Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pon 01. črc 2024 11:14:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp 2009 12:51:10 
Offline

Registrován: čtv 13. srp 2009 12:50:15
cavte, som tu nový, kupil som si cromu ale zle mi startuje na studený motor, ono aj naskocí, ale po chvíli zhasne, tak ho znovu nastartujem ale ked nedupnem na plyn, tak to auto stratí otacky a zhasne sa, ked ale otácky pridám tak auto aj zareaguje, ale po chvíli drzania otácok ich zase stiahne samé, a výfuk pri tomto seckom nejak tak striela, a ide z neho taký sedý dym. Zabudol som povedat aké to mam auto, je to fiat croma 2,0 ie, 1991 je rok výroby, dakujem za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp 2009 12:55:02 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
joj toto je tazko povedat, ale skus zacat okolo klapky a premerat vsetky cidla, ono ten motor by mal ist ked odpojis to zle cidlo skoro normalne, ale tipnut si na dialku co to bude je nahoda.

odkial si?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: pát 14. srp 2009 21:55:42 
Offline

Registrován: čtv 13. srp 2009 12:50:15
noo ja som zo Zlatých Moraviec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: sob 15. srp 2009 8:31:01 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
trnava to je daleko, sq nemas tam nikoho do sa tomu rozumie? lebo fakt cez internet takto to one riesit

aka je to croma ?

neni tmavozelena metla a ma ja lpg?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: ned 16. srp 2009 9:21:15 
Offline

Registrován: čtv 13. srp 2009 12:50:15
noo tmavozelená metalíza to je, ale lpg nema


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: ned 16. srp 2009 10:10:31 
Offline

Registrován: čtv 11. čer 2009 12:58:44
posli mi fotky :) nekedy mozeme dat nejaku kafe na polceste


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2010 20:20:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2010 19:52:15
Bydliště: perimeter Michalovce-Kosice-Vranov ;)
Zdravim vas vsetkych ;) Uz pred par dnami som narazil na toto forum a prave nejaky problem tak sa chcem popytat. Cromu mam asi nejaky ten polrok, je to 2,0 16V `94 rocnik s prerabkou na LPG a vraj original abarth od fiatu,aj ked to naisto uz neviem ;) Auticko je super, vsetko jak to tu vsetci pisete, akurat len ze som teraz musel hned vrazit nejake tie peniazky na tlmice, pruziny, brzdy a nejake tie ostatne malickosti, ale kazde auticko nieco stoji a ked tak nech stoji za to 8-) Kazdopadne pisem preto do tohto vlakna, pretoze ma vcera nemilo prekvapilo a nechalo v stichu! Dosiel som do Kosic na intrak, vsetko jak vzdy, auto som odstavil a vcera vecer sadnem, otocim klucom a NIC! Ani netuklo! Dnes poobede som sa na to trosku pozrel a podarilo sa mi auto 2x nastartovat no potom jak uz som sa s tym tolko hral a snazil sa to nakopnut, uz definitivne nesiel. Asi som ho vybil, tak ma dnes kamosi roztlacili a trocha som ho bol prebehnut, nech sa dobije, no a teraz konecne k veci :lol: :D Vypol som motor a skusil. NIC... No pocas supania som zistil, ze ak zatlacim na kluc, smerom do vnutra, tak trosicku tazsie, no predsa naskoci... Samozrejme to tak nechcem nechat, tak v com moze byt problem?? Zle kontakty??? Ked to takto robi... A este som si vsimol pocas minulych oprav, ze pod volantom, resp v tom kryte na volante, medzi tymi vsetkymi kablami a tak, mi svieti nejaka ziarovka. Nepremeraval som kolko mi odobera bat, pri vypnutom stave, no vypojil som ju! Vcera, ked som ju zapojil este svietila, ale ked som asi vybil auto, prestala svietit a dnes po tej jazde mi opat zacala svietit, tak som ju tam uz nechal. Kazdopadne absolutne neviem od coho to tam je a preco to svieti, tak sa chcem opytat, ci to este nieksto z vas ma nie co take?????? Svieti to inac stale! Teda aj ked je auto nastartovane, aj pri vypnutom motore...
Dik za odpovede hosi a ked bude kusa casu, tak pofotim auticko a hodim to tu :) A som inac rad, ze som na toto forum narazil ;)

_________________
Fiat Croma 2,0 ie 16V `94
tmava cervena metaliza v TP (podla mna fialova :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2010 20:34:39 
Offline

Registrován: ned 14. úno 2010 9:52:21
to zamrzí..Vitaj..ajked aj ja som tu uplný nováčik..ale s radou Ti asi nepomožem..zatial nemam skusenosti s benzínom..ale s takou diodkou som sa ešte nestretol..a asi nebude rozdiel či benzín či nafta..

_________________
:ugeek:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: stř 17. úno 2010 9:59:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2010 19:52:15
Bydliště: perimeter Michalovce-Kosice-Vranov ;)
No zamrzi,ale tak to uz patri k tomu ;) No nist, dnes sadnem do auta a uvidim, ci sa mi vobec dnes opat podari nastartovat... Inac som si kukal ze aj ty si repasoval starter. Vies mi aspon nieco blizie napisat co a ako okolo neho, lebo to som este v zivote nerobil a nechcem to dobabrat :? Co dat dole, ako, a pod. ???

_________________
Fiat Croma 2,0 ie 16V `94
tmava cervena metaliza v TP (podla mna fialova :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: stř 17. úno 2010 12:59:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2009 16:19:00
Bydliště: Big Ujlak
a ta dioda nie je to imobilizer ?alebo alarm?central? starter na benzine -klasika povol čo ho drži odpoj kable a je vonku a osobne by som ho neotvaral radsej to dat spravyt

_________________
Fiat Croma 2.5TDs-74kw
http://saliky.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: stř 17. úno 2010 15:05:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2010 19:52:15
Bydliště: perimeter Michalovce-Kosice-Vranov ;)
No to teda nemam ani sajnu co to je... Kazdopadne po vypojeni som nebadal ziadne vypadky ani nic ine co by nefungovalo... Teraz to sledujem a raz to svieti, raz nie, ale to teraz neviem co je s tym starterom alebo cim... Inac nemoze to byt aj baterkou?? Totizto, teraz presiel 70km, kamosi ma samozrejme museli roztlacit :?, dosiel som na miesto, odstavil vypol, troska pockal, skusil a motor nabehol. Urobil som tak este raz, opat nabehol, no na 3.krat uz nic,ani prd! Moze byt ze baterka sa tak rychlo vybije,alebo to je skor nerealne??? A ked sa mi auto stale podari roztlacit a tak naskoci, alternator by to tym padom nemal byt,vsak???
A k tomu starteru - neviem ako vy ostatni,ale ja to mam zasrubovane a hlavicka srubky je navrtana a teda bez dierok a vsetkeho aby som mohol dat nejaky kluc ci srubovak a odsrubovat... :? Akoze niekedy su niektore napady riadne na hovno :roll:

_________________
Fiat Croma 2,0 ie 16V `94
tmava cervena metaliza v TP (podla mna fialova :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: stř 17. úno 2010 16:22:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2009 16:19:00
Bydliště: Big Ujlak
može to byt hocičo zla spinaca skrinka zly starter stara baterka zly a mozno ti alternator nedobija..... kolko mas uz tu bateriu? skus ju premerat alebo skus inu....starter ti nevydava neake podivne zvuky?nechrči? inak davaj bacha nato roztlačanie rozvody su svina!

_________________
Fiat Croma 2.5TDs-74kw
http://saliky.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: stř 17. úno 2010 17:45:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2010 19:52:15
Bydliště: perimeter Michalovce-Kosice-Vranov ;)
No tak neviem, ja si myslim ze by to aj mohlo byt teda len tou baterkou... Neviem aka je stara,ale nasiel som tam nejaky listok, jak cenovka s 06,aj ked neviem od kedy tam je prilepena, bo nevyzera jak keby bola tam uz 4 roky :D Ale moze byt tak uvidime... Konecne nie som na intraku, baterku som uz pichol pod nabijacku, dolial vodicky prevarenej a zajtra uvidime... Idem za kamosom, ten ma voltmeter, premeriame a uvidime ako to bude... Ale vravel, inac je mechanik, ze kolegovi sa tiez stalo, ze si odskocil do mesta, vypol a uz ani netuklo... Tak uvidime co a ako a ked to bude iba ta baterka, tak to bude ten najlepsi pripad si myslim, ako keby tam malo nieco ine odist ;)

_________________
Fiat Croma 2,0 ie 16V `94
tmava cervena metaliza v TP (podla mna fialova :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: stř 17. úno 2010 18:01:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2009 16:19:00
Bydliště: Big Ujlak
ono baterka odite z ničoho nič raz ide a podruhe už može byt članok v prdeli a zozen si pripravok na meranie kyseliny v baterke lebo merakom niš nevyriešiš

_________________
Fiat Croma 2.5TDs-74kw
http://saliky.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: stř 17. úno 2010 18:27:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2010 19:52:15
Bydliště: perimeter Michalovce-Kosice-Vranov ;)
No vidim to aj ja tak... Ale ako ked vypadne clanok, nejde mi startnut ale svetla svietia, aj pristrojovka a ako taka elektrika mi ide, to je ako normalka,nie?? Lebo zas stale tam este nieco je a funguje, alebo nie??? A co je to ten pripravok na meranie kyseliny?? Ako to vyzera, kde to zohnat a co to vlastne robi??? Inak dik za odpovede ;)

_________________
Fiat Croma 2,0 ie 16V `94
tmava cervena metaliza v TP (podla mna fialova :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: stř 17. úno 2010 19:11:32 
Offline

Registrován: ned 14. úno 2010 9:52:21
No v každom prípade začni baterkou..ak Ti aj všetko svieti, pri štartovaní má najvačší odber(sle nepamätám si kolko a trieskať dovetra nechcem)..
V druhom rade môže byť baterka dobrá ale nemusí dobíjať alternátor..
V tretom rade by som pozrel štartér
A naposledy spínaciu skrinku..
Ale može to byť aj obyčajný kontakt alebo hocihlúposť...
No a baterka je natom tak...ide ide a zrazu trt..

Ak chceš vybrať štartér, odpoj ho z baterky, zospodu odpoj + aj kostru, no celý je na troch šróboch, no pekne napi....... prístup(ako ku všetkému na Crome a to ma na tom aute velmi baví)Neviem ako je to na benzíne ale ja som dával dole aj vzduchovú hadicu od filtra a vyberal som ho nakoniec odvrchu, lebo dole mi zavadzali zvody..zobral som ho tu v LV pánovi Tomašovskému, ktorého ponbajú cele Levice(týmto ho pozdravujem a má zlaté ručičky a dlhu prax, a rovno dopredu povie čo ako prečo načo začo) a ten mi ho zrepasoval za strašných 10 eur :lol:

no a mal som oproti Tebe navrch pretože máme tu v LV dalšieho maníka, čo predáva baterky už dlhé roky a ten mi hadam najviac vždy pomôže,pretože má dosť vecičiek na meranie a aj si s nimi dobre rozumie(ja teda absolutne)..odmerá baterku, odmerá alternátor či dobíja a aj A pri štartovaní a hned povie čo je voveci(teda aj štartér) a rovno idem po tom čo povie..
Tomi-takže vyrieši vela aj merákom..

_________________
:ugeek:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: stř 17. úno 2010 19:58:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2010 19:52:15
Bydliště: perimeter Michalovce-Kosice-Vranov ;)
No tak to je asi az radost poznat takych ludi, ktori su kvalitativne na vysokej urovni a ak ich este poznas aj osobne a s nimi dobre vychadzas, proste na nezaplatenie ;) Nic no, zajtra uvidime, jak ju zapojim a zbehnem za kamosom a spolu podumame... Ale na 87% to bude, MUSI byt, ta baterka... :!: ;) Potom napisem ako som dopadol

_________________
Fiat Croma 2,0 ie 16V `94
tmava cervena metaliza v TP (podla mna fialova :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: stř 17. úno 2010 20:27:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2009 16:19:00
Bydliště: Big Ujlak
no u benzinu bude urcite viac placu než u našich dieslakov tam je vsetko napratané :D ja napr len vzduchovy filter vyberam a nasadzujem pol hodinu a nervy strasne:D zavadza mi tam abs a hadica na vodu ale už mam nato tahy takže pri dalčom meneni filtra to bude brnkačka... ale to som ušiel od témy.... takže ja baterku resp kyselinu meravam takou sklennou bankou do ktorej naberem trocha kyseliny a v tej banke je taky plavacik ktory hned ukaže ako je natom baterka... proste to mera tu zasaditost kyseliny alebo ako sa tomu nadava..... no a jasne ze je normalne u zlej baterky ze svetla a kontrolky idu a starter nie ....lebo su male spotrebyče ktore beru malo amperov dokoncy by som povedal miliampere.... no a starter je velky sotrebič u benzinu ma vykon cca 1100W a bere pri štarte cca 300 A u dieslovych su tieto hodnoty raz take no a nato samozrejme baterka s odidenym člankom nepostačuje....

_________________
Fiat Croma 2.5TDs-74kw
http://saliky.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno 2010 11:34:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2010 19:52:15
Bydliště: perimeter Michalovce-Kosice-Vranov ;)
Rychla otazka, rychla odpoved, pls...
Skusal som hodit na skusku inu bateriu ci startne, no k dispozicii som mal iba bateriu z feldy, tj 45Ah 360A... Ja tam mam inac 60Ah 600A... Ta z feldy tiez ani netukla!!! Je mozne ze je proste uplne uplne slabucka na to, aby vobec roztocila motor??? Predsa len 600A vs 360A je dost velky rozdiel.... Kazdopadne co som nabijal moju a bol ju checknut, tak jeden clanok je asi isto mrtvy, pretoze vsetky pekne bublali, no ten jeden nie!...

_________________
Fiat Croma 2,0 ie 16V `94
tmava cervena metaliza v TP (podla mna fialova :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zle startuje na studený motor
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno 2010 11:38:09 
Offline

Registrován: sob 26. pro 2009 8:01:50
Bydliště: Ložín, okr. Michalovce, SVK
nazdar pozri si v vsetky kontakty mne to robilo na jednej croma a mal som tam zly kontakt na startry, ked nie tak musis ist postupne tak ako ti radia chalani. NO mala by croma startnut aj na slabsej baretke ovsem ak je v dobrom stave. A inak ta tvoja croma nema nahodou kozene sedacky a nekupoval si ju z PB al. tam niekde


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz