Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 18:56:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Roberto - Croma 1.9 JTD 16V Emotion
PříspěvekNapsal: ned 09. črc 2017 21:16:33 
Offline

Registrován: ned 09. črc 2017 18:33:56
Bydliště: Třinec
Zdravím tady všechny.
Cromuli mám už měsíc, zatím se ještě spolu pořád seznamujeme, ale začínám jí přicházet na chuť. :) Nebyla to sice koupě dlouho připravovaná, ale spíš náhodná a víceméně z nutnosti. Dlouhých 14 let jsem vlastnil Mareu, kterou jsem, ač nerad, musel pustit do světa a tahle Cromice mi cinkla do nosu zrovna v době, kdy jsem se rozhodoval, co z Mareou bude (nutné opravy těsně před STK).
Tímto zdravím zdejší exmareáckou komunitu ;) Mnohé znám osobně a oni snad i mne i mou již bývalou tmavězelenou Marejku Weekend 2.4 JTD (v nicku jsem si akorát přidal jedno písmenko navíc "o") 8-)
V Marea klubu jsem od samého začátku a dál zůstávám mezi tou fajn partou, ve které mám mnoho přátel, se kterými se stále scházím na srazech, které mají Mareáci prostě perfektní ;) Níže zobrazená fotka mé Cromy, je právě z posledního srazu v Českém ráji, kde jela čerstvě po koupi.

Obrázek

Jak už jsem psal, byla to celkem rychlá a víceméně náhodná koupě. Přes kámoše a jeho známého, který vozí auta z Itálie, jsem se dověděl, že by byla k mání pěkná Croma s dobrou výbavou a za celkem slušný peníz. Nakonec ji dovezl i bez zálohy a já byl první, který si ji mohl osobně prohlédnout i projet. Toš jsme si kývli a po nezbytných přihlašovacích úkonech, byla za tři dny u mne doma. Je to ročník 2006, motor je 1.9 JTD se 150 koníky a nalítáno měla 187 tis. km. Croma má ale, dvě "věci", které v autě mít nemusím a dlouho jsem váhal, jestli to "překousnu" :)
Jsou to automat a interiér v kůži. Na to první jsem si už celkem zvyknul a začíná se mi to už líbit 8-) Jen na tu kůži, i když je v dobrém stavu, stále nemůžu přijít na chuť :| Jsem celkem subtilní postavy, takže v zatáčkách v těch širokých křeslech lítam s jedné strany na druhou :D a taky nyní, v těchto horkých dnech, zvlášť při popojíždění po městě, nebo na krátkých vzdálenostech, kdy nevyužívám tolik klimu, se na nich hrozně potím. To se samozřejmě stává i na sedačkách, které jsem měl v Marei, ale abych po pár kilometrech vylezl z auta i s mokrou prdelí, se mi tedy nestalo. :) Začínám se obávat, co bude v zimě :roll:
Takže vážně uvažuji o výměně sedaček.
Co se týče servisu, tak kromě nezbytné výměny mot. oleje a všech filtrů, jsem až do teď nemusel nic jiného vážnějšího řešit. Před pár dny sice proběhla výměna silentbloku na příčné vzpěře (bumerang) u zadní nápravy, i když to nebylo nezbytně nutné. Nyní ovšem řeším alternátor, který mi od předvčerejška začal vydávat podivné zvuky, až mám strach, že se každou chvíli rozsype. Bude to pravděpodobně zapříčiněno opotřebovanými ložisky. Takže dnes jsem objednal nový a snad pozítří se provede jeho výměna.
Jinak si s ní už jen hraju a dolaďuji ji ke své spokojenosti. Tím myslím třeba montáž LED světel pro denní svícení (foto přiložím později) a nyní si vylepšuji audio aparaturu i akustiku v interiéru. Podrobnosti můžu popsat někdy příště. ;)

...a ještě pár foto:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

_________________
Fiat Croma 1.9 JTD 16V Emotion C.A. Grigio Bel Tenebroso
ex Fiat Marea Weekend 2.4 JTD HLX Verde Plutone


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roberto - Croma 1.9 JTD 16V Emotion
PříspěvekNapsal: pon 10. črc 2017 14:02:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Ahoj
Pěkně vítám a gratulace k pěkné Cromě. Mám jen malý dotaz - co to máš vedle "řadici páky" tu modrou věc??

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roberto - Croma 1.9 JTD 16V Emotion
PříspěvekNapsal: pon 10. črc 2017 15:17:31 
Offline

Registrován: ned 09. črc 2017 18:33:56
Bydliště: Třinec
Ahoj, to je tlačítko s LED-kou od Bluetooth Hands free, připojené k rádiu. Už to tam bylo a funguje to celkem dobře.

_________________
Fiat Croma 1.9 JTD 16V Emotion C.A. Grigio Bel Tenebroso
ex Fiat Marea Weekend 2.4 JTD HLX Verde Plutone


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roberto - Croma 1.9 JTD 16V Emotion
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc 2017 14:42:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. dub 2015 19:44:40
Bydliště: Praha
No nazdááár Robe, tož vítaj. Na kolik tě Cromča vyšla, jestli to není tajné? Na automat si zvykneš rychle a pak už nebudeš chtít jinak. Jen si ale určitě nech vyměnit olej v převodovce. To bych udělal jako první. I rozvody počkají. Závidím ti tu panoramu a hagusy. A možná i ty sedačky.

_________________
1.9 JTD, 110 KW automat, r.v. 11/2005, 186 000 km, DPF - OFF. EX Fiat Marea Weekend, 2.4 JTD. r.v. 1999


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roberto - Croma 1.9 JTD 16V Emotion
PříspěvekNapsal: pát 28. črc 2017 11:32:06 
Offline

Registrován: ned 09. črc 2017 18:33:56
Bydliště: Třinec
Nazdárek chlape exmareáckej ;) To víš, že důležitou údržbu třeba udělat vždy po koupi staršího auta a nevěřit tomu, co ti řekne prodávající, pokud to nemá podloženo pravou fakturou ze servisu. U té mé Cromy prý loni byla převodovka vyměněna, ale to bylo také vše, co jsem se dověděl. Takže se už na ni chystám.
Panoramu bych ti klidně daroval, kdyby to šlo. Já to nevyužiji a pro mne to je jen zdroj budoucích problémů. Hágusy byla podmínka, jinak bych Cromu nebral a navíc se mi s něma líbí více než bez.
Jak už jsem psal, Croma byla pro mne rychlá náhrada za Marejku. Měl jsem sice spadeno na Alfu 159 SW, ale to bych musel ještě hóóódně připlatit, aby byla ve stavu, aspoň tak jak tato Croma. Takže cena 70 tis., co jsem za ni dal, mi urychlila rozhodování ;)

_________________
Fiat Croma 1.9 JTD 16V Emotion C.A. Grigio Bel Tenebroso
ex Fiat Marea Weekend 2.4 JTD HLX Verde Plutone


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roberto - Croma 1.9 JTD 16V Emotion
PříspěvekNapsal: pát 28. črc 2017 11:40:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. dub 2015 19:44:40
Bydliště: Praha
Však tomu dobře rozumím. Já mám teď zhruba stejný nájezd a Cromu jsem kupoval předloni za neuvěřitelných 75 tisíc se 122 000 kilometry.

Výměnu oleje ti mohu doporučit u fajn člověka, který ví co dělá. Jedna výměna je kolem cca 2 tisíc. Horní Počernice. Kdybys chtěl. .

Jen už si nepamatuji odkud vlastně jsi. My se viděli naposled na Hracholuskách. Měl jsem černou 2.4 jtd s bordovým interiérem.



Tak přeji hoooodně km s Cromčou.

_________________
1.9 JTD, 110 KW automat, r.v. 11/2005, 186 000 km, DPF - OFF. EX Fiat Marea Weekend, 2.4 JTD. r.v. 1999


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roberto - Croma 1.9 JTD 16V Emotion
PříspěvekNapsal: pát 28. črc 2017 13:13:39 
Offline

Registrován: ned 09. črc 2017 18:33:56
Bydliště: Třinec
To ale asi nebude dynamická výměna, tedy i s průplachem, za tu cenu? Nebo to je cena jen za práci? Navíc já jsem ze severovýchodu Moravy, takže trochu od ruky. :| I když rád někdy používám jedno krásné úsloví, pocházející z Mareáckého fóra (nyní upraveno): "S Cromou není nikde daleko" 8-)

_________________
Fiat Croma 1.9 JTD 16V Emotion C.A. Grigio Bel Tenebroso
ex Fiat Marea Weekend 2.4 JTD HLX Verde Plutone


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roberto - Croma 1.9 JTD 16V Emotion
PříspěvekNapsal: pát 28. črc 2017 14:39:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. dub 2015 19:44:40
Bydliště: Praha
Tyhle výměny jsou dvě, každá za 2 000 Kč (ze známosti) bez proplachu. Druhá je za 5 tisíc km, když se nový olej smísí se starým. A pak vždy po 50 tkm. Ale zase, jestli někdo udělá s proplachem ihned ony dvě výměny za cca 5000 proč ne. Ale pak je tu určité riziko poruchy jeté a neošetřené převodovky.

Alespoň tak mi to bylo řečeno a dává mi to smysl.

_________________
1.9 JTD, 110 KW automat, r.v. 11/2005, 186 000 km, DPF - OFF. EX Fiat Marea Weekend, 2.4 JTD. r.v. 1999


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz