Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 7:11:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: pon 16. pro 2013 22:48:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. říj 2013 22:42:19
Bydliště: Praha
Tak dnes jsem si přivezl auto z AutoScanu. Byť kluci tomu věnovali kus života a svého zdraví, tak není ještě na 100% vyhráno. Ale to, co na tom odvedli... Huh... To je velký maso. Auto doslova letí za plynem. Jakýkoliv dotek s plynovým pedálem katapultuje auto dopředu. Nemluvě o tom, že spojka jde ovládat myšlenko a zatuhlá táhla se poměrně dost uvolnila (byla promazána). Turbo skoro není slyšet, jen si tak hezky zasyčí... Při plném plynu to katapultuje auto přes všechny ostatní jako by to bylo prd. Oproti původnímu stavu naprosto nesrovnatelné.

A proč to není 100%.. Vyčistilo se sání z kterého vypadlo půl kila sazí zmatlaných s olejem. Pravděpodobně tohle bude i v hlavě což znamená, že to ještě nejede na 100% výkon... Nicméně teď s tím budu jezdit. (tlak do 3500ot./min. je stále v pohodě). Jirka přislíbil, že se zkusí podívat po nějaké oholené hlavě či motoru a pak se pustíme do rozebírání motoru. Je to jediná součástka auta, kterou kluci nerozebrali. Až to pojede na 100% výkonu, tak to bude slušný peklostroj... :twisted: :twisted: :twisted:

Cenovka za opravu je 52 000,-. Seznam dle faktury doplním zítra...

_________________
Live fast, drive with brain...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: pon 16. pro 2013 22:52:27 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
no :) vidím, že jsem doporučil dobře, jsem rád, že jsem netrhnul ostudu ... ale hlavně o mě neříkej rodině :D pač rozpočet koukám krvácí :D

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: úte 17. pro 2013 7:14:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. říj 2013 22:42:19
Bydliště: Praha
Simmy píše:
no :) vidím, že jsem doporučil dobře, jsem rád, že jsem netrhnul ostudu ... ale hlavně o mě neříkej rodině :D pač rozpočet koukám krvácí :D


Jsem rád, že už mám na koho to svést... :lol: To je on, on za to může! :lol:

Díky moc za doporučení. Kdybych to nechal dělat nějakého šudlila z horní dolní, bůh ví, kam bych v lednu dojel. Čeká mě skoro 2000km za týden a nerad bych, aby mě to někde vyplivlo u cesty. O to fakt nestojím.... Takhle mám jistotu, že kluci z AutoScanu se podívali fakt na vše, co bylo potřeba, varovali mě před tím, co by mohlo potencionálně ještě nastat a hlavně :!: - NIC NEOJEBALI! Všechny díly, které z toho vyndali, ty jsem zase dostal do ruky (a to včetně seškrábaného bordelu ze sání) ;)

Nemůžu říct půl slova špatného. Jen chválu! Jirka s Jardou jsou fakt lidi na svém místě...

_________________
Live fast, drive with brain...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: čtv 02. led 2014 9:52:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. říj 2013 22:42:19
Bydliště: Praha
Tak jsem se včera práskl přes kapsu a udělal si radost. Natankoval jsem plnou nádrž Diesel Verva a přidal zimní aditiva od VIF... Po všech těch peripetiích, co jsem s autem od koupě měl musím uznat, že jede jak z praku... Včera cesta České Budějovice - Soutice - Praha s průměrnou spotřebou 6,4l/100km v kombinaci dálnice / město / okreska... Od 2000 otáček to táhne do zblbnutí! :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
Live fast, drive with brain...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: čtv 02. led 2014 16:33:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
SpaceMan píše:
Tak jsem se včera práskl přes kapsu a udělal si radost. Natankoval jsem plnou nádrž Diesel Verva a přidal zimní aditiva od VIF... Po všech těch peripetiích, co jsem s autem od koupě měl musím uznat, že jede jak z praku... Včera cesta České Budějovice - Soutice - Praha s průměrnou spotřebou 6,4l/100km v kombinaci dálnice / město / okreska... Od 2000 otáček to táhne do zblbnutí! :twisted: :twisted: :twisted:

Takovou spotřebu na dalku mam taky u 2,4JTD 20V a to mam automat, ale při couračkach je to až o 3 litry vic (1/2 město a 1/2 mimo město je spotřeba okolo 9L na 100km)

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: čtv 02. led 2014 21:20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. říj 2013 22:42:19
Bydliště: Praha
Lars2 píše:
SpaceMan píše:
Tak jsem se včera práskl přes kapsu a udělal si radost. Natankoval jsem plnou nádrž Diesel Verva a přidal zimní aditiva od VIF... Po všech těch peripetiích, co jsem s autem od koupě měl musím uznat, že jede jak z praku... Včera cesta České Budějovice - Soutice - Praha s průměrnou spotřebou 6,4l/100km v kombinaci dálnice / město / okreska... Od 2000 otáček to táhne do zblbnutí! :twisted: :twisted: :twisted:

Takovou spotřebu na dalku mam taky u 2,4JTD 20V a to mam automat, ale při couračkach je to až o 3 litry vic (1/2 město a 1/2 mimo město je spotřeba okolo 9L na 100km)


Věřím, že kdybych jel do Itálie bez boudy na střeše, že jsem schopen se dostat pod 6 litrů... Ale 6,4 v kombinaci je super výsledek. Předtím jsem jezdil 7,6 - 7,8... Jinak 2,4 je dobrý motor, o tom nepochybuju. Jen ten automat... S tím bych měl problém... Já jsem prostě na manuál...

_________________
Live fast, drive with brain...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: čtv 02. led 2014 23:53:10 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Jsem mel mat před deseti lety na toyotce.Trikvalt.A budu mit mat zas.Uz me prestava bavit tam porad cosi kvedlat.Nedé bože šest kvaltu :roll: Zlaty ctyrkvalty.A rusky trikvalty byly taky supr.Starnu,uz chci kliiid :oops:
A věnovat se cigarete při jizde :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: pát 03. led 2014 7:13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. říj 2013 22:42:19
Bydliště: Praha
Manas píše:
Jsem mel mat před deseti lety na toyotce.Trikvalt.A budu mit mat zas.Uz me prestava bavit tam porad cosi kvedlat.Nedé bože šest kvaltu :roll: Zlaty ctyrkvalty.A rusky trikvalty byly taky supr.Starnu,uz chci kliiid :oops:
A věnovat se cigarete při jizde :twisted:


Njn, já jsem nekuřák, je mi pod 30 a druhý auto je Honda CR-X del Sol VTi (125kW, 160Nm v atmosférickém motoru o objemu 1.6 DOHC VTEC při váze 1000kg)... Tak nějak ještě furt toužím si určit, jaký kvalt vlastně chci mít zařazený... :lol: :lol: :lol:

_________________
Live fast, drive with brain...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: pát 03. led 2014 17:07:23 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Me zas tak nad třicet není.Presneji dva roky.Tys nejel v zadnym trikvaltu :shock: Vidíte,vy mladi,o co jste se pripravili pozdnim narozenim :lol: ;) A tvoje nevyhoda ze nekouris,muzes mit pouze man ;)
Ja muzu radit v Aru a na motce.Do práce s matem bych ještě mohl cestou dospat a odpo taky zrelaxovat 8-)
Hezky si to uspořádat při jake prilezitosti vzit jaky vozidlo.K cemu je auto tak nejak predurceny.
Jasny,cistokrevnej sport by mel mit man.
Kazdopadne,zatim nemam jinej vyber nez manuala :? Zatím :twisted:
Si vem kolik casu během jizdy prostojis na spojce i když nepocitam rozjezd a zastaveni.S manem je motor co par vterin odpojenej od pohonu.Otacky nahoru a dolu.Zacinam mit pocit ze se to obraci a motor s matem je efektivnej vyuzivenej.Ztraty v hydrospojce zacinaji byt mensi nez při prerazeni manualu.Beru lepsi převodovky,novejsi,dokonalejsi.Ne to co jsem mel v te toyce kde sly 2 L nahoru jako ztrata v matu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: pát 03. led 2014 19:30:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
SpaceMan viš já taky automat nechtěl ale muj zdravotni stav nedovoluje mit manual. Já si to taky předtim neuměl přdstavit jezdit s automatem prostě šlena představa, ale jsem zdravotně hendikepovany proto nemužu mit manual.

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: pon 06. led 2014 15:25:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. říj 2013 22:42:19
Bydliště: Praha
Lars:
viděl jsem fotky, kde máš ruční řízení. Je mi jasné, že pro Tebe je automat nutností.

Manas:
njn, tak to fakt nejsi o moc starší... Nevím jak moderní automaty, staré jsou jednoduché až primitivní a vydrží bambilion kilometrů... Ty nově 7-8 kvaltové jsou po 120 000km v piči... (info ze servisu). Výměna se nevyplatí, a tak to stejně skončí, že někdo jde, koupi z vrakáče vše potřebné a přestaví to na manuál... Vyjde to nejlevněji a ještě se to prodá se ziskem. Oprava automatu i starého 4° vychází např. v Hondě přes 40 000,-... A efektivita? Nevím jak nové, ale stará byly pernamentně připnuté k běžícímu motoru, takže se stávalo, že odešel unašeč uprostřed křižovatky, protože se nevyřazuje... A častějším řazením z D na P zase odcházelo čerpadlo, že?... Takže já nevím no... Ono asi každá konstrukce bude mít něco do sebe...

Nicméně s autem jsem od servisu najel víc jak 1000km a vypadá to jen pozitivně... použitelné od 1500 otáček, ve 2000 se foukne, ve 2500 je tak dostatečný výkon, že jezdim v podstatě 3 - 4 - 5 - 6°. I na 6° jsem schopný zrychlovat... Super! Opět se mi potvrzuje, že kluci odvedli super práci. Uvidím, jaká bude cesta do Itálie... Odjíždím za 14 dní...

_________________
Live fast, drive with brain...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: pon 06. led 2014 19:25:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
SpaceMan nakonec si člověk zvykne i na opratku :lol: :D

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: pon 20. led 2014 9:49:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. říj 2013 22:42:19
Bydliště: Praha
Tak přináším čerstvé informace nejen o autě, ale i o zimních low end gumách Matterhorn...

Auto:
Motor si ševelý, řazení již není tak tuhé (pomohlo promazání táhel), klimatizace dostala novou náplň a parádně klimuje, podvozek by chtěl omrknout a na jaře mě čekají asi i brzdy. Jinak je až porozoruhodné, kolik má motor energie a síly. Minimalizoval se turbolag (v podstatě není) a motor je použitelný v širokém spektru otáček (1500 - .... ). V od 2000 tlačí turbo, v 2500 ot./min. se dofouká a auto letí jak splašené. Spotřeba dlouhodobě se ustálila na 6,4 v kombinaci. Město samostatně umím za 7,7. Auto otestováno na dojezd přes 850km na 1 nádrž (již svítila kontrolka ale na nule jsme ještě nebyl). Sám za sebe tedy vyřazení všech ECO blbin (= swirl, EGR, DPF) jen doporučuju.

Gumy:
Jak jsem psal, gumy jsou to low endové a v daném rozměru 225/45 R17 mě vyšly na necelých 6000,- včetně obutí a vyvážení. Na sněhu jsem neměl ještě čest (prostě nebyl sníh), ale na suchu a na mokru jsou velmi klidné. Hluk je logicky vyšší než u letní, ale stále to je akceptovatelné. Jako gumy, od kterých v podstatě nečekáte nic vyjímečného, se osvědčily velmi velmi dobře a mohu je za sebe doporučit (budu pokukovat i po letních).

Tuto sobotu odjíždím do Itálie, takže po návratu budu mít další tipy a triky nejen k autu, ale i ke gumám (dá se očekávat, že tam bude již sníh :D ). Obsazenost auta bude 3 osoby + batožina v kufru + box na střeše s lyžema. Cesta by měla být 760km tam a 760km zpět + popojížďky po okolí. Dohromady tipuju takových 1600 - 1650km, což by jako test opraveného/upraveného auta mělo být akorát.

_________________
Live fast, drive with brain...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: úte 04. úno 2014 11:44:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. říj 2013 22:42:19
Bydliště: Praha
AUTO:
Tak mám ujeto 1800km. Cesta do Itálie s plně naloženým kufrem a rakví + 300kg posádka byla víceméně v pohodě, auto reagovalo tak jak jsem očekával a ani kopce u Innsbrucku nebyly problém. Průměrná spotřeba se ustálila v cílové destinaci na příjemných 6,7l/100km, takže se dá očekávat, že bez rakve a s méně naloženým autem by to bylo okolo 6l/100km, možná i méně. Bohužel již je velmi aktutní výměna zadních tlumičů. Auto až nepříjemně sedělo na zadku. Motor fungoval na výsost dobře a nemám jediného mínusu. Jediné co jsem pozorol, tak když se mu naložilo, tak se mělo auto tendenci zachvět a chvění gradovalo u 3000 ot./min.. Myslím si, že to má na svědomí buď poloosa a nebo to bylo rakví na střeše... Musím zkontrolovat. Po návratu do Čech vše v pohodě, jen včera jsem trefil poměrně nepříjemně pravou částí aut dost hluboký kanál a něco loupe od pravé přední strany v rejdu, tak doufám, že se mi povedlo něco urvat... :shock: Jo a do Čech jsem dojel zpátky na 30 litrů nafty od ENI (český Agip) z Itálie... :-D

GUMY:
Matterhorny předčili mé očekávání několika násobně. Za celou cestu na vodě, suchu, břečce, ujetém i namrzlém sněhu neměli sebemenší problém. Odjížděl jsem v sobotu v době absolutně největších sra*ek, které mohli padat z nebe a musím uznat, že jsem si ani jednou nehrábl. Fakt mám radost z těhle gum a té ceny, za kterou jsem je pořídil. Pokud nepotřebujete mít značku na gumách, tak tohle je celkem dobrá volba za celkem dobré peníze... Za sebe mohu jedině palec nahoru. :mrgreen:

_________________
Live fast, drive with brain...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: sob 15. bře 2014 20:19:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. úno 2014 20:35:53
Bydliště: Brno
TO SpaceMan; cetl sem tvuj prvni prispevek a reaguji k radku;DPF - po regeneraci na 70% zanešený = KO. ja mam 88% a pise me to Normalni zaneseni,takze proc by mel byt v 70% KO?? Pri regeneraci se asi nikdy nevycisti na 0%.

_________________
Fiat Croma 2.4 MultiJet 2006,full optional con tetto panoramico, cerchi in lega da 18,vetri posteriori oscurati, sedili in pelle,navigatore, interf.telefono con comandi radio e cell al volante, 11x airbag,motore in perfette condizioni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: sob 15. bře 2014 22:59:55 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Vzhledem k veku auta a drahymu servisovani není výsledek tve cesty prekvapeni a nemelo co byt testovat.
Odjel bych to stejny bez zvlastni udrzby před cestou (tak jak to stoji u domu bych odjel) a vzal bych si do rezervy remen k vodni pumpe.Protoze uz je nacatej.
Spotrebu mas hezkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: stř 26. bře 2014 22:29:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. říj 2013 22:42:19
Bydliště: Praha
Michele píše:
TO SpaceMan; cetl sem tvuj prvni prispevek a reaguji k radku;DPF - po regeneraci na 70% zanešený = KO. ja mam 88% a pise me to Normalni zaneseni,takze proc by mel byt v 70% KO?? Pri regeneraci se asi nikdy nevycisti na 0%.


Proč? Je to jednoduché. Zkus si vzít brčko, jeden konec si dej do pusu a druhej konec si na 70% zacpi a zkus fouknout. Blbý co? Tak přesně takhle blbý to má to turbo, co tohle musí přefouknout... Je mi jasný, že se při regeneraci nevyčistí na 0% od toho tady jsou nové náhradní díly (cena na Fiata je cca 38 000,- vč. DPH).

Manas píše:
Vzhledem k veku auta a drahymu servisovani není výsledek tve cesty prekvapeni a nemelo co byt testovat.
Odjel bych to stejny bez zvlastni udrzby před cestou (tak jak to stoji u domu bych odjel) a vzal bych si do rezervy remen k vodni pumpe.Protoze uz je nacatej.
Spotrebu mas hezkou.


Drahé servisování - hmm když se nad tím zamyslím, tak asi každé auto, kterému by se měnili tyto komponenty, by došlo k podobné částce. Jinak testování bylo potřeba a to z jednoho důvodu - když jsem to koupil, nejelo to jak mělo - teď to jede ještě o dost líp než série :twisted:

Jinak jsem nad míru spokojený, o víkendu jsem rozebral s pod přístrojovky větrák a trošku ho pročištil promazal a zase je tichoučký jak miminko. Klimoška po naplnění jede jak praštěná a během chvíle je v kabině fajn teplota (zatím se nedalo extra nějak testovat, uvidím v létě). Motor přede, spotřeba se nemění, všechon funguje, takže už čekám akort na přezutí na letňáky a pak musím udělat po zimě očistu. Kosmetika by byla, leštička taky (žádný OBi ale pořádná excentrika), takže si budeme za hezkého počasí o víkendu hrát. :D

_________________
Live fast, drive with brain...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře 2014 22:07:09 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Drahy servisovani mají dnes všechny auta.Z myho pohledu urcite.
A testovani po oprave je uz jen takova radost z toho ze to je hotovy ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: pát 28. bře 2014 23:41:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. úno 2014 20:35:53
Bydliště: Brno
SpaceMan píše:
Michele píše:
TO SpaceMan; cetl sem tvuj prvni prispevek a reaguji k radku;DPF - po regeneraci na 70% zanešený = KO. ja mam 88% a pise me to Normalni zaneseni,takze proc by mel byt v 70% KO?? Pri regeneraci se asi nikdy nevycisti na 0%.


Proč? Je to jednoduché. Zkus si vzít brčko, jeden konec si dej do pusu a druhej konec si na 70% zacpi a zkus fouknout. Blbý co? Tak přesně takhle blbý to má to turbo, co tohle musí přefouknout... Je mi jasný, že se při regeneraci nevyčistí na 0% od toho tady jsou nové náhradní díly (cena na Fiata je cca 38 000,- vč. DPH).

Manas píše:
Vzhledem k veku auta a drahymu servisovani není výsledek tve cesty prekvapeni a nemelo co byt testovat.
Odjel bych to stejny bez zvlastni udrzby před cestou (tak jak to stoji u domu bych odjel) a vzal bych si do rezervy remen k vodni pumpe.Protoze uz je nacatej.
Spotrebu mas hezkou.


Drahé servisování - hmm když se nad tím zamyslím, tak asi každé auto, kterému by se měnili tyto komponenty, by došlo k podobné částce. Jinak testování bylo potřeba a to z jednoho důvodu - když jsem to koupil, nejelo to jak mělo - teď to jede ještě o dost líp než série :twisted:

Jinak jsem nad míru spokojený, o víkendu jsem rozebral s pod přístrojovky větrák a trošku ho pročištil promazal a zase je tichoučký jak miminko. Klimoška po naplnění jede jak praštěná a během chvíle je v kabině fajn teplota (zatím se nedalo extra nějak testovat, uvidím v létě). Motor přede, spotřeba se nemění, všechon funguje, takže už čekám akort na přezutí na letňáky a pak musím udělat po zimě očistu. Kosmetika by byla, leštička taky (žádný OBi ale pořádná excentrika), takže si budeme za hezkého počasí o víkendu hrát. :D
Zatim to blby teda nemam,auto slape jako hodinky,takze nepocituji zadnou ztratu vykonu pri zaneseni filtru na 88%

_________________
Fiat Croma 2.4 MultiJet 2006,full optional con tetto panoramico, cerchi in lega da 18,vetri posteriori oscurati, sedili in pelle,navigatore, interf.telefono con comandi radio e cell al volante, 11x airbag,motore in perfette condizioni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SpaceMan: Croma 1.9 16V mJTD
PříspěvekNapsal: sob 29. bře 2014 21:36:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. říj 2013 22:42:19
Bydliště: Praha
Michele píše:
SpaceMan píše:
Michele píše:
TO SpaceMan; cetl sem tvuj prvni prispevek a reaguji k radku;DPF - po regeneraci na 70% zanešený = KO. ja mam 88% a pise me to Normalni zaneseni,takze proc by mel byt v 70% KO?? Pri regeneraci se asi nikdy nevycisti na 0%.


Proč? Je to jednoduché. Zkus si vzít brčko, jeden konec si dej do pusu a druhej konec si na 70% zacpi a zkus fouknout. Blbý co? Tak přesně takhle blbý to má to turbo, co tohle musí přefouknout... Je mi jasný, že se při regeneraci nevyčistí na 0% od toho tady jsou nové náhradní díly (cena na Fiata je cca 38 000,- vč. DPH).

Manas píše:
Vzhledem k veku auta a drahymu servisovani není výsledek tve cesty prekvapeni a nemelo co byt testovat.
Odjel bych to stejny bez zvlastni udrzby před cestou (tak jak to stoji u domu bych odjel) a vzal bych si do rezervy remen k vodni pumpe.Protoze uz je nacatej.
Spotrebu mas hezkou.


Drahé servisování - hmm když se nad tím zamyslím, tak asi každé auto, kterému by se měnili tyto komponenty, by došlo k podobné částce. Jinak testování bylo potřeba a to z jednoho důvodu - když jsem to koupil, nejelo to jak mělo - teď to jede ještě o dost líp než série :twisted:

Jinak jsem nad míru spokojený, o víkendu jsem rozebral s pod přístrojovky větrák a trošku ho pročištil promazal a zase je tichoučký jak miminko. Klimoška po naplnění jede jak praštěná a během chvíle je v kabině fajn teplota (zatím se nedalo extra nějak testovat, uvidím v létě). Motor přede, spotřeba se nemění, všechon funguje, takže už čekám akort na přezutí na letňáky a pak musím udělat po zimě očistu. Kosmetika by byla, leštička taky (žádný OBi ale pořádná excentrika), takže si budeme za hezkého počasí o víkendu hrát. :D
Zatim to blby teda nemam,auto slape jako hodinky,takze nepocituji zadnou ztratu vykonu pri zaneseni filtru na 88%


Tak nemyslel jsem to špatně... Netvrdím, že to nefunguje, jen říkám že bez toho mi to funguje podstatně lépe než s tím.

_________________
Live fast, drive with brain...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz