova Croma
PříspěvekNapsal: pon 01. lis 2010 19:26:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp 2009 20:24:47
Bydliště: Zábřeh
Tak to je mazel ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jirkova Croma
PříspěvekNapsal: pon 01. lis 2010 22:43:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. kvě 2010 19:31:58
a ještě foto za noci,parkovačky a HID xenony na tlumené:

Obrázek



Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jirkova Croma
PříspěvekNapsal: pon 01. lis 2010 22:52:02 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
motor krásný, ale ten lak přímo super :) fakt libovka ... ted jen nechat profi doleštit zbytek auta, protože to je trošku poznat, tak ať to nevypadá jako opravená bořka, ale za mě teda super ;) libová Cromejda ;)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jirkova Croma
PříspěvekNapsal: úte 02. lis 2010 1:02:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. kvě 2010 19:31:58
...diky moc za pochvalu,to clověk dycky rád slyší, s tou barvou je to bohužel pravda, málokomu se podaří přesně chytit tuhle tmavěmodrou metlu údajně s učitým procentem perleti (mi bylo řečeno)...to profi leštění už jsem jednou vyzkoušel a sice od "machrů" v plzni (viz. rucnimytiplzen.cz)... auto jsem tehdy přebíral za pošmourného počasí a to byla chyba,jinak bych si všiml tohoto:


Obrázek


takže to možná, než absolvovat podobnou prasárnu, raději nechám být a třeba se to časem a po pár myčkách sleje :-)
!!!tímto varuji všechny co mají rádi svůj vůz a jeho lak před odborníky z plzně..... !!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jirkova Croma
PříspěvekNapsal: úte 02. lis 2010 12:34:31 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
:shock: a to jsi to nereklamoval? já bych tam letěl hned .. takové mapy
tak samozřejmě sem myslel opravdu profíky :) kteří mají kladné reference a že takových není málo ;)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jirkova Croma
PříspěvekNapsal: úte 02. lis 2010 14:52:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. kvě 2010 19:31:58
no reklamoval, bylo mi řečeno,že žádný problém ,ať přijedu a že to znovu rozleští...vzhledem k tomu,že jsem si ja vul od nich nevzal doklad a že jsem nechtěl přijít o zbytek laku,tak jsem se na to vyprd...
mit ten doklad,zřejmě bych to skoro řešil nějakou důraznější(třeba soudní nebo ČOI cestou),ale bez papiru by se mi každý vysmál,holt poučení a cenná zkušenost za dva litry :-( :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jirkova Croma
PříspěvekNapsal: úte 02. lis 2010 15:20:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 13:41:47
Bydliště: kousek od opavy
byt tebou bych sundal ty xenony policajti po tobe pujdou ....
mel jsem to 2x za 2000 a pak sli taky dolu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jirkova Croma
PříspěvekNapsal: úte 02. lis 2010 19:00:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. kvě 2010 19:31:58
Je to možné,ale já musím zaklepat,že je mám dva roky,sježděny mám celé jižní i západní čechy,kontrolovali mě mockrát a nikdy neměli problém. Zároveň se v případě ,že by měli problém otevírá prostor pro diskuzi neboť mám automaticky naklápěná světla v závislkosti na zatížení zadní nápravy a ostřikovače světel,tudíž splňuji podmínky pro použití xenonů. Ale zřejmě bude vždy záležet na lidech, u nás jsou musím říct většinou rozumní.... Dokonce i na STK no probem,takže já u nich dokud to půjde stopro zůstanu-je to návykové v noci dobře vidět i na tlumená světla :-) (a co si budeme povídat,croma s xenonama oslňuje podstatně míň než každá upocená fabie I.řady s klasickou žárovkou....)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jirkova Croma
PříspěvekNapsal: úte 02. lis 2010 19:29:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 13:41:47
Bydliště: kousek od opavy
s tou fabkou cista pravda, naklapeni jsem nemel ale nelibilo se jim za to ze to neni v čočce. a ze jsem mel byt rad ze jen za 2000 ze priste mi to vozidlo zabavi tak sli hned ven


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jirkova Croma
PříspěvekNapsal: úte 02. lis 2010 22:06:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. kvě 2010 19:31:58
to teda cumim,to si asi opravdu u vas hrali na drsnaky, zabavit muzou nicméně vlastně nemůžou viz úryvek z článku níže...,za jina svetla,tedy maximalne neodpovidajici technicky stav muzou max.zakazat jet,tedy na miste odstavit....to bych se s nima asi dost chytil,a to s tema cockama taky neni tak jednoznacne,kazdopadne to v te vyhlasce přímo není,je tam cosi o konkretní konstrukci světel pro daný typ vozu...(např.některé laguny mají z výroby xenony a nemají čočky atd...)


úryvek ze zákona...
Jak plyne ze shora uvedeného ustanovení zákona o přestupcích, je teoreticky možné nařídit zabavení vozidla i v případě dopravního přestupku, hned je však nutno dodat, že je to prakticky vyloučeno, neboť zabavit auto nelze v případě, kdy jeho hodnota je v nápadném nepoměru k povaze přestupku.

V důsledku to tedy znamená, že ani za velké překročení rychlosti nebo jízdu na červenou nelze vozidlo zabavit, neboť je zde onen nápadný nepoměr mezi hodnotou auta a povahou přestupku (výjimku by snad mohly tvořit stará auta za 3 tisíce, ale proč by takové auto stát zabavoval, když by s ním bylo jen víc starostí?).
a vzhledem k tomu,že jen autorádio má cenu přestupku se světly,tak bych se s nima o nějakém zabavování ani moc nebavil...

jenže to aby měl člověk pořád kvůli nim nastudovaný paragrafy....nicméně je pravda,že pokud je člověk nastudované má,tak jsou v mnoha případech spíš za šašky,obzvláště pokud zkouší všechno možný i nemožny...no ale zase je to jen a jen o lidech,bohužel..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz