Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 4:07:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: ned 18. srp 2013 12:22:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. kvě 2010 7:47:44
Bydliště: Zákamenné
Tak idem sa Vám pochvaliť mojim novym prirastkom Je to 2.4 R5 r. v. 2006 a je v plnej palbe
http://floreklukas.rajce.net/fiat_croma


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: ned 18. srp 2013 13:26:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Ahoj,
Tak Tě tu vítam a kor vítam novou Cromičku těch je málo - mám tu samou jen v jiny barvě.
Když máš plnou vybavu tak by jsi měl mit i panoramickou střechu a elektricky ovladane sedačky.
Já mám taky verzi Emotion ale bez koženejch sedaček, bez elektricky ovladané sedačky a bez ponoramaticky střechy jinak všechno ostatni mám taky.

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Naposledy upravil Lars2 dne úte 20. srp 2013 14:30:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: úte 20. srp 2013 8:42:21 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
Taky vítám a chválím Cromu, tmavá se světlým vnitřkem v kuži vypadá super, tak ať jen měníš olej a liješ naftu :)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: úte 20. srp 2013 19:25:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. kvě 2010 7:47:44
Bydliště: Zákamenné
No len zrepasovat vstrekovač a vymenit hadicu sania do turba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: sob 19. říj 2013 16:12:57 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. říj 2012 17:39:35
Bydliště: Opatovice
Taky Tě vítám... Hlavně ať slouží

_________________
Fiat Croma II 1,9JTD Multijet 88kW 12/2006
Fiat Marea weekend 1,9 tdi 1998 ex
Fiat Tipo 1,4i.e. ex


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: ned 20. říj 2013 13:24:41 
Offline

Registrován: úte 15. říj 2013 1:15:24
Bydliště: Ostrava-Zábřeh
Lars2 píše:
Ahoj,
Tak Tě tu vítam a kor vítam novou Cromičku těch je málo - mám tu samou jen v jiny barvě.
Když máš plnou vybavu tak by jsi měl mit i panoramickou střechu a elektricky ovladane sedačky.
Já mám taky verzi Emotion ale bez koženejch sedaček, bez elektricky ovladané sedačky a bez ponoramaticky střechy jinak všechno ostatni mám taky.




Ahoj moc krásná Croma chci se tě zeptat zaujala mě fotka autorádia které jsi měl vymontováno to jsis dělal sám ? Já mám taky to obyčejné radio od Fiatu a moc mé představy nesplňuje .

_________________
Braden


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: ned 19. led 2014 13:02:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. kvě 2010 7:47:44
Bydliště: Zákamenné
Tak na kontrole vstrekovacov som bol a su OK. Tak som volal Sarkanovi dal som odstranit softverovo dpf filter precipovat to a fiat ide tak jak ma. Potom som menil zhavice ale to startovanie je hrozne. Pri -7C to ledva chyti a zas zdochne. Ked som mal 156 2.4 jtd 110 kw tak tam nebol ziadny problem, pri -35C auto chytilo. Este ze je taka zima ako je. Chcem sa este opytat ma croma predohrev nafty! (156 to mala na palivovom filtry).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: pon 20. led 2014 9:19:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. říj 2013 22:42:19
Bydliště: Praha
Ahoj Lukáši,
gratuluju k 2.4 Cromě. Je to dobrý povoz, spousta síly na rozdávání. Jinak co se týče špatného chytání, dělají to swirl klapky v sání v kombinaci s DPF a EGR... Podívej se do mého topicu a počti si chyby, které jsem na 1.9 mJTD 16V... Rovněž jsem měl problém se startováním a hlavně to nechytalo "rovně" a bylo to jako trabant, kde se válce hádají! :|

Pokud budeš mít šanci, rád Tě uvidím na květnovém srazu v Holicích. :D

_________________
Live fast, drive with brain...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: čtv 23. led 2014 18:08:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. kvě 2010 7:47:44
Bydliště: Zákamenné
Dakujem ak mi to bude vychadzat rad sa stavim . Zajtra ma prist poloos a v sobotu ju skusim prehodit. Dufam ze bude dobra ☺ :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: ned 26. led 2014 17:44:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. kvě 2010 7:47:44
Bydliště: Zákamenné
Mám ešte jednu otazku robí to aj vám keď je vonku mráz tak nechce ísť kúrenie a zapne sa až po čase asi keď sa auto zahreje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: ned 26. led 2014 18:04:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Lukas610 píše:
Mám ešte jednu otazku robí to aj vám keď je vonku mráz tak nechce ísť kúrenie a zapne sa až po čase asi keď sa auto zahreje.

Mne to funguje pořad ať jeteplo nebo mraz

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: čtv 30. led 2014 22:48:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. kvě 2010 7:47:44
Bydliště: Zákamenné
Tak mechanik mi vymenil poloos ale nefunguje mi xenony myslím tým že sú spadnutie dole a svetlá svetia meter pred auto. Nemohol mi poškodiť nejaký senzor ak je na prednej náprave, alebo kde sa nachádza RJ xenonov že by som ju precistil. Na google som nič nenašiel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: stř 05. úno 2014 21:27:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. kvě 2010 7:47:44
Bydliště: Zákamenné
No tak dnes mi začalo znova triast auto tak budúci týždeň idem za mechanikom a uvidíme či je to tá istá poloos alebo to bude prava. Začínam uvažovať že to predám a vrátim sa k alfe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: stř 05. úno 2014 23:20:56 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. led 2014 22:01:52
Bydliště: Beroun
Rozhodně bych neházel flintu do žita,spravíš další poloosu a bude klid(možná).Málo kdo prodává auto "nevylitané"a je jedno jestli je to Fiat nebo Alfa...Volkswagen,toho bych nechtěl ani nového :D
Mám kamarádku a ta si pravidelně od roku 97 kupuje nové auta Alfy na 4roky,doplatí leasing a auto jde pryč a vždy je to o tom,že tam něco klepe a hučí,nechce do toho cpát prachy,radši zase nové,takže další majitel do toho nasype pajdu a muže klidně jezdit.
Každopádně i ojetina s maximálním servisem nikdy neznamená že bude v pohodě.
Tak přeji pevné nervy s Fiatkem nebo novou Alfinou(která ma stejné díly jako Fiat)
Cromu co mam ted je moje první ojetina,vždy jsem si kupoval funglovku a v r.06 dát milion za auto bylo nad moje možnosti,takže Grande Punto zvítězilo.
Závady na autě v rámci záruky:vymlácený čep řízení,ulomeni lopatek otvírání zadních dveří(nové kliky)vrzaní zadní nápravy(vyměna tlumiče)a nejlepší na tom je,že skoro stejné problémy řešila i má kamarádka na Alfině,tak jsme si dali heslo..sejdeme se v servise :D

_________________
Fiat Croma 2.4 JTD
Fiat Ducato 100 JTD
Fiat Grande Punto 1.2 ex
Fiat Punto Mk2 1.2 ex
Fiat Punto Mk1 1.1 ex


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: sob 08. úno 2014 19:55:28 
Offline
Mecenáš fóra
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. říj 2012 17:39:35
Bydliště: Opatovice
Citace:
Spiron


;) 8-) souhlas

_________________
Fiat Croma II 1,9JTD Multijet 88kW 12/2006
Fiat Marea weekend 1,9 tdi 1998 ex
Fiat Tipo 1,4i.e. ex


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: stř 19. úno 2014 6:12:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. kvě 2010 7:47:44
Bydliště: Zákamenné
No tak dnes poslem poloos repasovat a uvidime.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: čtv 20. úno 2014 10:49:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Spiron píše:
Rozhodně bych neházel flintu do žita,spravíš další poloosu a bude klid(možná).Málo kdo prodává auto "nevylitané"a je jedno jestli je to Fiat nebo Alfa...Volkswagen,toho bych nechtěl ani nového :D
Mám kamarádku a ta si pravidelně od roku 97 kupuje nové auta Alfy na 4roky,doplatí leasing a auto jde pryč a vždy je to o tom,že tam něco klepe a hučí,nechce do toho cpát prachy,radši zase nové,takže další majitel do toho nasype pajdu a muže klidně jezdit.
Každopádně i ojetina s maximálním servisem nikdy neznamená že bude v pohodě.
Tak přeji pevné nervy s Fiatkem nebo novou Alfinou(která ma stejné díly jako Fiat)
Cromu co mam ted je moje první ojetina,vždy jsem si kupoval funglovku a v r.06 dát milion za auto bylo nad moje možnosti,takže Grande Punto zvítězilo.
Závady na autě v rámci záruky:vymlácený čep řízení,ulomeni lopatek otvírání zadních dveří(nové kliky)vrzaní zadní nápravy(vyměna tlumiče)a nejlepší na tom je,že skoro stejné problémy řešila i má kamarádka na Alfině,tak jsme si dali heslo..sejdeme se v servise :D




Ahoj
Já zase většinou kupoval ojetinu a jak povidaš někdy je lepši někdy horši, ale většinou je potřeba nějake investice.
Já mám Cromu rok najeto 15 tis.km pravda občas někde něco zaklepe ale zase při stavu naších silnic se neni třeba divit. Za celou dobu jsem řešil jen dvě věci a to byla vnější klika u dveři řidiče a diodovy můstek v alternatorů což jsou zavady ktere se u Crom běžně vyskytuji. Kliky máji slabši silonove tahilka co praskaji a diodovy můstek v altíku Magneti Mareli odchazi okolo 150 tis.km a to ve všech autech od koncernu Fiat (Fiat, Alfa, Lancia)

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: pát 21. úno 2014 18:29:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. kvě 2010 7:47:44
Bydliště: Zákamenné
Tak som ju este neposlal uvazujem ci to nebude nejaky disk zajtra si najdem trochu casu hodim tam letne gumy a idem to skosit na dlhsiu trasu. Uvazujem nad tym ci ten hlonikovy disk sa pri zohriati nejako nezmekne ci nezvlni. Zaujimave je ze to na letnych nerobilo potom som hodil zimne a po nejakom case to zacalo postupne triast nechal ich dvakrat vyvazit nerobilo to nejakych 10 km a zas od znova. Potom som kupil nove gumy a furt to same. Vymenim poloos 1000km nic a zas od znova. Snad to bude diskami a jak kupim oc. disky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: sob 22. úno 2014 18:02:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. kvě 2010 7:47:44
Bydliště: Zákamenné
Tak letné nahodene a zatiaľ to nerobí uvidím keď pôjdem do práce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lukášova Croma
PříspěvekNapsal: pon 24. úno 2014 17:25:41 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Nebude to třeba lozisko?To by bylo mozny ze po vice km se ohreje a vule se třeba zvetsi.Jinak muze byt neznatelna.Jde to porad z te stejne strany?
Pokud jsi delal jednu poloosu,da se cekat i ta druha.Ma stejne najeto,ze.Nejezdis nejak extremne dokolečka,ze ne. ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz